פנג שואי ועומס בעלייות גג ובמרתפים

כיווני האנרגיה הם עיקר הפנג שואי. מרתפים, להיות למטה, מייצגים את העבר ואת התת מודע שלך – צבירת עומס שם תגרום לך להיות תקוע בעבר, להתחבט עם נושאים שהיו צריכים להיות מטופלים לפני שנים. מנגד, עליית הגג שלך מסמלת את השאיפות שלך ואת האפשרויות לעתיד שלך. מילוי החלל הזה בבלגן חונק את מה שאתה רוצה להכניס לחייך, ואת מי שאתה רוצה להיות. אמנם אין שום דבר רע בשימוש בחללים הללו לאחסון, אך יש הבדל עצום בין אחסון לבלאגן, במיוחד העומס הכבד, בעל משקל חובה, הנוטה להצטבר בעליות הגג ובמרתפים.

אנשים נוטים לשים דברים שהם לא רוצים להתמודד איתם במרתף. משום מה, הדברים הכבדים במיוחד (תא מטען, ציוד כושר וכדומה) מגיעים למרתף. זה הגיוני – קל יותר להגיע ללשכה במורד המדרגות למרתף מאשר להעלות אותה בסולם ולעלות עליית הגג!

בפנג שואי, מרתפים מחזיקים את העבר ואת תת המודע שלך. זה הגיוני – התת-קרקעי הוא בדרך כלל המקום שבו התת-מודע שוכן ברוב המיתולוגיות האנושיות. מילוי התת מודע שלך עם דברים שלא עוסקים בהם מקשה על התפקוד בחייך. אפילו בעיות קטנות שצצות יכולות להוציא אותך מאיזון, כי אתה מוציא כל כך הרבה אנרגיה נפשית על הימנעות ממה שנמצא ב"מרתף" שלך.

מרתפים גם נוטים להיות לחים, ויכול להיות ריקבון אמיתי שם למטה כשהדברים נעשים עובש. לפעמים, זה הטבע שעוזר לך, מקל עליך להיפטר מכל ערימות החפצים שממלאות את המרתף. נסו לפנות את המרחב הזה ולראות אם אתם לא מרגישים נוכחים יותר, מסוגלים יותר להשתחרר מהטינה ולהתמודד עם הכאן ועכשיו. ניקיון חלל זה עשוי לסייע לך גם בעבודת טיפול.

לעליית גג יש כוח אחר. גם כשאנחנו חושבים על השאיפות שלנו, אנחנו נוטים להרים את עינינו. הידיעה שיש ערימות וערימות של דברים שאינם נלווים עם דברים שם למעלה מעניקה תחושת התנגדות לעתיד. זה גורם לך לחוסר אמון באינסטינקטים שלך, ובמה שהבטן שלך אומר לך שאתה צריך. מתרגלי פנג שואי רבים אומרים שעליות גג ממולאות נותנות תחושה של משהו תלוי מעליך, של לחץ. אם יש לך תחושות חרדה חסרות שם, מעין "חרב דמוקלס" תלויה מעל ראשך, שקול ברצינות טיול לעליית הגג ההיא. גם אם כל מה שאתה יכול לעשות זה להוציא שלושה דברים מעליית הגג ולמסור אותם או למכור אותם, עשית התחלה טובה.

במקרים רבים אין צורך למכור או למסור את הדבר שצריך לעבור בעליית הגג. רק צריך להשתמש בו. השאיפות שלך שם למעלה, זוכר? האם אכסנת את הגיטרה הישנה שלך או את צבעי השמן שלך? אולי אתה צריך ללכת להשתמש בהם, או, אפילו יותר טוב, לפנות את עליית הגג כדי שיהיה לך מקום להשתמש בהם. אנשים רבים מוצאים שעליית הגג שלהם הופכת לחדרי היצירתיות שלהם – בדיוק כמו בגדי אמנים.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.