5 אזורים מרכזיים בעלי בתים פוטנציאליים חייבים לבדוק היטב!

לאחר, למעלה מ-15 שנה, כאיש מכירות מורשה נדל"ן, במדינת ניו יורק, ראיתי לעתים קרובות, רוכשי בתים פוטנציאליים, אשר מאפשרים לרגשותיהם לשלוט ברכישות הבית שלהם, במקום להמשיך, עם יישור, בין המרכיבים הרגשיים והלוגיים שלהם, באיזון ראש/לב! מכיוון שלרוב, ערך הבית שלהם מייצג את הנכס הפיננסי היחיד – הגדול ביותר שלהם, האם לא הגיוני, לכל בעל בית פוטנציאלי, בזהירות, לבדוק ולבדוק, כמה שיותר גורמים, לפני התחייבות כה משמעותית וכו'? עם זאת בחשבון, מאמר זה ינסה, בקצרה, לשקול, לבחון, לסקור ולדון ב-5 תחומים עיקריים, אשר, אני ממליץ בחום, נבדקים בקפידה, נבדקים, נחשבים ונסקרים לפני קבלת החלטה סופית.

1. גג/חלונות וכו': במדינות רבות, תנאי, של מכירה, הוא, בסך הכל, קירוי, שאינו דולף! עם זאת, מכיוון שרוב הגגות, מדורגים, לתקופה/חיים שימושיים ספציפיים, בדרך כלל, בין 20 ל-40 שנה. ברור שהזמן הארוך יותר נחשב לאיכותי ביותר! מתי, הותקן, וכמה שכבות קירוי יש על הקיים? האם זה, ללא נזילה, או שצריך תיקון, או החלפה, בעתיד הקרוב? האם החלונות הקיימים, מקוריים או חליפיים, ואם האחרונים, מתי הוחלפו ובאיזה סוג חלונות? האם הם נזילות, וטיוטות – חופשיות, יחידות או כפולות – חלונית, איזה חומר ומה יצרן, ומה לגבי איכות ההתקנה? אלה חייבים להיבדק מקרוב, ולשקול אותם!

2. HVAC (חימום, אוורור, מיזוג אוויר וכו'): באיזה דלק משתמשים ובאיזה מצב מערכת החימום הקיימת? מה לגבי איכות אוויר/אוורור? האם יש ריחות וכו' המורגשים? אם, קיימת מערכת מיזוג, איזה סוג היא, כמה אנרגטית – יעילה, שקטה, מסוננת היטב, ומתי היא הותקנה, והאם היא יעילה ואפקטיבית? מאחר והחלפת רכיבים מסוג זה, בדרך כלל, הן הוצאות משמעותיות ויקר, האם זה לא הגיוני?

3. מרתף: אל תעשה את הטעות להתעלם מהמרתף! בחינה מעמיקה שלו, לעיתים קרובות, תספק מידע משמעותי, לרבות: איכות אוויר – נושאים הקשורים; נזקי מים קודמים; גורמים מבניים; וכו '

4. אינסטלציה וחשמל: יש לבדוק/לבדוק ביסודיות את כל רכיבי האינסטלציה והחשמל! תמיד, לשטוף כל אסלה, להפעיל כל ברז, לבדוק קווי מים חיצוניים וכו' בדוק נזילות, לחץ מים – בעיות וכו'! חוץ מזה, בדיקת כל שקע, גוף תאורה וחיווט אחר, יש לבדוק את קופסת החשמל על שלמותה, בטיחות ויעילותה!

5. גורמים חיצוניים / קרקע – מגרש / ניקוז וכו': בדוק, שניהם, את כל הגורמים החיצוניים, הקשורים לבניין/בית, כמו גם לשאר הנכס עצמו! אל תתעלם מהגובה של הקרקע, הקפד להסתכל, מקרוב ולעומק, על כל השטחים העלולים להשפיע על הניקוז וכו'.

מכיוון שלרוב האנשים אין את המומחיות, לסקור ולבחון באופן יסודי, יעיל, גורמים/נושאים חשובים אלו, בעל בית חכם ופוטנציאלי צריך להמשיך, עם הידע שהוא צריך לדעת עליהם, ולשכור פקח/מהנדס בית מקצועי! המשך, בתור קונה בית חכם!

About admin

Check Also

מהם המפתחות לטיפול בבית שלך?

בין אם אתה מקווה להישאר, ולחיות, בבית המגורים הנוכחי שלך, הרבה אל העתיד, או, שוקל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.