שמור על קפיץ פיתול של דלת המוסך שלך

כמו בכל ציוד מכני בבית, דלתות מוסך זקוקות לשירות קבוע כדי להבטיח שהן ימשיכו לעבוד כפי שתוכננו. למרבה הצער, רוב בעלי הבית אינם מודעים לכך שהקפיצים ורכיבי דלת מכניים אחרים או דלתות מסחריות דורשים מדי פעם תחזוקה שגרתית ובדיקות בטיחות.

כדי לשמור על דלת המוסך שלך במצב שיא, עליך להקפיד על שימון ובדיקת מערכת קפיצי המתח הגבוה, שהיא אחד החלקים הקריטיים ביותר לתפקוד בטוח ותקין של הדלת. קפיצי הפיתול הם גם האשמים הברורים ביותר שיש לשים לב אליהם במיוחד כאשר אתה חווה בעיות בפתיחה או סגירה.

קפיצי פיתול נשמרים במתח גבוה במיוחד ומפותלים בחוזקה רבה. זה בגלל המתח הגבוה הזה שאפילו קפיצי הפלדה האיכותיים ביותר יישחקו עם הזמן ולבסוף ייקרעו. בגלל אפשרות זו של שבירה פתאומית, יש להכיל את קפיצי הפיתול, על מנת למנוע פציעה חמורה או נזק לרכוש. הבלימה היא בצורת כבלים או במקרה של דלתות תריס גלילה, צינור פלדה חיצוני. גם אם הם מכילים ויש לכם דלת מזדקנת, רצוי לבצע בדיקה שוטפת אצל מתקין מקצועי. יש להחליף את הקפיצים במידת הצורך.

דלתות מוסך עיליות רבות יותקנו שני קפיצים נפרדים. אם רק אחד שבור, אל תחליף אותו רק ולא את השני. יש להחליף את שני הקפיצים בו זמנית למרות שהטוב עשוי להראות מעט סימני עייפות. אתה יכול להמר על הדולר התחתון שלך שאם אחד נשבר, השני לא יהיה הרחק מאחוריו.

יכול להיות שיש לך דלת מוסך, שבה הקפיצים חורקים ברעש או משמיעים קול פטפוט כאשר הדלת מורמת או מורידה. זה לא אומר בהכרח שהקפיצים או הדלת נמצאים על רגליהם האחרונות ודורשים החלפה. לעתים קרובות ניתן לתקן את הבעיה פשוט על ידי ריסוס על חומר סיכה כלשהו, ​​כגון WD-40, או משהו דומה.

סימן נוסף לכך שדלת המוסך שלך דורשת בדיקה ותיקון הוא אם יש רצועות כבל משופשפות ושבורות תלויות רופפות. ללא קשר לאיכות הדלת, זהו סימן לכך שהכבלים עומדים להישבר. שבר פתאומי בכבל קפיץ הפיתול של דלת המוסך עלול לגרום לפציעה חמורה. כבלים משופשפים אלו צריכים להיבדק ובסבירות גבוהה להחליפו על ידי מהנדס שירות מקצועי הבקיא בבעיות הקשורות לשבירת קפיצים וכבלים.

בשל העומס הרב שהם חייבים להרים, קפיצי הפיתול נשמרים במתח קיצוני מה שהופך אותם למסוכנים לכוונון. אם אתה מגלה שהקפיצים מונעים מהדלת שלך לפעול כהלכה, אל תנסה לעבוד עליהם בעצמך.

זו עצה טובה לקבוע בדיקת תחזוקה שנתית של דלת המוסך שלך על ידי מהנדס שירות רשום. זה ימנע את הסיכון של פציעה אפשרית וייתן לך שקט נפשי שהדלת תפעל בצורה נכונה ובטוחה בכל פעם.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.