שלושת אסכולות הפנג שואי העיקריות

האמנות הסינית העתיקה של הפנג שואי נהוגה כבר אלפי שנים – יש אומרים במשך 5,000 שנה! כמובן, זה השתנה והתפתח עם הזמן. בעוד שישנן הרבה מאוד אסכולות שונות של פנג שואי, הפרקטיקות השונות מתחלקות בדרך כלל לאחת משלוש קטגוריות רחבות יותר: אסכולת הצורה, אסכולת המצפן וכת הכובע השחור הטנטרית.

FORM SCHOOL – מילת מפתח: ויזואלי

בית הספר הטופס לפנג שואי הוא צורת תרגול ויזואלית במיוחד. המתרגלים מתמקדים במאפיינים הטופוגרפיים של האדמה עליה יושב הבית שלך ומוקף. הם מוצאים משמעות רבה ביחסים בין העמדות של כל אזור בביתך ובין האדמה. דגש רב מושם על סמליות בעלי חיים. מאפיינים טופוגרפיים נקראים על שם ארבעת החיות השמימיות, כוללות שמות כמו גבעות הדרקון או הנמר, הרי הצבים והדום הפניקס. גם חמשת היסודות, אש, מים, מתכת, אדמה ועץ, ממלאים תפקיד חשוב. יועצים עשויים להשתמש במצפן כיוון או לא להשתמש בכלים כלל.

בלימוד פנג שואי תדע שהלמידה שלך מושפעת מבית הספר לטופס כשאתה שומע דברים כמו:

– הר (או בניין גבוה) צריך לשבת מאחורי הבית שלך.

– אין לחסום את הכניסה הראשית שלך.

– הקרקע משמאל צריכה להיות גבוהה מהקרקע מימין הבית.

– קרקע עם נהרות איטיים ומתפתלים הם מוצלחים במיוחד.

בית ספר למצפן – מילת מפתח: טכני או מדויק

בית הספר מצפן לפנג שואי הוא צורת תרגול טכנית. מתרגלים משתמשים במתמטיקה ובמצפן פנג שואי מיוחד שנקרא לואו פאן. מספרי קואה, הפנג שואי של הכוכב המעופף, ספרות הכוכבים, רשת ה-Lo Shu והבאגואה הם כולם חלק מהתרגול של בית הספר המצפן.

תדע שהלמידה שלך מושפעת מבית הספר מצפן כשתשמע דברים כמו:

– לכל פרט יש מספר Kua שקובע את הכיוונים המשמחים והבלתי משמחים שלו.

– הדלת הראשית שלך צריכה לפנות לכיוון המשמח שלך.

– לישון עם הראש לכיוון המשמח שלך.

– עבודה מול הכיוון המשמח שלך.

– כוכבי מחלה משנים מיקום עם הזמן; חיוני לנקוט באמצעים כדי לנטרל את הכוכבים הללו.

בתי ספר לצורה ומצפן מכונים לפעמים פנג שואי קלאסי.

כת כובע שחור – מילת מפתח: אינטואיטיבי

בית הספר הפנג שואי כובע שחור מסתמך הרבה יותר על אינטואיציה מאשר מדידות ומיקומים מדויקים והוא פותח רק לפני כמה עשורים. הכלי היחיד בו משתמשים מתרגלי כת הכובע השחור הוא מפת באגואה. מעבר לכך, המתרגלים מסתמכים במידה רבה על אינטואיציה ומחזיקים בגישה של אם-זה-מרגיש-נכון-כנראה-זה-זה, בהנחה שהצ’י זורם בחופשיות ובאופן חיובי. תרגול כובע שחור משלב גם את התרגול הבודהיסטי של מדיטציית זן.

כת הכובעים השחורים שואלת עקרונות בסיסיים מכל אחד מהאסכולות האחרות כמו "הר צריך לשבת מאחוריך" (שב מול צמח, מסך או רקע מוצק ולא מול חלון) ו"קרקע עם איטי ומתפתל נהרות הם משמחים" (נקוט באמצעים כדי למנוע מהצ'י לנוע לאט או מהר מדי בבית ובסביבתו). עם זאת, התרגול פחות מדויק ויותר סובייקטיבי. פריטים אינם צריכים מיקום ספציפי אלא מיקום כללי, תוך הסתמכות על מודעות חזקה לשינויים בתחושה הנגרמים משינויים בסביבה.

בחירת בית ספר

השיטה הטנטרית של כת הכובע השחור של הפנג שואי עשויה להיות הקלה ביותר ללימוד עבור בני המערב, אך חשוב ללמוד על שיטות עבודה מכל אחד מבתי הספר מכיוון שסביר להניח שתרצו להשתמש ברעיונות מכולם בעיצוב ושכלול החלל שלכם. . סביר להניח שגם יועצים יעשו זאת, אם כי הרעיונות שלהם יתבססו כנראה באחד מבתי הספר הגדולים. לפני שיש לך יועץ לנתח את הבית שלך, בדוק את הרקע של כמה יועצים. השיטה שבה נעשה שימוש צריכה להיות נוחה לך.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.