קש, במבוק וסיבים צמחיים אחרים כחומר ריהוט

ריהוט עם גימור חומר טבעי בדרך כלל ימשוך אנשים מסוימים, לא רק בגלל הרושם הטבעי שלו אלא גם בגלל הבלעדיות שלו. זה הופך למיוחד יותר אם המעצב יוצר את רהיטי העיצוב הייחודיים, כאשר הוא משתמש בחומרים טבעיים כמו ראטן, במבוק וסיבים צמחיים. עבודת קנים (נצרים) והגמישות של סגנון הראטן הופכים לעבודת האמנות.

סיבים צמחיים כגון סיבי בננה מדהימים לעתים קרובות אנשים רבים. כיסא מסיבי בננה נותן סגנון ייחודי, ולכן אנשים דואגים לגעת בו. בדרך כלל יש לאנשים דעה שקש וכל חומר טבעי אחר רגישים לטרמיט ונשברים בקלות. אבל זו דעה שגויה. יצרני רהיטי נצרים עשו הכנה מיוחדת של החומר הטבעי שלהם (ראטן, במבוק, סיבים צמחיים) לפני שהשתמשו בו כחומר רהיטים. כמה תהליכים נעשו כדי לגרום לחומר הטבעי יהיו כמה תכונות חשובות, כלומר עמיד בפני מזג אוויר, עמיד ואנטי טרמיט. בדרך כלל סיבים צמחיים משמשים רק כמגע גמר כאשר עץ מלא או מתכות מסוימות משמשות כמסגרת שלו.

הסיבים הצמחיים הפופולריים ביותר הם ראטן. כדי לייצר רהיטים, אנחנו יכולים להשתמש רק בעור הראטן, בתוך חומר הראטן, או יכול להיות שילוב של שניהם. סוגים רבים של קש מסווגים לפי מקורו, חוזקו וגודל הקוטר שלו. אחד הקש הפופולריים הוא ראטן קלימנטן (קלימנטן הוא אחד מהאיים באינדונזיה). לקש זה קוטר 3 מ"מ – 6 מ"מ, עמיד בפני טרמיטים ועמיד במים גבוהים. הוא משמש בדרך כלל בשלמותו בגלל החוזק שלו והקוטר שלו די קטן. אבל לא כל סוגי הראטן עמידים לטרמיטים ועמידים במים גבוהים כמו ראטן קלימנטן. זו הסיבה שאם נעשה שימוש בחומר קש, במיוחד ראטן בתוך חומר, יש להגן עליו תחילה באמצעות אנטי טרמיט.

האות של נוכחות טרמיט מסומן בדרך כלל עם אבקה לבנה שיצאה מהראטן. הפרידו את הראטן הזה מיד מהראטן הטוב ומרחו/רססו באנטי טרמיט.

מלבד ראטן, גם במבוק הוא די פופולרי. לבמבוק מסוג Betung יש קוטר 10 ס"מ – 13 ס"מ, משמש בעיקר כפלטפורמה לשינה (אמבן), שולחן וכיסא. סוגי הבמבוק הפופולריים האחרונים הם Cendani ומאיה. לבמבוק Cendani יש קוטר 1 ס"מ – 3 ס"מ, ואילו לבמבוק המאיה יש 5 ס"מ – 10 ס"מ קוטר. למרות שהקוטר של 2 סוגי הבמבוק הללו קטן יותר מבמבוק Betung, יש להם חוזק טוב. במבוק מאיה ו-Cemani טובים לשימוש כמתלה, ארון או מחיצת חדרים.

סיבים צמחיים אחרים המשמשים לחומר רהיטים הם מצמח בננה. סיבי בננה נלקחים מהגבעול של חבורת הבננות. לאחר ייבוש, סיבי בננה מעוותים ואז מוחלים על מסגרת הרהיטים. אותם תהליכים חלים בדרך כלל על יקינתון מים (enceng gondok) ופנדנוס מים. חומר מסוג זה עדיף לשימוש עבור פנים בלבד, לא עבור חוץ. למרות שהם משמשים כריהוט פנים, עלינו למקם אותם באזור שבו מספיק אור שמש יכול להגיע אליהם. הם רגישים למים ולחות. כאשר המצב רטוב ולח, חומרים מסוג זה ניתנים להרחבה ועובש יכול לצמוח שם בקלות. וכתוצאה מכך, הצבע ישתנה והחומר יתכלה. אם גיליתם שהחומרים האלה רטובים, ייבשו אותם במהירות עם מייבש או ייבשו אותם בשמש כדי למנוע גידול עובש.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.