פנג שואי במשרד הביתי: ארגון חלל העבודה שלך

תרגול פנג שואי יכול להיות דרך מצוינת לשמור על איזון מאושר בחלל המשרד שלך. מרכיבי המפתח של מים, אש, עץ ואדמה יכולים לעזור לך למצוא איזון רגוע ולהוביל ליותר אנרגיה ופרודוקטיביות.

בפרק החמישי והאחרון של היום בסדרת חמשת החלקים שלנו בנושא טיפים לפנג שואי לחלל המשרד הביתי שלך, השבוע אנחנו מדברים על ארגון חלל העבודה שלך.

חלק חמישי – ארגון מרחב העבודה שלך

הסר את שולחן העבודה שלך

כדי להפחית את כמות העומס ואת ערימות הניירות המפוזרות על השולחן שלך, חפש אביזרים לשולחן המתאימים לצרכים שלך. ניתן להשתמש בסלסילות חוט, מגשים, מחזיקי עטים ומיכלים קטנים על השולחן שלך ובתוכו כדי לשמור על סדר האספקה. השתמש במוצרים ברי קיימא כמו במבוק והימנע מכל דבר שאינו טוב לסביבה, כגון פלסטיק, אקריליק ופריטים חד פעמיים.

השתמש במדפי ספרים

אם אתה מתייחס למדריכים או ספרים במהלך יום העבודה שלך, הנח אותם על מדף ספרים לגישה נוחה. בעת ארגון המדפים, שימו את הספרים הקטנים יותר מבפנים וספרים גבוהים יותר מבחוץ. מערכת זו נראית נעימה יותר לעין ותשמור על הספרים שלך זקופים יותר.

לא משתמשים במדפי הספרים רק לספרים? זה בסדר אבל שמור על זה מאורגן ומסודר. בדוק כל חצי שנה את תכולת המדפים והסר את אותם פריטים שאינם רלוונטיים יותר. כאשר "מסירים" את הפריטים האמורים, שקול למכור את הפריט ב-Craigslist, למחזר או לפרסם את הפריט ב-Freecycle.

יש מערכת תיוק

אם עדיין אין לך כזה, שקול לרכוש (שוב, קרייגסליסט ומחזור חופשי) ארון תיקים וכמה תיקיות קבצים ידידותיות לסביבה. אין דרך טובה יותר לעקוב אחר הניירת שלך ואם אתה משתמש בהרבה תיקיות עם תווית ספציפית, תמצא כל מה שאתה צריך במהירות.

אם אתה רוצה לקחת את זה צעד קדימה, עבור ללא נייר וסרוק הכל לתוך Evernote ו/או Google Drive.

שליטה בכבלים שלך

סביר להניח ששולחן העבודה שלך מכוסה בכבלים, במיוחד אם יש לך מחשב שולחני. כבלים מבולגנים יכולים להיות מלחיצים, אז ודאו שאתם מוצאים דרך לשמור אותם ביחד ומאורגנים. ישנן אפשרויות רבות זמינות, מקשרים מפותלים ועד מארזי קליפס יקרים יותר.

עֵצָה: שמור את קשרי הטוויסט של הלחם ותכוון אותם מחדש. כמו כן, חוטי טלפון מתולתלים מיושנים עושים פלאים. תסתכל ב"מגירות הזבל" שלך כנראה שיש לך אחת שם. וודא תמיד שאתה משתמש במגן מתח מפני בטיחות ותוחלת החיים של הציוד.

עֵצָה: בסוף יום העבודה, כבה הכל ונתק את מגן הנחשולים מהקיר. הם מסתכמים עד 30% מחשבון החשמל שלך.

אתה לא ספריה

אלא אם כן אתה משתמש בהם, מדריכים ישנים, מדריכים ומגזינים יכולים להפוך במהירות לבלגן שיצא משליטה. אם אתה רוצה להחזיק באלה מסיבה כלשהי, נסה להסתיר אותם מחוץ לטווח הראייה אך בצורה מאורגנת. שימוש בסלים או ארונות יכול להיות יעיל למדי. שוב, השקיעו קצת זמן בהתארגנות וסרוק את הפריטים הקטנים יותר לתוך Evernote ו/או Google Drive.

הימנע מאוכל במשרד שלך

אם אתה צריך חטיף או ארוחה במשרד שלך, וודא שאתה מנקה אותו מהר ככל האפשר. ככלל, אם אתה עובד מהבית, עדיף לאכול במטבח שלך. אוכל יוצר עומס ואשפה, את שניהם לא תרצו בחלל העבודה שלכם.

מיין דואר באופן מיידי

כאשר אתה מחזיר את הדואר היומי שלך, וודא שאתה ממיין אותו לפני שאתה נכנס למשרד שלך. שמור את פח המיחזור בדרך מתיבת הדואר למשרד שלך. ודא שאתה משאיר דואר אישי במקומות אחרים, וקח רק דואר עסקי למשרד שלך. יש מקום ייעודי עבורו ונסו למיין אותו לפחות פעם בשבוע, אבל כל יום הוא הרבה יותר טוב. מיחזור או קובץ פריטים שאתה כבר לא צריך.

סיים כל יום בניקיון

חשוב שתסדרו את שולחן העבודה שלכם בסוף כל יום, וכדאי לכם לנסות ולהפוך אותו לחלק משגרת העבודה היומיומית שלכם. כך תוכלו להתחיל כל יום במשרד מסודר ולהיות מוכנים למה שהיום עשוי להביא. זה אומר שכל בוקר יתחיל רגוע ונינוח, במקום לחוץ מהליכה לחדר מבולגן. אם אתה לא יכול לעשות כל יום, ודא שזה נעשה בימי שישי אחר הצהריים. זה כולל את הרשימות שלך, איסוף, ארגון ושאיבת אבק. באופן אישי, אני עושה את רוב זה בימי חמישי, מכיוון שימי שישי הם יום האשפה.

ערכו רשימות

הפעולה של הכנת רשימת מטלות יכולה לעזור לסדר את דעתך ולשמור אותך מאורגן. חשוב לעקוב אחר מה שצריך לעשות ביום ורשימות יכולות למנוע ממך לפתע להרגיש מוצף או לקבל התקף פאניקה. אם אתה צריך, ערוך רשימה חדשה לאחר ארוחת הצהריים, או בסוף אחר הצהריים, עבור המשימות של הבוקר שלאחר מכן. נסה להשתמש ב-Asana או Evernote.

ליצור "עבודה בלבד" אֵזוֹר

אחרי כל העבודה הקשה שעשית כדי ליצור מרחב נטול עומס, מלא באנרגיה טובה וצ'י, הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהעומס ישתלט ויהרוס הכל. כדי להימנע מכך, אל תשתמש באזור העבודה שלך לשום דבר מלבד עבודה. המשרד הביתי שלך תוכנן למטרת עבודה, כך שאף אחד לא צריך לשחק במחשב שלך או להשאיר בלגן בחדר.

מעקב אחר 50 העצות הקלות הללו ותרגילי פנג שואי טובים יעזרו לך ליצור אנרגיה חיובית במשרד שלך ולארגן את תנועת האנרגיה הזו. תזכור ל:

  • איזון האלמנטים

  • פוקוס אורות ושימוש בצבעים

  • לקשט עם עקביות וצמחים

  • השתמש בצלילים ובריחות

  • שחרר את המרחב שלך

אם אתה יכול לעשות את הדברים האלה, אז תהיה לך סביבת עבודה פנג שואי שתהיה לא רק מקום פרודוקטיבי עבורך, אלא מפלט.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.