5 השלבים למכירת ביתך בעצמך

אמנם לא תמיד כדאי, אך בהחלט ניתן למכור את הבית בעצמך – במילים אחרות, ללא מתווך. אם אתה מאורגן ובצע את השלבים הבאים, אתה יכול לחסוך 2-3% בעמלות המתווך. במחיר ממוצע של בית, המשמעות היא חיסכון בין $3000 – $4500!

כעת אנא זכור: המשמעות היא הוצאה של כ-1,000 דולר מראש כדי באמת לעשות הכל נכון. אתה יכול פשוט להסתכל על זה כהשקעה בחיסכון בכסף, עם זאת, ברגע שאתה בעצם מוכר את הבית.

שלב 1 – בצעו בדיקה מקצועית של הבית שלכם.

תלוי בגודל הבית שלך, זה יעלה בין $200 ל-$400. כמעט כל הקונים יעברו בדיקת דירה, אך אני ממליץ לכם – המוכר – לעשות זאת בעצמכם לפני שאתם מוציאים את הבית לשוק.

הסיבה לכך פשוטה: אתה צריך לדעת יותר על הבית מאשר הקונה שלך כשמגיע הזמן למשא ומתן על המחיר.

בדרך כלל הבית עובר חוזה במחיר מסוים, ואז הקונה הפוטנציאלי מקבל את הבית בבדיקה. זה מעמיד אותך, המוכר, בעמדת נחיתות. הסיבה לכך היא שעדיף שתדע בעיות פוטנציאליות כאשר אתה מתמחר את הבית, במקום לברר אותן ברגע שיש לך קונה.

הרשו לי לנסח זאת כך: האם אתם יודעים אם הבית שלכם מחובר לקוד? אלא אם כן אתה חשמלאי, כנראה שלא. עכשיו תחשוב על זה: מה עדיף שתדע שהבית שלך לא מחובר לקוד ותמחר אותו בהתאם, או שתגלה זאת לאחר שקונה חוזה את הבית שלך?

במשא ומתן ביתי, ידע הוא כוח! זה שווה 300 $ כדי להשיג את היתרון במחלקה הזו.

וודא גם שאתה מקבל בדיקת טרמיטים אם טרמיטים הם בעיה במקום שאתה גר. טרמיטים יכולים להרוס את הבית שלכם במהירות, והרבה פעמים לא תדעו זאת עד שיהיה מאוחר מדי. החדשות הטובות הן שרוב חברות הטרמיטים יבדקו את הבית שלך בחינם כדרך להרוויח את העסק שלך. אתה יכול אפילו לגרום ליותר מחברה אחת לעשות את הבדיקה הזו.

אני ממליץ לך לבצע את הבדיקות האלה לפני שאתה עושה משהו אחר. בדיקת הבית אורכת לרוב כ-3 שעות, ובדיקת הטרמיטים אורכת כשעה. מלבד להכניס את הפקחים פנימה, אתה אפילו לא צריך להיות נוכח בבית! רוב המפקחים יכולים לתזמן את עבודתם להסתיים תוך שבוע.

שלב 2 – קבל הצעות מחיר של שלוש קבלנים על כל פריט גדול שצריך תיקון.

אחרי הבדיקות תדע מה זה מה. לאחר מכן כדאי לשקול תיקון פריטים עיקריים. אלה כוללים: יסודות, חשמל, אינסטלציה, HVAC, מסגרות ועבודות גג. אם אחד מהדברים האלה מופיע בדוח הבדיקה, קבל שלושה קבלנים שונים שיבדקו את הבעיה ויתנו לך הצעה. ודא שאתה מקבל הצעות אלו בכתב

בנוסף, תרצו להביא קבלנים בכל נושא קוסמטי גדול. אם יש לכם שטיחים ישנים, חורים בקיר, חלונות שבורים וכו', תרצו לדעת מה המחיר לתיקון או מחדש.

עכשיו, כל זה לא אומר שאתה צריך לתקן שום דבר. זה תלוי במצב של שוק הדיור באזור שלך. אם בתים נמכרים במהירות, אני ממליץ לא לבצע שום תיקון ולמכור את הבית "כמות שהוא", כאשר עלות התיקונים הללו מופחתת מהמחיר.

אם זהו שוק קשה יותר למוכרים – או מה שמכונה לעתים קרובות "שוק הקונים" – ייתכן שיהיה עליך לבחון כיצד לתקן את הפריטים העיקריים או לאפשר "קצבת תיקון" נוספת.

זה יעזור מאוד במשא ומתן על המחיר שלך. אם הקונה שלך מעלה בעיה, כבר יהיו לך הצעות קבלן ביד. אתה יכול פשוט להתאים את המחיר בצורה שתעבוד טוב יותר עבור שניכם. בנוסף, כאשר אתה מראה שהכנת את שיעורי הבית שלך, בדרך כלל הסיכוי של קונה להתנגד בכל התאמת מחיר שתציע.

שלב 3 – גלה עבור מה נמכרים בתים בשכונה שלך.

אני מדגיש את המילה מכירה מכיוון שזה לא משנה 1) בשביל מה נכס בית או 2) מה אתה חושב שהוא שווה. ערך הבית הוא מה שקונה מסוגל ומוכן לשלם עבורו.

