פתרון משבר דיור – הוסף מטבח נוסף!

בשפל הדיור הנוכחי, הבתים החדשים הגדולים פשוט לא נמכרים. הם גדולים מכדי להרשות לעצמם כשכספי המשכנתא מתהדקים. בתים קיימים עומדים למכירה מתחת למחיר הרכישה המקורי שלהם, מה שמדלדל את ההון העצמי של בעל הבית. אנשים לא יכולים להצדיק את תשלום המשכנתא או מכירת בתים שמוערכים פחות מהמשכנתא. יש לבצע התאמות כדי למצוא דרך להפוך את הבתים הללו למשתלמים יותר.

עלויות המזון, הגז והחינוך זינקו. ההשקעות וההכנסות מפנסיה מצטמצמות. שוקי העבודה התהדקו. והחיסכון לא קיים. מה עושים עסקים ומשפחות? הם צריכים לחשוב מחדש על חייהם ולזהות את הצרכים כדי לשרוד ואת האסטרטגיות להתקדם יותר.

כאשר הסטנדרטים שאנו חיים על פיהם נכשלים, עלינו להיות עמידים מתמיד. שיטה אחת שנבחנת על ידי משפחות רבות היא לגבש את משאביהן על ידי

שילוב משקי בית. 'דור הסנדוויץ' פתח את בתיהם לילדים חוזרים (בומרנג) וגם להורים שלהם. מחקרים אחרונים הראו כי 65% מכל בוגרי הקולג' חוזרים הביתה, בזמן זה או אחר. 3.4 מיליון קשישים מתגוררים בבתי ילדיהם. והטרנדים האלה נמצאים בעלייה!

עד לפני 100 שנה בלבד, חיים רב-דוריים היו הנורמה. משפחות מורחבות חיו ועבדו יחד בחוות ופתחו יחד עסקים קטנים. עם זאת נכתבו מאמרים רבים על היתרונות הכספיים כמו גם על המלכודות החברתיות של משפחות מודרניות שחיות יחד לאחר שהן אוטונומיות במשך זמן כה רב. נראה כי התנאי החשוב ביותר להצלחה הוא הבנה ברורה של האחריות הכספית של בני הבית. שנית, יש לבסס אזורי מגורים המכבדים את האוטונומיה של החברים השונים.

בבתים רבים יש רק מספיק מקום להציע לדיירים החדשים חדר שינה משלהם. חדר שינה ואמבטיה פרטית הם פתרון טוב יותר, במיוחד במשק בית עם ילדים קטנים. הסבת המוסך, עליית הגג מעל המוסך, המרתף או 2 חדרי שינה לדירת סטודיו היא אחד הסידורים המוצלחים יותר. בבנייה חדשה, סידור יחידת ההורים הכפול מצוין עבור מגורים רב-דוריים והוא יכול להימכר גם כבית שיכול להיות משותף לשתי משפחות חד הוריות.

חוויות הבישול והסעודה המשותפות יכולות להיות שיפור נפלא לחייהם של כל המעורבים. או שהם יכולים להפוך לסיוט. זמן הארוחות הפך להיות קשה מאוד לתזמן עבור משפחות רבות בתנועה והתזמון יכול להיות קשה עוד יותר עבור שתי משפחות שחיות יחד. פתרון מצוין הוא לספק שטח קטן להכנת מזון מחוץ למטבח המסורתי. זה יכול להיות פשוט כמו מרכז ארוחת בוקר/חטיפים או שזה יכול להיות מטבח מיני מאובזר שיכול להציע אוטונומיה מלאה. זה יכול להיות ממוקם באזור מגורים פרטי או באזור משותף לכל המשפחה. האפשרות לבחור מתי ומה לאכול יכולה להקל על מתח רב במשק בית מורחב.

בתים קיימים או חדשים שניתן לעצב עם יחידות מגורים נפרדות לחלוטין יכולים להיות בעלי ערך מתמשך. דירה אוטונומית יכולה לספק מקום מגורים לבעלי בתים מזדקנים בזמן שהם משכירים את הבית הראשי להכנסה. קבלת דיור יכולה להפוך את ההשקעה של בניית דירת סטודיו לפתרון טוב לכולם. חלק מבעלי בתים בכירים עשויים אף לסבסד את דמי השכירות של הדירה לדייר שיוכל לשמש כמטפל לכל הנכס.

דירות נופש השתמשו בפתרונות עיצוב גמישים בהצלחה רבה במשך שנים. בדרך כלל דירת שני חדרי שינה רגילה מחולקת לדירת חדר שינה אחד מלאה ודירת סטודיו הכוללת מטבח מיני וחדר רחצה נפרד. ניתן לשכור כל יחידה בנפרד או בשילוב בכל עת.

אולם ביישובים רבים חל איסור על דירת מגורים שנייה או אפילו מטבח שני לפי ייעוד. יותר ויותר, יישובים רבים שינו את ייעודם כדי לאפשר דירות עזר, בעיקר בשל מאמצי המחקר של האגודה האמריקאית לגמלאים שיצרו מודל לחקיקה של יחידות דיור נלווים לתקנות מקומיות.

לאחר שהתגברה על סוגיית הייעוד, ישנם פתרונות עיצוב רבים שיכולים לספק מטבח משני. אם המקום אינו מוגבל, ניתן להשתמש בארונות סטנדרטיים ובמכשירים בגודל מלא כדי ליצור מטבח בכל גודל. כאשר המקום מוגבל, מיני מטבחים ומרכזי אירוח שלמים זמינים מחברות רבות (מטבחי יחידת גוגל) שיכולים לענות כמעט על כל צורך מיוחד. הוספת מכשירים קטנים לארון מובנה היא פתרון אחר. שילובי מכשירים זעירים הכוללים מכונת קפה, מיקרוגל ומבער יחיד יכולים להימכר בפחות מ- 50.00 $. יחד עם מקפיא 2.7 CF ($150.00 באינטרנט), מטבח מיני לא צריך לשבור את הכיס.

למי שרוצה לקבל מטבח מיני, אבל לא רוצה לראות אותו כל הזמן, רוב הקודים מאפשרים לבנות ארונות בתוך ארון עם דלתות דו-קיפול וניתן להשתמש בכל מכשיר UL Listed כל עוד הוא בעל תקע ואינו חוטי קשיח. בדרך זו ניתן להסתיר כיורים, מקררים, כיריים ניידות, מיקרוגל, תנורי טוסטר וכו 'וכל הבלגן של השיש.

חברה נוספת מייצרת רהיטים מיוחדים מסוג UL Listed בצורת ארונות המאפשרים להסתיר מכשירי חשמל מובנים חזקים יותר עם חוטים קשיחים וכל השאר, כאשר הם אינם בשימוש. רעיון הארון והריהוט מצוין לחדרים הקטנים ביותר שיש להם פונקציות רבות, שרק אחת מהן היא מטבח.

פתרונות עיצוב מגוונים יותר כמו אלה שהוזכרו כאן יכולים לסייע לבתים לשמור על ערכם בכל שוק. ככל שהדמוגרפיה של משפחותינו משתנה, הקריאה לגמישות בעיצוב הבתים שלנו הופכת חשובה יותר. המטבח המשני הוא רק אחד מהרעיונות שיכולים לעשות הבדל אמיתי.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.