קביעת סוג ההידוק הטוב ביותר לשימוש עבור בניית ריהוט חוץ

אם אתה רוצה ללמוד על בחירת חומרה לפרויקט ריהוט החוץ הבא שלך, אז תרצה לקרוא את המאמר הזה. באופן ספציפי, אני אספר לכם על איזה סוג של חומרה ישיג את הביצועים הטובים ביותר, מדוע סוג המתכת המשמש עבור מחברים והגימור המשמשים הם שיקולים חשובים, וכיצד הגנה נכונה או הגבלת חשיפה של הרהיטים שלכם לתנאי רטיבות וחורף יכולה להגדיל אורך חיים, משך חיים. לאחר שתסיימו עם המאמר הזה תבינו שהבחירה הטובה ביותר של חומרה לפרויקט ריהוט החוץ שלכם תלויה בסגנון הרהיטים, החומר המשמש לבנייה, המיקום הנבחר עבור הרהיטים והתקציב.

בחירת חומרה מתאימה עבור הרהיטים שלך תעזור להבטיח תוחלת חיים ארוכה, כמו גם לשפר את המראה הכללי של הרהיט שלך. חלק מהבעיה הוא לדעת איזו חומרה לבחור כאשר יש כל כך הרבה אפשרויות זמינות בחנות לחומרי בניין. ה-Lowes או Home Depot הטיפוסי נושאים מבחר עצום של נירוסטה, מגולוון טבילה חמה, מגולוונת בהירה, פלדה רגילה, ברגים מפלדה מצופים פליז, אומים, דסקיות וברגים. כל סוג של מחבר מתאים ליישומים מסוימים, אך לא כולם אידיאליים ליישומי ריהוט חוץ.

למעשה, בחירת מחברים לא נכונים יכולה לקצר מאוד את תוחלת החיים של הרהיטים שלך, לתרום לריקבון של רהיטי עץ, לגרום להכתמה מכוערת, ואפילו להפוך את הרהיט שלך לא בטוח לשימוש.

דבר אחד שצריך לשים לב אליו מלפנים הוא, לעולם אל תשתמש במחברי פלדה לא מוגנים לריהוט חוץ, הם יחלידו מהר מאוד, והפלדה תגיב עם חומצת הטאנית בעץ ותגרום לפסים וכתמים. החומצה הטאנית למעשה מאיצה את הקורוזיה של המחברים. ראיתם פעם גדר עץ עם פסים שחורים זורמים על הקרשים מהמסמרים? גדר זו הותקנה עם סוג מחברים לא נכון. אותו דבר יקרה לרהיטים שלך. גרוע מכך, ככל שהמחברים מחלידים, הם יזרזו את תהליך הריקבון של העץ סביב המחברים החלודים, יהרסו את הרהיטים שלכם ויהפכו אותו לא בטוח לשימוש.

מגולוון טבילה חמה

ברגים וברגים שטופלו על ידי גלוון טבילה חמה תוכננו במיוחד לשימוש בחוץ. מחברים מגולוונים מצופים אלקטרו או מגולוונים בהירים בסופו של דבר לא יחזיקו מעמד כמו החומרה המגולוונת בטבילה חמה. האבץ משמש כציפוי בשתי השיטות, ומהווה מחסום בפני האלמנטים והחומצות הטאניות בעץ.

עם זאת, אני ממליץ בחום להשתמש רק בברגים או ברגים בבניית ריהוט חוץ. הגימור המגולוון על מסמרים, מצופים אלקטרוניקה או טבולים בחום, יכול בקלות להינזק תוך כדי פטישתם פנימה, תוך חשיפת ראש הציפורן לפגעי מזג האוויר ומאפשרת להם להתחיל להחליד במהירות.

יש לנקוט זהירות נאותה בעת התקנת ברגים מגולוונים. קדחו חורי פיילוט בעצים קשים, והקפידו להשתמש במעט שאינו בלוי ורגיש לדילוג בראש הבורג. מכל סיבה שהיא, נראה שהברגים המגולוונים אינם מחוסמים כמו מחברי פלדה אחרים, ויש סיכוי גבוה יותר להיקרע או שהראשים ייפלטו בזמן התקנתם. בשל ההפרשה הנדרשת לציפוי הטבול החם, לבריגים מגולוונים אין סובלנות הדוקה כל כך על הברגים, ויש סיכוי גבוה יותר להתפשט אם הם מהודקים יתר על המידה.

מחברים מגולוונים מחוממים הם בחירה מצוינת ליישומי ריהוט חוץ רבים, כולל כיסאות אדירונדק, אך אינם הבחירה הטובה ביותר לשימוש ביער, כגון טיק.

פלדת אל – חלד

נירוסטה היא הבחירה הטובה ביותר לשימוש בעצים עם רמות גבוהות יותר של חומצה טאנית, כגון טיק. נירוסטה היא סגסוגת או תערובת של פלדה, ניקל וכרום. היחס בין המתכות האחרות לפלדה קובעים את מזג האוויר והעמידות בפני קורוזיה של נירוסטה. מכיוון שהפלדה מעורבבת עם מתכות רכות אחרות, הנירוסטה אינה חזקה כל כך, ולכן קידוח מוקדם של חורי ברגים מומלץ מאוד בכל היישומים, וחיוני בעצים קשים כמו טיק ומהגוני. העמידות הנוספת בפני קורוזיה גוברת על כל החסרונות שיש למתכת, במיוחד ביישומי ריהוט חוץ.

