7 כלי מטבח קטלניים

1. מגבות ידיים

מגבות ידיים הן פריט המטבח הנפוץ ביותר המשמש בכל מקום. אבל האם חשבת פעם שהמגבות יכולות להיות הדבר המלוכלך ביותר במטבח כולו! הסיבה לכך היא שלעתים קרובות אנו נוהגים להשתמש באותה מגבת לפני שטיפת ידיים, לאחר שטיפת ידיים, לניגוב הכלים או להחזקת הכלים החמים. פשוט קרא את זה שוב ותחשוב שאותה מגבת משמשת לכל מטרה! על מנת להימנע, שמור לפחות 3 מגבות למטרות שונות והרגל קבוע לשטוף אותן כל שבועיים במים חמימים. זה ישמור אותם נקיים וללא חיידקים.

2. מיכלי פלסטיק

מכולות פלסטיק משמשות בדרך כלל במטבחים אך על מנת לשמור על איכות השימור והטריות שלהן, הן כוללות כמות עצומה של כימיקלים רעילים. הימנע מאחזקת ירקות טריים במיכלי פלסטיק מכיוון שהם מסתכמים בכימיקלים מזיקים. כמו כן, רצוי להשתמש במיכלי זכוכית או בורוסיל לחימום כלים במיקרוגל שכן מיקרוגל מכיל קרניים מזיקות ושימוש במיכלי פלסטיק רק מגדיל את הסיכונים הבריאותיים.

3. כיור

כיורי מטבח יכולים להיות מקום קבוע להתרבות החיידקים ולגרום למחלות בריאות. כלים מלוכלכים השמורים בכיור לפרקי זמן ארוכים יותר בונים בית קטן לחיידקים ויוצרים סביבה מלאה בחיידקים. ודא כי הכיור במטבח מנוקה באופן קבוע ואסור לשמור על כלים מלוכלכים זמן רב.

4. מבערים

תנורי גז טומנים בחובם סיכון עצום במטבח. ודא כי המבערים תמיד סגורים כאשר אינם בשימוש. כיריים או מבערים משחררים גזים מזיקים ועלולים להוביל לשריפה במטבח. כיום השימוש בצינורות גפ"מ גדל בהשוואה לבלוני גז. שלא כמו בלוני גז, צינורות בטוחים ואפשריים יותר, אך גם הם עלולים לגרום לקצר חשמלי במקרה של דליפה קטנה.

5. ספוג

ספוגים משמשים כחומר ניקוי אבל זה יכול להיות בעצמו אחד מחומרי המטבח המזיקים.

לאחר ניקוי הכלים אל תשאירו את הספוג רטוב. זה מושך חיידקים וחיידקים מהר מאוד. יש לשטוף אותו היטב לאחר השימוש או לשמור אותו במיקרוגל למשך 30 שניות. זה יייבש את הספוג וישמור על החיידקים הנכנסים אליו.

6. מטחנה

מטחנות ירקות או בשר יכולות להיות כלי מזיק מאוד במטבח. למרות שזה מספיק מהיר כדי לנתק את הירקות מהר אבל זה מסוכן ודורש נוכחות נפשית בזמן השימוש בו. רק שימו לב שאתם לא כורתים את האצבעות! יש להם כלי שדוחף את הירק וזה נחתך לחתיכות קטנות. יש לקרוא תמיד את הוראות הבטיחות לפני השימוש בהן.

7. פינוי אשפה

פריט חיוני זה של המטבח נמצא בכל מקום. זה חשוב ודורש ניקוי קבוע. לקליפות ירקות או כל חומר אשפה במטבח יש ריח רע והם האזור המועדף על זבובים ויתושים. מכיוון שאלו נזרקים לאשפת המטבח, יש צורך בניקוי קבוע של פחי אשפה. יש לנקות את פחי האשפה למטבח על בסיס קבוע ולנסות להחליף אותם תוך שישה חודשים.

מטבח הוא הכלי החיוני ביותר בבית של כל אחד. זה דורש ניקוי ושטיפה קבועים. לפי האמרה הישנה "בטיחות קודם כל", בטיחות זו מתחילה מהמטבח. מאמר זה עשוי להשאיר אותך משועשע כיצד כלי מטבח יומיומיים יכול להיות מסוכן מדי והסכנה הבריאותית יכולה להיות מעבר לכל דמיון.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.