פנג שואי צפון מול חצי הכדור הדרומי

שאלת חצי הכדור הצפוני הדרומי:

השאלה אם יש להפוך את הכיוון של ה-Lo Pan, Lo Shu או לא כאשר הוא מיושם על חצי הכדור הדרומי נזרקה לאחור במשך שנים, אז בואו נבחן את הטיעונים המצוינים שהועלו ב-Qi Concepts ב- [http://www.dragonsbreath.co.uk]

מקורו של הפנג שואי בסין לפני 3000 עד 5000 שנה. סין היא מדינה עצומה אולם מיקומה הוא כולו בחצי הכדור הצפוני, אף חלק אינו קרוב יותר מ-18 מעלות צפונית לקו המשווה. אין נתונים היסטוריים אותנטיים, וגם אין תיעוד לגבי היישום של תורת הפנג שואי בחצי הכדור הדרומי. עדויות פשוט אינן קיימות, כך שלצערנו עלינו להתווכח על השאלה, להעלות את התיאוריות שלנו ולקבל החלטה בעצמנו על מה שנוח לנו. בוודאי אם אתה גר קרוב לקו המשווה, אתה צריך להיות מודע להבדל בין קו המשווה הגיאוגרפי לקו המשווה המגנטי, כפי שכבר ציינתי בסעיף הקודם. ההבדל יכול להיות די משמעותי עד 12? של קו רוחב זה 720 מיילים ימיים או 828 חוק אם תרצה.

תרשימים איזוגוניים מציגים את השטף המגנטי. זה יכול לנוע בין 0° ל-30°. מעניין שלשטח הגדול מעל סין אין וריאציה מגנטית. תרשים זה הוא רק כדי להמחיש את השונות בשטף. כדי לראות דוגמה טובה של תרשים איזוגוניים, בקר באתר האינטרנט של האגודה הגיאולוגית הבריטית

אם אתה מסתכל על כדור הארץ אתה יכול לראות שציר כדור הארץ נוטה בזווית של 23.5? למישור מסלולו סביב השמש זה נקרא אקליפטיקה. הוא שומר על הטיה זו בהצבעה נוקשה ומקבילה לאותה נקודה בחלל לעבר הכוכב פולאריס. אם זווית ציר כדור הארץ נשארת מאונכת למישור השמש, אז השמש הייתה כל הזמן ממעל בקו המשווה. אולם זה לא המקרה ואנחנו תקועים עם זה כמו שזה.

כדור הארץ מקיף את השמש ב-365 ימים. התנועה הנראית של השמש עוברת לצד הצפוני של קו המשווה במשך שישה חודשים, כשהיא מגיעה לשיא במהלך היפוך הקיץ ב-21 ביוני, מעל טרופי הסרטן, שם היא מגיעה לירידה המרבית שלו* צפונה בסביבות ה-23? צָפוֹן. לאחר מכן הוא מתחיל לרדת וחוצה לצד הדרומי של קו המשווה וחוצה את נקודת המאזניים בסביבות ה-21 בספטמבר. הוא ממשיך את הלולאה שלו דרומה עד שהוא מעל מזל גדי בסביבות ה-22 בדצמבר, היפוך החורף, שם הוא נמצא בנקודה המערבית הנמוכה ביותר שלו. (הפוך עבור חצי הכדור S) זה אמור להיות ברור מכאן כעת כיצד נוצרות עונות השנה. (*המרחק הזוויתי של השמש מצפון או מדרום לקו המשווה)

ממודל זה, אנו יכולים לראות שרוב האנשים בסין חיו מעל המקביל ה-22 של קו הרוחב הצפוני. המשמעות היא שההשקפה שלהם על השמש, ממחוז צ'ינגהאי, צפון מרכז סין למשל, ב -21 ביוני הייתה עולה מזרח צפון מזרחית בערך 064? נכון (24°N מ-E).

השמש תחצה את השמים, תגיע לגובה המקסימלי שלה של 74? באמצע היום, כשהיא נושאת לכיוון דרום, וההכנסות על פני השמיים מערבה, שם הן ממקומות מערב צפון מערב בסביבות 290? נכון (16 ° צפון מערב)

עכשיו אם ניקח בחשבון את העובדה שבית הספר הפנג שואי המוקדם ביותר היה פנג שואי טופס סקול, שלכאורה קדם למצפן לפחות 2000 שנה והיה מודאג מהטופוגרפיה של הנוף באמצעות ארבעת בעלי החיים השמיים. .

יש לנו בבית הספר לצורות סיניות סידור שמבטא באופן טבעי לקראת השמש/דרום אחר הצהריים מקור האנרגיה הגדול ביותר שלנו והיאנג האולטימטיבי. מקור החום והאור שלנו. זהו עוף החול הקדמי אדום /כתום היסוד שלו הוא אש כמו הזריחה והשקיעה של השמש. זה רק טבעי שזה יהיה הכיוון מול חדרי יאנג של בית. אלו יהיו החדרים שהכי פעילים ומשמשים במהלך היום.

הם יהיו החדרים הפתוחים ביותר עם החלונות הגדולים ביותר אולם הכניסה, הסלון, חדר המשפחה, החממה, החצר, מרפסת השיזוף,

הצב נמצא בצפון מאחורינו המספק הגנה. כחול/שחור/יין קר וחשוך כמו לילות הצפון הרחוקים הארוכים. הצב השחור מייצג באופן היסטורי את הצד המוצל של הגבעה. הגיוני שהכיוון הזה עם הכי פחות בהיר החלונות הקטנים ביותר והיותו הכי יין צריך להיחשב הכי מתאים לחדרי היין של הבית כמו חדרי השינה שירותים שירותים מחסנים.