בעוד מחברי נירוסטה הם העמידים ביותר בפני חלודה, הם גם היקרים ביותר מבין האפשרויות שאנו דנים בהן. עם זאת, שימוש במחברי נירוסטה יוסיף שנים של חיים לרהיטים שלך. מהבחינה, הם השקעה שתשתלם במשך שנים רבות.

פליז

ראיתי פליז בשימוש בכמה רהיטי חוץ המיוצרים באופן מסחרי, אבל לא ממליץ על זה. פליז אמנם אינו יוצר חלודה אדומה, והוא מתאים ליישומים רטובים רבים כגון אסלות וכיורים, אך הוא מכתים ומחליד. הוא גם רגיש מאוד לחומצות הטאניות בעץ, מה שיגרמו לו להיכשל מהר יותר. לברגי פליז במיוחד אין חוזק מספיק עבור יישומי ריהוט חוץ.

ברגים חיצוניים או סיפון

בשנים האחרונות מספר יצרנים הציגו מוצרי הידוק חיצוניים המשווקים במיוחד לבניית סיפון. אלה יהיו בדרך כלל ירוקים, אפורים, שזופים או חומים. ברגים אלה מצופים בקרמיקה או בפלסטיק כדי לעכב את מתכת התגובה של חומצות העץ. שיטות הציפוי הספציפיות הן קנייניות של כל יצרן, ויכולות להיות שילוב של גלוון מצופה אלקטרוניקה ופלסטיק, או אפוי על קרמיקה.

השתמשתי במחברים אלה ביישומי רהיטים והם מתפקדים מצוין. לצערי, לא נתקלתי בברגים עם סוג גימור זה. מותג הבורג שהשתמשתי בו היה Deck Mate, והם היו זמינים בצבעים שזופים וחום, כך שניתן לבחור את הצבע כך שיתאים יותר לעץ שבו נעשה שימוש. ברגים אלו מצופים בקרמיקה, והיצרן סיפק ביט מצופה להתקנה, שנועד לא לפגוע בציפוי הקרמי בראש הבורג. אם תבחר סוג זה של אטב, הקפד להשוות את העלות עם נירוסטה, שכן המחיר ישתנה. אם מחיר הנירוסטה סביר מבחינת עלותו, זה יהיה המחבר המומלץ.

הקפד תמיד לקרוא את מפרטי היצרן על הקופסה כדי להיות בטוח שהברגים מתאימים ליישום שלך.

שיקולים אחרים

אם אתם בונים רהיטים שימוקמו על מרפסת מקורה או פטיו שבו הם יהיו מוגנים מפני פגעי מזג האוויר, החשש יהיה האינטראקציה בין העץ והמחברים, הרבה יותר מאשר מזג האוויר. ריהוט שייחשף לאלמנטים כל השנה, כגון ספסל גינה, או כיסא אדירונדק בפינת הגינה שלך, יצטרכו להיבנות בהרבה יותר דאגה ודאגה בכדי לוודא שהם מחזיקים יותר מאשר רק אחד או שני חורפים.

יש לעשות שיקולים נוספים מעבר לבחירה של איזה סוג של אטב להשתמש, אם כי זה חשוב מאוד. לדוגמה, מחברים לא צריכים להיות ממוקמים במקום שבו המים נאספים ויושבים על המחברים למשך זמן ממושך. הברגים המחברים את רצועות המושב לכיסא אדירונדק הם דוגמה מצוינת – בדרך כלל ברגים אלה יהיו שקועים מתחת לפני השטח של העץ. זה יאפשר למים להצטבר בחורי הברגים, יקצר את אורך החיים של כולם מלבד מחברי הנירוסטה, ויאריך את חשיפת העץ למים, מה שיגדיל את קצב הריקבון. ביישומים שבהם הרהיטים יהיו חשופים לפגעי מזג האוויר בכל ימות השנה, יש להניע את ראשי הברגים בצורה ישרה עם פני העץ שמסביב.

בנייה ועיצוב של הרהיטים הם גם שיקולים חשובים. האם המשטחים האופקיים של הרהיטים בנויים בצורה כזו שתאפשר להם לשפוך מים, במקום לאסוף אותם? תחשוב על שולחן פיקניק עם פלטה או לוח. הרווחים בין הקרשים מאפשרים למים לזרום מהחלק העליון ולא להתאגר.

סיכום

נירוסטה היא בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר עבור יישומי ריהוט חוץ, אם כי העלות עשויה להיות כבדה עבור חלקם. ישנן אפשרויות אטבים זולות אחרות זמינות שיהיו ביצועים מקובלים. אין להשתמש במחברי פלדה לא מוגנים עבור יישומי ריהוט חוץ בשום פנים ואופן. דעו היכן וכיצד אתם מתכוונים להשתמש ברהיטים שלכם ועצבו אותם לתנאים שאליהם הם יהיו נתונים.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.