צילום קסם על דלתות וחלונות

יש משהו בדלתות ובחלונות. דלתות וחלונות מספרים לנו כל כך הרבה על הרחובות, על ההיסטוריה, על התרבות והם נמצאים בכל מקום. דלתות וחלונות גדולים, קטנים, פשוטים, צבעוניים, ישנים, חדשים, מודרניים, עתיקים, הם מגיעים בכל הצורות והצורות. לפעמים תמצאו דלתות וחלונות פתוחים, לפעמים סגורים, עם או בלי אנשים, ואפילו לפעמים הדלת או החלון נעלמו, אבל אתם יודעים איפה הם היו אמורים להיות.

דלתות וחלונות מתחננים שנפתח. אתה אמור לפתוח דלתות ולעבור דרכן. אתה אמור לפתוח חלונות ולתת לבריזה לעבור. דלתות וחלונות מסקרנים ומרתקים.

דלתות וחלונות יש שם והם מלאים בדוגמאות, טקסטורות ועיצובים. הם קוראים לנו להצטלם. הם מגיעים במגוון צורות, גדלים וחומרים. חלקם ענקיים וחלקם מפחידים, חלקם קטנים ופשוט שם. חלק מהדלתות והחלונות מפורסמות וחלק מהן גם צורות אמנות. אלה ועוד בהחלט מביאים את הקסם של לכידת תמונות של דלתות וחלונות.

צילום תמונה של דלת או חלון עשוי להיראות כמו משימה קלה. מה יכול להיות כל כך קשה בזה, הם שטוחים, אז אין מה לדאוג לגבי 'עומק שדה'. הם לא זזים, אז אין מה לדאוג לגבי 'מהירות תריס'. אבל רגע, גם לדלתות ולחלונות יש אתגרים שלהם.

לרוב הדלתות והחלונות מנסים להימנע מהשמש, הם ממתינים בסבלנות מתחת לסוככים, לפתחים, עצים … אוי, צללים. ייתכן שהשמש פוגעת בהם, אז יש השתקפות, שאולי לא תאהב או שאולי תרצה לנצל. דלתות וחלונות בצל נוטים לקבל אור קריר, נמוך, כחול, ולכן לפעמים השימוש במסננים מחממים בא במקום.

כמו ברוב הצילומים, שעות הבוקר המוקדמות ואחר הצהריים המאוחרות הן הזמן הטוב ביותר לצלם דלתות וחלונות, לא רק בגלל חמימות האור אלא גם בגלל שמרפסות, סוככים, פתחים, מחוץ לנתיב האור ואין צללים. גם תאורת צד מעניינת היא תשפר את מרקם הדלת או החלון כמו גם את הפרטים שלה.

השימוש בחצובה נדרש בדרך כלל ללכידת פרטי הדלתות והחלונות, מכיוון שתצלם במהירות תריס בינונית עד איטית. בדרך כלל אור טבעי מספיק אך אם אינך משתמש בחצובה, ייתכן שתזדקק לפלאש כדי למלא.

כאשר אתה מוצא דלת או חלון שאתה רוצה ללכוד. הדבר הראשון הוא לזכור את הרושם הראשוני שלך, לחשוב עליו ולבדוק אותו. מה זה שמשך את תשומת הלב שלך? צבע הדלת או החלון, הסצנה הכללית, הקיר המקיף אותו, לדלת או לחלון עצמו, ידית הדלת, המרקם או וילונות החלון. מה שזה לא היה, הקפד ללכוד את הפרט הזה, בלעדיו התמונה עלולה לאבד את הקסם שלה.

נקודה חשובה נוספת להתמקד בה היא להתקרב מספיק כדי להסיר את כל הסחות הדעת ולבודד את המוקד העיקרי שלך, זה שמשך את תשומת ליבך. צפו בתאורה ושמרו על גב המצלמה שלכם במקביל לדלת או לחלון כדי לשמור על הכל חד וממוקד, ולמקסם גם את עומק השדה.

אם מה שמשך את תשומת לבכם היה המרקם, החלודה, הצבע המתקלף, הגילופים, אז התקרבו ושקלו להשתמש בעדשת מאקרו, אתם באמת רוצים ללכוד כמה שיותר פרטים. תאורת צד יכולה להדגיש את הפרטים האלה, להשתמש בצללים כדי להוסיף עומק למרקם, ללכוד תמונה בדו מימד.

ידיות דלת הם פרטים מעניינים ללכוד. לעומק השדה יש ​​חלק חשוב בהרכב התמונה שלך. אם אתה רוצה לתפוס את כל הכפתור אז השתמש בצמצם קטן יותר כדי שהכל יהיה בפוקוס, האם אתה רוצה ללכוד רק את קצה הכפתור ולטשטש את החלק האחורי שלו, אז השתמש בצמצם גדול יותר. חשבו על אלמנטים אחרים שמסיחים את הדעת המעורבים בידיות הדלת, כמו חורי מנעול והדגשות אחרות, ודא שאתה יודע איך אתה רוצה שהתמונה שלך תיראה.

לאחר שלכדת את מה שמשך את תשומת לבך, זז אחורה ותבחן את שאר הדלת או החלון. שנה את המיקום שלך, את הזוויות שלך, רד למטה, התרומם והסתכל מסביב. אתה עשוי לגלות שיש יותר, תפוס נקודות מבט שונות שהבחירות שלך מרתקות.

כאשר צילום תמונות של דלתות וחלונות לוקח את הזמן, זכור שהדלת והחלון לא הולכים לשום מקום.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.