Go Home & Go Green: כיצד למזער פסולת במטבח שלך

בקנה מידה עולמי, שליש מהתוצרת שאנו מגדלים נזרקת החוצה, ומגיעה לשיאה ב-1.3 מיליארד טונות של מזון מבוזבז מדי שנה. אחרי שהתעמתו עם המספרים הגבוהים להחריד האלה, רוב האנשים מתנשפים בחוסר אמון, אבל אז פשוט נאנחים ואומרים, "ובכן, אני אישית לא זורק כל כך הרבה. אני לא יכול להיות חלק מהבעיה!"

אבל שם רוב האנשים טועים. ישנן דרכים רבות – גדולות וקטנות כאחד – שבהן כולנו יכולים לעזור למזער בזבוז מזון בחיי היומיום שלנו. אם אתה רציני ביצירת שינוי, אחת הדרכים הטובות ביותר לצמצם את זבל המזון היא לנסות כמעט לאפס בזבוז במטבח שלך. אנחנו יודעים שזה קל יותר לומר מאשר לעשות, אבל שמע אותנו: יש ארבע תוספות פשוטות להפתיע לכל מטבח איכותי שיפחיתו את הפסולת שלך כמו שלא היה מעולם. בואו נבדוק אותם!

1. תעדוף מיחזור וקומפוסט

אחד הצעדים החשובים ביותר לצמצום בזבוז המזון שלך הוא קביעת סדרי עדיפויות של מיחזור וקומפוסט בשגרת היום – ללא יוצא מן הכלל. על ידי מיחזור דתי של כל הפלסטיק, המתכת והזכוכית, כמו גם מתן אפשרות לכל השאריות האורגניות להתפרק, טביעת הרגל הפחמנית שלך בטוח תספוג מכה נחוצה. יתרה מכך, הגינה שלכם יכולה להפיק תועלת רק מהאדמה העשירה בחומרי הזנה שהקומפוסט מייצר. זה win-win!

2. לשימוש חוזר הוא כל הזעם

מטבחים פרוגרסיביים ואיכותיים מצוידים תמיד בכלי אחסון הניתנים לשימוש חוזר. אחרי הכל, למה להשתמש בצלחות נייר ושקיות ניילון, שרק גורמות ליותר בזבוז? במקום זאת, אמצו גישה ידידותית לסביבה לאחסון השאריות שלכם על ידי השקעה בכמה מיכלים יציבים וניתנים לכביסה שתוכלו לעשות בהם שימוש חוזר פעם אחר פעם. אפילו טוב יותר אם הם ידידותיים למדיח!

3. Bulk Up

יחד עם אריזת שקיות קניות לשימוש חוזר בכל פעם שאתה מגיע לחנויות, זה חכם לקנות את הסיכות שלך בגדלים בתפזורת במידת האפשר. זה לא רק יחסוך לך מסעות קניות (שוב יקטין את טביעת הרגל הפחמנית שלך!), אלא שאתה יכול גם לטפוח לעצמך על השכם על כך שאתה הולך קצת יותר קל על כדור הארץ: היחס בין עטיפה למוצר נמוך יותר כשאתה קונה כמות גדולה חבילת קמח, סודה לשתייה, מלח או כל דבר אחר שתצטרך.

4. נצלו את ארונות המטבח האיכותיים שלכם

לבסוף אבל הכי חשוב, זה לא רק על איך אתה פועל במטבח שלך – זה גם על איך אתה מעצב אותו. אם אתם חושבים על שיפוץ החלל, יש לנו עצה אחת עבורכם: לעולם אל תזלזל בערך של ארונות בנוי בצורה נוחה, שיכולים לעשות עולם של הבדל בכל הנוגע למזעור הפסולת. כאשר אתה משקיע בארונות שמתחשבים בצרכי הצרכן, רוב הסיכויים שתוכל לעשות מלאי של מה שיש לך בסריקה מהירה אחת, בניגוד להזזת פריטים או להשקיף עליהם לחלוטין. כתוצאה מכך, סביר להניח שאוכל יתבזבז פחות, ולא תקנו יותר מדי. מי ידע שארונות מטבחים איכותיים יכולים להגיע רחוק כל כך?

בין אם אתם מתכננים להתקין ארונות חדשים ובין אם לאו, קל מספיק לבצע כמה שינויים קטנים בהרגלי הקניות, הבישול והאחסון שלכם. על ידי נקיטת צעדים כדי למזער את בזבוז המזון שלך, אתה עושה את חלקך למען הפלנטה שלנו והמשך העתיד שלו (ובתקווה מזהיר!). והאם זה לא שווה הקרבה קטנה או שתיים?

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.