5 כלים שיש במטבח שלך לסביבה בריאה

המוצרים שאנו משתמשים בהם במטבח שלנו יכולים להשפיע רבות על הסביבה. מהמגבות שאנו בוחרים ועד לצלחות וכלי האוכל, כולם תורמים לבריאות הסביבה. זו הסיבה שחיוני לבחור כל מוצר בקפידה ולהיות מודע להשפעה ארוכת הטווח שלו.

אבל במה עליך לבחור כדי לוודא שאתה קונה ומשתמש בפריטים הנכונים? מוצרי מטבח ידידותיים לסביבה הם צעד חכם במקרה זה.

מוצרים אלה עשויים בדרך כלל מחומרים ממוחזרים, מתכלים או אפילו אורגניים. הייצור שלהם, כמו גם השימוש בהם, גורם מעט עד לא נזק לסביבה. מה שכן, הם מגיעים כאלטרנטיבה מצוינת למוצרי מטבח העשויים מפלסטיק, למשל.

להלן 5 דוגמאות נהדרות למוצרי מטבח ידידותיים לסביבה להשראה.

צלחות במבוק

צלחות במבוק הן סוג נהדר של כלי אוכל. יש להם מראה ייחודי וניתן להשתמש בהם לאירועים שונים. אם אתם עורכים מסיבה, הזמנתם כמה חברים או לארוחת ערב יומיומית, הם בחירה חכמה.

כמו כן, יש לך שתי אפשרויות לבחירה: צלחות במבוק רגילות וחד פעמיות.

יתרונות השימוש בבמבוק

במבוק הוא אחד החומרים הידידותיים לסביבה הפופולריים ביותר. הוא משמש לייצור של מוצרים שונים. מה שיפה בחומר הזה הוא שזה סוג של דשא, לא עץ. הוא יכול לגדול ממש מהר, להגיע עד 100 ס"מ תוך 24 שעות, וניתן לקצור אותו כל 4-5 שנים. לאחר מכן, הוא יכול לגדול בחזרה בקלות מבלי להשתיל מחדש.

במבוק מייצג אלטרנטיבה מצוינת לחומרים כמו עץ ​​ופלסטיק. ייצור מוצרי במבוק דורש פחות אנרגיית ייצור ופחות רעיל לסביבה.

בואו נסתכל על הדוגמה הבאה. צלחות במבוק חד פעמיות מתכלות ויכולות להתפרק תוך 4-6 חודשים בפחמן דו חמצני, מים וביומסה. לפלסטיק, לעומת זאת, לוקח בין 15 ל-1000 שנים להתפרק וגם לאחר מכן, הוא משאיר אחריו חלקיקים וחומרים רעילים.

קרשי חיתוך במבוק

אחד ההיבטים החשובים ביותר של קרש חיתוך הוא ההתנגדות שלו. כאשר חותכים משהו קשה או משתמשים בסכין חזקה, יש סיכוי שנשאיר בו חורים קטנים. אלו הם המקומות המושלמים להצטברות מזון וחיידקים.

במבוק ידוע בזכות היותו חומר די צפוף והוא יכול לעמוד בפני סכינים חזקות. זה הופך אותו לא רק לחומר נהדר לבריאות שלנו, אלא גם לחומר עמיד. קרשי חיתוך במבוק אינם סופגים נוזלים וזה יכול למנוע מהם להיסדק ולהתעקם.

מגבות מטבח מכותנה

מגבות הן מרכיב חשוב במטבח. בישול יכול להיות בלגן רב וייתכן שתצטרך משהו בקרבת מקום כדי לנקות אותו במהירות. מגבות מטבח מכותנה הן אחת האפשרויות הידידותיות לסביבה במקרה זה.

יתרונות השימוש בכותנה

מגבות מטבח מכותנה הן החלופה הידידותית לסביבה למגבות נייר. ניתן להשתמש בהם מספר פעמים וניתן לכבס אותם בקלות.

כמו כן, הם יכולים לתרום להפחתת רמת כריתת היערות. כרגע מדובר בבעיה סביבתית גדולה. מדי שעה, 4500 דונם של יער נכרתים על ידי מצ'טות, מכונות חזקות ושריפות יער.

כותנה היא חומר ידידותי לסביבה, מתחדש ומתכלה. לא נעשה שימוש בכימיקלים קשים במהלך ייצורו, בניגוד לסיבים אחרים המבוססים על נפט.

יש דבר אחד שאתה צריך לשים לב אליו בעת רכישת מגבות מטבח מכותנה. אם אתה מחפש כותנה אורגנית, בדוק אם היא מאושרת.

סינרים ידידותיים לסביבה

בישול יכול להיות עסק די מלוכלך ואם אתה לא מצויד כראוי, אתה עלול להסתבך קצת. סינרים יכולים להועיל למדי, מכיוון שהם עוזרים מאוד במטבח. הם מאפשרים לך לעשות את העבודה שלך מבלי לדאוג ללכלך את הבגדים שלך.

סינרים ידידותיים לסביבה יכולים להיות עשויים מכותנה או מחומרים ממוחזרים. ניתן לכבס אותם בקלות ובזמן קצר הם יהיו מוכנים לשימושם הבא. כמו כן, חלקם מתכלים וניתנים למיחזור.

משקפיים ממוחזרים

משקפיים הם חובה בכל מטבח. זה יכול להיות קשה להחליף אותם, אבל זה תלוי בפרספקטיבה שאתה מסתכל עליה.

במקום להשתמש בכוסות פלסטיק או רגילות, אתה יכול ללכת על זכוכית ממוחזרת. שימוש במוצרים העשויים מזכוכית ממוחזרת יכול לתרום לירידה בייצור זכוכית חדשה ולהגברת ההגנה על הסביבה.

יתרונות השימוש בזכוכית ממוחזרת

עובדה אחת גדולה בזכוכית היא שהיא ניתנת למיחזור 100%. ניתן למחזר אותו מספר פעמים והוא לא יאבד מאיכותו ומטוהרו.

מיחזור זכוכית הוא תהליך שמביא תועלת רבה לסביבה. זה יכול לחסוך באנרגיה, להפחית את סילוק הפסולת ופליטת CO2.

כל 6 טון של זכוכית ממוחזרת בשימוש בתהליך הייצור יכול להפחית כטון אחד של פחמן דו חמצני.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.