ריהוט ויקטוריאני עתיק – מי היה אלכסנדר רו?

אלכסנדר רו (מבטאים "רו") היה מבכירי הנצרנים של התקופה הוויקטוריאנית באמריקה, וכיום שמו זוכה לכבוד רב בעולם של ריהוט ויקטוריאני עתיק.

נולד בצרפת בשנת 1813, רוקס הוכשר בגילדה בארצו בסגנון תחיית הרוקוקו. בשנות ה-30 היגר לארצות הברית. ובשנת 1836 (אולי 1837) הוא פתח חנות בעיר ניו יורק. מכיוון שרהיטים צרפתיים היו אז באופנה בניו יורק, רוקס תיייג את עצמו, הן במודעותיו והן ברהיטיו, כ"יוצר הקבינט הצרפתי ".

העסק שלו שגשג. בשנות החמישים של המאה הקודמת היו לו 120 בעלי מלאכה. Roux השתמש בטכנולוגיות חדשות, כמו מסורים ונתבים מונעי קיטור, שאפשרו לו לעצב את העץ שלו במהירות. זה נתן לו יותר זמן לעבוד על הגילופים המעוטרים להפליא שלו.

רו ידוע בעיקר בזכות יצירות הרוקוקו שלו, אבל הוא כמעט לא הגביל את עצמו לסגנון הזה. למעשה, הוא הביא את שליטתו לאופנות המשתנות של היום: התחייה הגותית בשנות ה-40; אליזבתנית ורנסנס, בנוסף לרוקוקו, בשנות ה-50; ניאו-גרקי בשנות ה-60.

Roux יצרה יצירות באיכות גבוהה עבור לקוחות מובחרים כמו וויליאם ב. בשנת 1853 הציג את עבודתו בתערוכת קריסטל פאלאס בניו יורק. העסק של רוקס היה רווחי ביותר. לפי הדיווחים, הוא הרוויח עד 500,000 דולר בשנות ה-70, סכום עתק ליום.

רו היה נשוי שלוש פעמים והיו לו שישה ילדים. במשך שנה אחת, ב-1847, הצטרף למשרד אחיו פרדריק. רו עצמו פרש לבסוף ב-1881 והעביר את העסק לבנו אלכסנדר ג'יי רו, שהמשיך אותו עד 1898.

החנות של Roux תפסה מספר מיקומים בניו יורק, כולל חמישה מקומות שונים בברודווי ואחד בשדרה החמישית. אמריקה של המאה התשע-עשרה, עם העושר והטכנולוגיה החדשים שלה, הוכיחה את עצמה כמקום המושלם עבור רו לפתח את האומנות הייחודית שלו.

עבודתו מציגה אינדיבידואליות של מחשבה וחופש צורה שהופכים אותה למבוקשת כיום בקרב אספני ריהוט ויקטוריאני עתיק. יצירות הרוקוקו שלו מכילות מגוון יוצא דופן של גילופים טבעיים כמו רימונים ואננס, ראשי צבאים, זאבים וכלבים, סרטנים, לובסטרים וחיים ימיים אחרים. Roux העדיף עצים מפוארים כמו אגוז, אפילו השתמש בעץ זהה לעצי פנים משניים.

בשנת 2000, אחד המזנונים המשוכללים של Roux הוצג במוזיאון המטרופוליטן לאמנות בניו יורק, בתערוכה בשם Art and the Empire City, 1825-1861.

אלכסנדר רו מת ב-1886.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.