רהיטי אקסנט או ריהוט מזדמן – ההבדל

מה ההבדל בין רהיטי מבטא לרהיטים מזדמנים? אנשים רבים אינם בטוחים בכך, אך האם זה באמת משנה ומה הופך פריט ל"מדי פעם "או" מבטא "? המונחים אינם ניתנים להגדרה באמת, אך ניתן להסביר אותם על ידי מתן דוגמאות או על ידי תיאור הפונקציה של כל אחד מהם – כך שתי הדרכים משמשות כאן כדי שתוכל להבין את המונחים היחסיים כאשר אתה שומע אותם בשימוש.

ריהוט מבטא או מזדמן – האם זה משנה?

האם הטרמינולוגיה באמת חשובה? בדרך כלל לא, אבל זה יכול לעשות אם אנשים משתמשים במונח עבורך בשיחה או אפילו כאשר אתה מחפש רהיטים חדשים לבית שלך. עם זאת, באופן כללי אין זה משנה כלל אם השולחן שלך מתואר כשולחן מבטא או כשולחן מזדמן.

במקרים מסוימים רהיטים מזדמנים והדגשים יכולים להיות זהים – אך כדי לומר זאת, יש להסכים תחילה על הגדרת המונחים הללו. המושג 'מבטא' צריך להיות קל להבנה – ממש כמו מבטא בשפה, רהיטים מסוג זה צריכים להדגיש סגנון מסוים, כמו פסל של האל בעל ראש התן אנוביס בחדר בעל נושא מצרי – צורך מבטא ביתי לא להיות רהיט!

דוגמאות לריהוט מזדמן

שולחנות קפה ושולחנות קצה הם דוגמאות לרהיטים מזדמנים. ישנן הגדרות חלופיות לסוג זה של רהיטים, השתיים הנפוצות ביותר הן רהיטים המשמשים 'בהזדמנות', ורהיטים שמשתמשים בהם רק 'מדי פעם'.

כל אחת מההגדרות הללו היא כה רחבה, עד שניתן לומר שהן זהות ביסודו. ההגדרה לשעבר תכלול שולחנות קפה, המשמשים לרגל שתיית קפה – או כל משקה או משקה אחר. הוא יכלול גם את כל הרהיטים המשמשים בטרקלין המשמשים רק כאשר מגיעים מבקרים, או אפילו לחדר אירוח פנוי. הגדרות הן דרך גרועה לתאר רהיטים.

ההגדרה השנייה המשמשת 'מדי פעם' תתייחס לאותו רהיטים בדיוק, אך כוללת גם נדנדות, במיוחד נדנדות היקורי בסגנון ישן שבהם אתה עשוי להשתמש מדי פעם כשיש לך מצב רוח. אתה יכול מדי פעם להשתמש בעות'מאנית לשבת עליו אם כל המשפחה הגיעה לבקר. למען האמת, הגדרות מיותרות כאשר אנשים יודעים מה זה רהיטים מזדמנים.

זו אינה ספה או כורסה, ואינה שולחן אוכל או מיטה. באופן עקרוני, ריהוט מזדמן כולל את החלקים הקטנים התומכים בפריטי הריהוט העיקריים בחדר. הטבלאות שהוזכרו לעיל הן שתי דוגמאות, כמו גם פריטים פונקציונאליים אחרים כגון כיסא ההרמה המשמש רק כאשר קרוב משפחה מבוגר מבקר או חזה, שידות לילה ועותמאנים הנמצאים בשימוש מדי פעם.

דוגמאות לרהיטי אקסנט

המכונה לעתים קרובות "חלקי מבטא", רהיטי מבטא משמשים כדי להוסיף אופי לחדר או להדגיש נושא – כמו פסל אנוביס שהוזכר קודם לכן. שולחן שחמט המשמש לקישוט הוא ריהוט מבטא, וכך גם שולחן עגול קטן דקורטיבי המחזיק אגרטל פרחים או מפזר קנים. פריט מבטא הוא בדרך כלל קטן יותר בגודלו מהריהוט הראשי בחדר, ולעתים קרובות יש לו שימוש מעשי מעט מלבד דקורטיבי.

שולחן קטן באולם כניסה הוא ריהוט מבטא, יחד עם חזה במסדרון וגלובוס גדול העומד בפני עצמו במשרד ביתי. הוא קובע נושא או מצב רוח, מדגיש מגמה או אפילו משלים את מטרת החדר כגון הדום מזרחי מקושט בסלון.

אלו הן הגדרות של רהיטי מבטא ורהיטים מזדמנים בעיני אנשים רבים, אבל אם הייתם מבקשים מאדם אחד את ההגדרה שלו, הוא לא יוכל לענות או סביר להניח שיציע הגדרה אחרת.

אתה יכול להשתמש בריהוט מבטא כדי להשלים את הסגנון הדקורטיבי של החדר, וסוג זה של ריהוט לבית נמצא לרוב בסלון, בחדרי אוכל, בחדרי שינה ובמסדרונות. זה נדיר במטבח, מכיוון שרוב רהיטי המטבח הם פונקציונליים, ואפילו נדירים יותר בחדרי אמבטיה, אם כי חדרי אמבטיה גדולים יכולים להיות משופרים על ידי רהיטי דגש בצורת מתלי טואלטיקה עומדים או קרוסלות עבור קרמים ומלחי אמבט בצבעים דקורטיביים.

הרבה רהיטים מזדמנים הם פונקציונליים לחלוטין ונמצאים בשימוש קבוע, כגון עות'מאנים המשמשים עם כורסאות ושולחנות קפה שנמצאים בשימוש יומיומי. המונחים ניתנים, לא כדי להגדיר את החלקים, אלא כדי להקים תא שמפריד בין פריטים קטנים כאלה לבין צורות רהיטים גדולות יותר הנפוצות לסוגי חדרים ספציפיים כמו ארון התכשיטים מהשידה ושולחן הקצה מהספה.

איך אתה מגדיר את המונחים הרלוונטיים של ריהוט מזדמן ורהיטי מבטא הוא הבחירה שלך – אין כלל, ובמקרה זה ההגדרות לא ממש חשובות.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.