הדרקון התכלת/ירוק בצבע המישורים המזרחיים וים סין, נמצא משמאל/מזרח והשמש העולה, אלמנט העץ שלו רחב ומייצג את צמיחת האביב ואת שחר כל בוקר חדש. אזור זה תורם למטבח להיות יאנג אבל פחות יאנג מהדרום וטוב לחדר ארוחת בוקר, אם יש גינה אז זה אזור לחלקת ירק או מטע במיוחד אם ניתן לכוון אותם להיבט דרומי.

הנמר הלבן מימין/מערבה, לעבר פסגות מושלגות של ההימלאיה ושמש השוקעת. אלמנט המתכת שלו מייצג את ההתכווצות והסתיו הוא יין, נשי, שומר ומגן מטבעו. זהו גם אזור טוב לחדרי ילדים ולחדר ילדים במיוחד עבור הבת הצעירה.

קל יחסית לראות איך ולמה הסינים הקדמונים הגדירו את בתיהם כך שיפנו לכיוונים האלה. תצורה זו יחסית היום לבתים בחצי הכדור הצפוני בדיוק כמו לפני 5000 שנה בסין. אם הייתה לנו אפשרות לבנות את הבית המושלם שלנו, זו תהיה התצורה שהיינו בוודאי בוחרים בה.

דפוס האנרגיה ואיכויות התנועה הנראית לעין של השמש בחצי הכדור הצפוני כפי שנראה למטה על הקוטב הצפוני הוא עם כיוון השעון. באופן דומה, זרמי האוקיינוס ​​העיקריים וזרמי האוויר העיקריים, רוח הרוחות והמונסונים מסתובבים בכיוון השעון.

(התרשים האקלימי העולמי ליולי במסלול ההפלגה של האדמירליות NP136 הוא המחשה מצוינת).

בהרמוניה עם חוקי הטבע; ולכן איזון, היין ויאנג. ההיפך קיים בחצי הכדור הדרומי. למרות שהשמש עדיין תזרח במזרח, התנועה הנראית של השמשות במבט מחצי הכדור הדרומי היא נגד כיוון השעון. הזרמים וזרמי האוויר העיקריים הם נגד כיוון השעון. השמש, מקור האנרגיה העיקרי הוא בצפון והחושך והצללים הקרים נמצאים בדרום. ארבע העונות אינן הפוכות קרי סתיו, קיץ, אביב, חורף כפי שאומרים לעתים קרובות, אלא משלימות את ניגודיותן אביב וסתיו, קיץ וחורף, סתיו ואביב, חורף וקיץ. דפוסי הגלים הם מחזוריים, מתחלפים אך שווים בתדירות ובמשרעת המספקים איזון דינמי והרמוניה כוללת. השכל הישר אומר שלא תבנה מבחירה בית מול דרום היין הקר, צד הצל של הגבעה בחצי הכדור הדרומי.

יש עוד מספר תופעות ודוגמאות חזקות מאוד בטבע שמחזקים את הרעיון שהכיוונים הפוכים בחצי הכדור הדרומי ועלינו להתבונן בסביבתנו ולשים לב ולהקשיב לטבע ולסביבה שלנו לאחר מכן. מה זה פנג שואי.

 • סיבוב כדור הארץ במבט מעל הקוטב הצפוני הוא בכיוון השעון.
 • סיבוב כדור הארץ במבט מלמעלה מהקוטב הדרומי הוא נגד כיוון השעון.
 • כוח הקוריוליס מתהפך מחצי כדור אחד למשנהו.
 • זרמי האוקיינוס ​​משנים את כיוון הזרימה שלהם כשהם חוצים את קו המשווה.
 • מערכות מזג אוויר טורנדו וסערות מסתובבות בכיוונים מנוגדים בכל חצי כדור.
 • רוחות הסחר משנות את מחזור הדם שלהן בחציית קו המשווה מחצי כדור אחד למשנהו.
 • מסות האוויר העליונות הענקיות מתחממות ומתרחבות ועולות מעלה מעל קו המשווה מתפצלות לכיוון הקטבים. יאנג
 • מסות האוויר העליונות הענקיות מתקררות ושוקעות מתכנסות אל הפולנים, יין.
 • ארבע העונות הפוכות.
 • צמחים ועצים נוטים לכיוון השמש מקור כל האנרגיה היאנג האולטימטיבי.
 • ככל שאתה נוסע יותר צפונה או דרומה כאשר אתה מתקרב לקטבים, מהירות סיבוב כדור הארץ מאטה את ה-Yin.
 • ככל שמתקרבים לקו המשווה כך הסיבוב הולך מהר יותר יאנג.
 • ככל שאתה נוסע יותר צפונה או דרומה כאשר אתה מתקרב לקטבים, כדור הארץ מתקרר, יין כהה יותר.
 • ככל שתתקרב יותר לקו המשווה כך בהיר יותר חם יותר, חי, שופע ומחייה יותר יאנג.
 • קונספטים של פנג שואי צ'י זמינים מ חברת הסיר והדשא

  About admin

  Check Also

  פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

  בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.