ריהוט טיק – הדרך הנכונה לטפל ולנקות אותם

ריהוט מעץ טיק הוא עץ קשה טרופי בעל צבע דבש עשיר וזהוב כאשר הוא חדש. עם זאת, כשהיא מתחילה להזדקן ונחשפת לפגעי מזג האוויר, הצבע הטבעי והיפה משתנה לפטינה אפורה כסופה. למעשה, כך תוכלו להבחין ברהיטי טיק חיצוניים מיושנים היטב! המפתח עם טיק הוא שאם הייתם משאירים את הצבע האפור הכסוף הזה על רהיטי הטיק מבלי שיעברו טיפול, לעולם לא הייתם יכולים לקבל בחזרה את הדבש המבריק, הקרמל.

למרות ששינוי הצבע אינו משפיע על החוזק והעמידות של היצירה, הוא מעניק לרהיטי הטיק שלך מראה חדש לגמרי. לכן, אם אתם עומדים להחזיק ריהוט עץ טיק חיצוני (או פנימי), תחילה תרצו להחליט אם ברצונכם לשמור על הצבע החום הזהוב המקורי או לתת לרהיטי הטיק שלכם לקבל פטינה אפורה כסוף עם מזג האוויר.

כדי להרחיב את היופי של צבע הדבש המבריק, יצרנית מובילה, Kingsley-Bate, ממליצה להשתמש במגן. מגן הטיק שלהם הוא "יישום קוסמטי" ועוזר לרהיטים לשמור על צבעו למשך עונה. הגש שוב לפי הצורך.

קינגסלי-בייט לא ממליצה להשתמש בשמן טיק על ריהוט חוץ בגלל התחזוקה הגבוהה הכרוכה בתהליך זה. כל שלושה חודשים, יהיה צורך למרוח מחדש שמן טיק כדי לשמור על הגימור החום. קינגסלי-בייט גם קובעת "שמן רהיטי חוץ עלול לגרום לטחב או לצביעה לא סדירה".

כאשר נשארים בחוץ ללא מגן מעץ טיק או שמן טיק, רהיטי החוץ שלך יהפכו אפורים-כסופים. תהליך זה אורך כ-9 חודשים ותלוי בחשיפה ליסודות מסוימים כמו גשם ושמש. אם זה המראה שאתה רוצה לשמור, הטיפול היחיד הדרוש עבור רהיטי הטיק שלך הוא ניקוי תקופתי.

תמיסת הניקוי המומלצת היא תערובת 75/25 של חומר ניקוי כביסה עדין עם אקונומיקה במים. יש להשתמש רק במברשת זיפים רכה. כאשר רהיטי הסיפון שלך נקיים, שטפו את כל החלק היטב מספיק כדי להסיר לכלוך או שאריות של תמיסת ניקוי. תהליך זה מתאים לניקוי כללי של הרהיטים שלך ללא קשר אם הוא חום זהוב או עבר מזג אוויר.

Kingsley-Bate מציעה מוצר למי שאפשרו לריהוט המרפסת שלהם להתבלט עד לאפור כסוף ועכשיו רוצים להחזיר אותו לצבע המקורי. ללא קשר לכמה זמן הרהיטים שלך נמצאים בחוץ, מנקה הטיק של Kingsley-Bate ישיב את הרהיטים שלך לצבע חום דבש. התהליך פשוט ואינו דורש קרצוף כבד.

יש אנשים שרוצים להכתים או לצבוע את רהיטי הטיק שלהם. היצרנים מזעיפים את פניהם מכיוון שהשמן הטבעי המופיע בעץ הטיק מונע מהצבע או הכתם להיצמד לעץ. אם אתה בהחלט חייב לצבוע או להכתים את רהיטי הטיק שלך, עליך ללכת לחנות המרינה המקומית שלך ולאשר מה הם ממליצים להשתמש.

בעוד שחלק מהאנשים יאפשרו לרהיטי עץ הטיק שלהם להישאר בחוץ כל השנה, יש כאלה שממליצים להביא אותם לבית. עם זאת, אם אתה מרחיק אותו, וודא שהוא לא יושב על אדמה רטובה ושאסור לשלוליות מים להתנקז על הרהיטים. אבל הדבר הגדול בעץ טיק הוא שמכיוון שהוא עץ קשיח צפוף, הוא מתנגד באופן טבעי לעיוות, התכווצות, התנפחות וריקבון. בנוסף, הוא מכיל תכולת שמן גבוהה השומר על העץ ללא הרף, ולכן ניתן להשאיר אותו בחוץ ללא בעיה גדולה. הגימור החלק אינו מתפצל ונראה יפה לחלוטין.

ריהוט גן מעץ טיק הוא ריהוט חוץ יוקרתי. אתה רוצה לוודא שאתה דואג להשקעה שלך כראוי שכן היא נועדה להימשך שנים.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.