ריהוט עץ אמריקאי מקושר לשימור היער העולמי

חשבתם פעם מאיפה מגיעים רהיטי העץ שלכם?

במהלך העשורים האחרונים, תנועת המזון האורגני גרמה לנו לשאול שאלות על מקור המזון שלנו. כעת החששות היסודיים שהושמעו בתנועה זו מועברים לתעשיית הריהוט והריצוף. אנשים רוצים לדעת מהיכן מגיעים הרהיטים שלהם ומה שהם מגלים מפריע לעיתים קרובות יותר מהעובדות שנחשפו בנוגע למוצא האוכל שלנו.

רהיטי עץ באמריקה מקורם לעתים קרובות מעץ יער גשם לא חוקי

עד 90% מריהוט וריצוף העץ הנמכרים בארה"ב ובאירופה מיובאים מחו"ל. זה מסתכם בכמעט 2 מיליארד רגל מעוקב של עץ שנבצר באופן בלתי חוקי (קרא: חתך) מדי שנה. באופן מדהים אזור מיוער פי שלושה מגודלו של ורמונט נהרס מדי שנה! כריתה בלתי חוקית היא החמורה ביותר במדינות עולם שלישי כמו ברזיל, קמרון, גבון, ליבריה, אינדונזיה, מלזיה, רוסיה ווייטנאם בהן שדות יערות גשם גדולים נשדדים על ידי קונגלומרטים עצים זרים. העץ משמש לרהיטים וריצוף זולים אשר מעובדים ומורכבים באסיה. לפעמים הרהיטים מוכתמים או מסיימים בארה"ב על מנת לקבל תווית "תוצרת אמריקה".

מדוע רוכשי רהיטי עץ אמריקאים צריכים לדאוג להרס יערות הגשם שמתרחש כל כך רחוק מהבתים שלנו? בנוסף לשדידת כוכב הלכת שלנו מעצים המייצרים חמצן ובתי גידול של חיות בר בסכנת הכחדה, הרס יערות הגשם גוזל משאבי יער שתורמים ישירות לפרנסתם של למעלה ממיליארד בני אדם בעולם המתפתח שחיים בעוני קיצוני. מה יעלה בגורל האנשים האלה ברגע שיער הגשם ייעלם?

כיצד למצוא ריהוט עץ אורגני בר קיימא

בעודם תומכים בקבוצות כמו קרן חיות הבר העולמית שפועלות להגנה על יער הגשם ותושביו, צרכנים אמריקאים מחפשים חלופות להכנסת רהיטים בלתי קיימא ו"קארמה רעה" לבתיהם. קונים להוטים למצוא רהיטים שמקורם בארה"ב מעץ שגדל באמריקה אשר נקצר בר קיימא ביערות צפון אמריקה מנוהלים היטב. בדומה למחוז המזון האורגני, התנועה לקראת "קניית מקומיים" וקניית ריהוט עץ אורגני צוברת אדים.

צרכנים יכולים ללמוד עוד על ריהוט אורגני ידידותי לסביבה והיכן לרכוש אותם מהמועצה לריהוט בר-קיימא, SFC.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.