ייתכן שתצטרך להתייעץ עם מתווך כדי לברר עבור מה נמכרו בתים אחרים. רבים ישמחו לעשות ניתוח שוק ולהודיע ​​לכם על מחיר מכירה טוב לביתכם. זה לא נועל אותך לעבוד עם המתווך הזה, אבל וודא שאתה מודיע להם מראש שאתה הולך למכור את הבית בעצמך. אותו מתווך תמיד יכול למצוא לך קונה, כך שניתוח המספרים הזה יכול להועיל לשני הצדדים.

תמחור נכון של הבית הוא קריטי, לכן עליכם לקחת בחשבון גם את המחיר של כל התיקון הנדרש. ההצעה שלי היא פשוט להפחית את העלות שלהם מהמחיר המבוקש ולמכור את הבית "כמות שהוא".

קבלת הצעות הקבלנים לגבי עלויות התיקון יעזור להראות לקונה הפוטנציאלי שלך (ולמתווך הקונה המעורב) שאתה רציני ומאורגן. זה יכול להאיץ את תהליך המכירה מכיוון שלפעמים הקונה אפילו לא ידרוש בדיקה חדשה, ושקיפות פתוחה מצידך היא המפתח לביצוע העסקה במהירות.

שלב 4 – נקו, שחררו את הזבל והבימו את הבית שלכם

אתה רוצה שהבית שלך יהיה כמה שיותר נקי וללא עומס. אם זה קל לך, אז בכל אופן עשה זאת בעצמך. אם לא, הייתי ממליץ על "יש לי זבל" כדי להיפטר מכל העומס ואז על שירות ניקיון.

אתה רוצה כמה שפחות מהפריטים האישיים שלך בבית שלך. אולי אפילו תשקול להשכיר מקום אחסון לכמה חודשים.

אתם רוצים לביים את הבית שלכם שזה בעצם אומר פינוי חפצים אישיים וסידור הרהיטים שלכם בצורה פשוטה.

הרעיון הבסיסי מאחורי הבמה הוא שהקונה הפוטנציאלי שלך יתחיל "לראות" את הרהיטים שלו בבית שלך. ברגע שזה קורה, הם כבר התחילו לרכוש את הבית שלך. זה אולי נשמע מוזר, אבל בתים מבוימים נמכרים ב-79 אחוז מהר יותר!

היתרון הנוסף של ביצוע כל זה הוא שזה יהפוך את המהלך שלך להרבה יותר קל. בוא נודה בזה, אתה צריך להיפטר מהזבל הזה במוקדם או במאוחר בכל מקרה. אז למה שלא תעשה את זה לפני שאתה עוזב ותעשה מכירת בית מהירה ורווחית יותר לאורך הדרך!

שלב 5 – רשום את הבית שלך באתרי דמי MLS וכל שאר המקומות החשובים באינטרנט

אחד הדברים הטובים ביותר שמתווך יכול לעשות עבורך הוא לרשום את הבית שלך ב-MLS (שירות רישום מרובה). ישנם מתווכים שיעשו זאת תמורת תשלום קטן (בדרך כלל בסביבות 200 $). הם לא לוקחים עמלה, רק את העמלה מראש. זה יחשוף את הבית שלך לכל המתווכים שיש להם קונים.

הדבר השני שאני ממליץ הוא לשים את הבית שלך ב-Postlets. זה אתר חינמי שישים את הבית שלך ב-Zillow, Yahoo ו-Craigslist. לאתרים אלו יש מספר עצום של קונים פוטנציאליים עבור הבית שלך.

הדבר האחרון שאולי תרצה לעשות הוא לשים שלט "למכירה על ידי הבעלים". יש אנשים שמעדיפים לא לעשות זאת מסיבות שונות הקשורות לפרטיות ובטיחות. אני אישית לא חושב שזה חשוב מדי להשתמש בשלט "למכירה על ידי הבעלים", אלא אם יש הרבה תנועת מכוניות ו/או הולכי רגל ליד הבית שלך.

הדבר החשוב ביותר לאחר שעשית את 4 השלבים הקודמים הוא לוודא שכמה שיותר קונים מוסמכים יידעו על הבית שלך. על ידי הצבת הבית שלך על MLS ו-Zillow אתה גורם לרוכשי בתים רציניים להיות מודעים לכך.

אם אתה רוצה לצמצם עוד יותר את תנועות הצמיגים, אתה יכול לבחור להציג את הבית רק לקונים שיכולים להוכיח שהם מאושרים מראש על ידי מלווה או שיש להם מספיק כסף כדי לקנות את הבית שלך על הסף. לרוכשים רציניים לא תהיה שום בעיה לעשות זאת, במיוחד אם מדובר בשוק תחרותי.

סיכום

אלו הם חמשת השלבים המכריעים בהם השתמשתי בכל אתר שנבנה ונייד שמכרתי. הרוב המכריע של הבתים עבר חוזה תוך פחות מ-28 ימים, אז זה עבד לי טוב – זה אמור לעבוד גם בשבילך!

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.