ראדון וסרטן ריאות – מה שאתה לא יודע יכול לפגוע בך בעת רכישת בית

ראדון הוא הגורם מספר אחת לסרטן ריאות בקרב לא-מעשנים בארצות הברית. בתור מפקח נכסים מוסמך ובודק ראדון, אני רואה שרוב רוכשי הדירות החדשים אינם מודעים לסכנות של ראדון. כתוצאה מחוסר מידע זה, רוב רוכשי הדירות, כמו גם בעלי הבתים הנוכחיים, לא עוברים את בתיהם לבדיקת ראדון. במקרים רבים, הלקוחות שלי קיבלו מידע שגוי על ידי נציגי נדל"ן או כלי תקשורת הן לגבי השכיחות והן לסכנות סרטן הריאות של ראדון. בדיקת ראדון אם נעשית על ידי בעל הבית, היא זולה, ונמשכת רק 48 שעות.

הנה כמה עובדות חשובות על ראדון שבעלי בתים ושוכרים צריכים לדעת כדי להגן על בריאות המשפחה שלך. על פי הסוכנות להגנת הסביבה (EPA), ראדון הוא הגורם מספר אחת לסרטן ריאות בקרב לא מעשנים. בסך הכל, ראדון הוא הגורם השני לסרטן הריאות בארה"ב. ראדון אחראי לכ-21,000 מקרי מוות מסרטן ריאות מדי שנה. בקר בכתובת cheec.uiowa.edu/misc/radon.html למידע נוסף על מחקר של ד"ר וויליאם פילד על סרטן ריאות הקשור לראדון בנשים.

ראדון הוא גז רדיואקטיבי טבעי הגורם לסרטן שאינך יכול לראות, להריח או לטעום. סוג הבנייה, הבסיס או המיקום אינם מונעים בעיית ראדון. נוכחותו בבית עלולה להוות סכנה לבריאות המשפחה. הדרך היחידה לקבוע אם לבית יש בעיית ראדון היא לבצע בדיקה סטנדרטית של EPA. בדיקה זו יכולה להתבצע על ידי בעל הבית או איש מקצוע מוסמך.

המנתח הכללי של ארה"ב וה-EPA ממליצים על כל הבתים להיבדק עבור ראדון. ניתן לתקן את כל הבתים אם נמצאה בעיית ראדון. העלות הממוצעת של תיקון ראדון לבית היא כ-1,200 דולר. חלק מחנויות שיפוץ הבית מוכרות ערכות בדיקה זולות תמורת כ-$35 (הכוללת דוח מעבדה מוסמך EPA). עם זאת, Consumer Reports מצא לאחרונה כי ערכות הבדיקה הללו לא היו מדויקות במיוחד. לכן, אם ברצונך לבצע בדיקה משלך, פנה למשרד הראדון במדינה שלך לקבלת ערכת בדיקה זולה ואיכותית יותר.

אם בעל הבית או הקונה/מוכר אינם יכולים או אינם יכולים לבצע את בדיקת הראדון (מדינות מסוימות דורשות שאיש מקצוע יסיים את הבדיקה במהלך עסקת נדל"ן), בקר באתר הסמכת הראדון הלאומית לאומית לבריאות הסביבה בכתובת: radongas.org/radon_measurement_service.shtml באתר זה יש בודקי ראדון מאושרים כראוי כמוני הרשומים על ידי הערים במדינתך.

מותם בטרם עת של פיטר ג'נינגס ודנה ריב העלה את המודעות הציבורית לסרטן הריאות, במיוחד בקרב אנשים שמעולם לא עישנו. עישון, ראדון ועישון פסיבי הם הגורמים המובילים לסרטן הריאות. למרות שניתן לטפל בסרטן ריאות, שיעור ההישרדות הוא מהנמוכים ביותר עבור חולי סרטן. במקרים רבים ניתן למנוע סרטן ריאות; זה נכון במיוחד עבור ראדון.

EPA קבעה את ינואר כחודש הפעולה הלאומי של הראדון, תקופה שבה תוכניות ראדון של המדינה ושותפים אחרים עורכים פעילויות ואירועים מיוחדים של ראדון ברחבי הארץ. מטרת חודש הפעולה הלאומי לראדון היא להגביר את מודעות הציבור לראדון, לקדם בדיקות והפחתה של ראדון ולקדם את השימוש בשיטות בנייה חדשות עמידות בפני ראדון.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.