פנג שואי של מגדל בנק אוף צ'יינה (הונג קונג)

אחד הבניינים היותר שנויים במחלוקת בהונג קונג הוא הבנק המרכזי של סין. המגדל הושלם בשנת 1989 ונפתח רשמית ב-17 במאי 1990. הבניין היה הראשון מחוץ לצפון אמריקה ששבר את רף ה-1000 רגל. המחלוקת נובעת מהאופן בו היא תוכננה וכיצד היא השפיעה על הבניינים השכנים סביבו. בהתבוננות בו מנקודת מבט של פנג שואי, הפינות החדות נתפסות כ'שאר צ'י', או 'הורגת אנרגיה', המורדת את הבניינים הסמוכים שלה ואת האנשים סביבו. באופן שבו תוכנן הבניין עם פינותיו הבלתי סדירות, מתאים יותר לחברות בעלות הכנסה לא סדירה להקים שם את העסק שלהן.

מאז שהושלם, מושלי הונג קונג מעולם לא החזיקו מעמד זמן רב ואפילו היה מושל אחד שפוטר. הסיבה לחוסר היציבות של המושלים נובעת מהעובדה שהמגדל ממוקם ממש מול בית הממשלה כמו סכין שמוכנה לפרוס חתיכת עוגה. זמן לא רב מדי לאחר השלמת מגדל בנק אוף צ'יינה, הנגיד נפטר; המושל הבא פוטר ובקדנציה הבאה יצר המושל בעיות רבות. המנהל הראשון של הונג קונג, טונג צ'י-הווה, ציין שבבית הממשלה יש 'פנג שואי' גרוע וסירב לגור בבית.

בזמן בניית המגדל, המעצב האחראי על הפרויקט עקף את ההתייעצויות עם מאסטרי הפנג שואי. לאחר שהעיצובים פורסמו לציבור, הוא ספג ביקורת קשה והחליט לשלב כמה נקודות מים סביב הבניין כ'תרופה' לקצוות החדים של המגדל. לרוע המזל, חלק ממאפייני המים הוצבו בצורה שגויה. מנקודת מבט של פנג שואי, יש מזרקת מים בחלק המערבי והצפון-מערבי של הנכס; מערב וצפון מערב מסמלים את ה-Dui וה-Qian Gua, יסוד המתכת בשני המגזרים הללו. ב'תורת חמשת האלמנטים', מים מחלישים את המתכת וזה מה שקורה לנכס. ה-Qian Gua מייצג את הדמות הגברית או הדומיננטית והיא נחלשת על ידי המים בגזרה.

למרבה המזל, לאחר השלמת הבניין, מאסטרי הפנג שואי נתנו המלצות רבות ששינו את התחושה והאנרגיה של המגדל. בחזית המגדל יש צמחים ועצים רבים כשממש לצד דלת הכניסה נראים עמודי דגל. משני צידי הבניין יש מאפייני מים המביאים אנרגיה לחזית. בחלק האחורי של הבניין, ישנם שני סוככים אדומים המוצבים על גבי הדלתות המחזיקים את המים והאנרגיה מאחור באופן פיגורטיבי.

אם נחזור לבית הממשלה בהונג קונג, חלקם עשויים לתהות מדוע דונלד טסאנג מכהן בתפקיד כל כך הרבה זמן. הסיבה היא כי אנרגיית ההרג של מגדל בנק אוף צ'יינה פוזרה על ידי בריכת דגים שנבנתה ממש בצד של בית הממשלה כדי לספוג את הפינה החדה של המגדל. זוהי תרופה מצוינת שכן מים מפחיתים מתכת בתיאוריית חמשת האלמנטים והיא פועלת בצורה הרמונית.

מגדל בנק אוף צ'יינה הוא דוגמה לאופן שבו האנרגיה השלילית שלו יכולה להשפיע על בניינים סמוכים ועל האנשים העובדים בתוך אותם בניינים. זה גם מייצג איך הפנג שואי משתנה לאחר השלמתו יכול לשנות את תחושת הסביבה שלו. כמובן שתמיד עדיף להתייעץ עם מאסטרים של פנג שואי לפני בניית בניין, אבל השינויים לאחר השלמתו מראים שתכונות פנג שואי נכונות יכולות להסיר אסונות ולשפר את מזל העושר.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.