עיקול נכסים בורות כסף – ייעוץ מבודק בית מוסמך

רוכשי דירות חדשים צריכים להיות זהירים ביותר לגבי פגמי רכוש נסתרים של עיקול רכישת נדל"ן. נתוני נדל"ן לאומיים אחרונים מדווחים כי רוב עסקאות הנדל"ן הן כעת חלק מתהליך של עיקול. יחד עם זאת, אחוז ניכר מהרוכשים הללו מוותרים על תהליך בדק בית מקצועי המומלץ. קונים מדלגים על תהליך הבדיקה הנבונה הזה, במקרים מסוימים כיוון שהבנק קיבל מידע לא נכון, ואחרים שהנכס יימכר "כפי שהוא" ושלא יתבצע תיקון. כמפקח נדל"ן מנוסה (מעורב במאות בדיקות עיקולים), אני יכול לדווח שהרציונל "כפי שהוא" לוותר על בדק בית מקצועי לא רק יעלה לקונה אלפי דולרים במחיר רכישה והפסדי תיקון, אלא גם יעלה לרוכש. לסכן את משפחת הקונה ממפגעי בטיחות וסביבה שאינם מתגלים.

בדיקת עיקול בית בעל מקצוע חרוץ חשובה לא פחות מבדיקת בית שבו בעל הבית זמין – אולי יותר. המוכרים ונציגיהם נדרשים לחשוף את כל הפגמים המשמעותיים הידועים. אבל, אם בית עיקול נמצא בבעלות בנק, הבנק מעולם לא התגורר בנכס, כך שלא סביר שיהיה הרבה מידע על הצהרות גילוי כלשהן. במצב זה, חשוב במיוחד לנקוט בצעדים הנדרשים על מנת לדעת את מצבו האמיתי של הנכס. בתים בדרך כלל נכנסים לעיקול מכיוון שהבעלים כבר לא יכול לעמוד בתשלומי המשכנתא ועזב. כתוצאה מכך, גם התחזוקה והתיקונים מוזנחים. במקרים רבים הבעלים או הדייר כועסים, ולמעשה מסירים או הורסים מערכות מרכזיות בבית. חשוב שהרוכשים ידעו את מצב המבנה וכל המערכות הגדולות. רק מפקח נדל"ן מוסמך יספק מידע זה.

הצהרת ה"כפי שהוא", קודמה כמשמעותה שהבנק לא יתקן ליקויים שנמצאו. הניסיון שלי הוא בדיוק הפוך. לקוחות הבדיקה שלי דיווחו שלעתים קרובות הבנקים מגיבים לליקויים יקרים או סיכון בטיחותי המדווחים על ידי מפקח מוסמך. גם אם הבנק אינו מוכן לנהל משא ומתן על ליקויים שהתגלו, המידע שהרוכש מקבל מבדיקת בית יסודית הוא בעל ערך רב בקבלת החלטת רכישה מושכלת. וגם אם יש תוכניות לבצע שיפוץ משמעותי, מדוע להסתכן בגילוי בעיות בתנור, בבסיס או במבנה לאחר שסוגרים נאמנות ומתחילים לעבוד? עדיף לחסל כל הפתעות כלכליות, סביבתיות ובטיחותיות גדולות על ידי ידיעה מראש על בעיות על ידי קבלת בדק בית מפורט. תהליך הבדיקה הוא באמת הדרך היחידה לגלות האם הנכס המעוקל הוא באמת עסקה כספית טובה או לא.

רוכשי בתים, בנקים ו/או מוכרים צריכים לשמור על שירותיהם של פקחים מוסמכים שהוכשרו ומנוסים בבדיקת בית. כמו כן, חשוב מאוד שהמפקח יהיה חבר מוסמך באיגוד מקצועי מבוסס כמו ASHI (האגודה האמריקאית של פקחי בית). אשי היא איגוד הפיקוח הגדול והוותיק בארץ. פקחי ASHI מוסמכים חייבים לדבוק בקוד האתי של CREIA ולפעול לפי תקני הנוהג שפותחו ומתוחזקים על ידי האגודה. סטנדרטים אלו, המוכרים על ידי איגודי צרכנים לאומיים, נחשבים למקור לטיפול בסטנדרטים של מפקח בית הן על ידי הקהילות המקרקעין והן המשפטיות.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.