עיצוב ריהוט מודרני של Midcentury

התקופה שבין סוף מלחמת העולם השנייה לתחילת שנות ה-60 הביאה תקופה של אופטימיות ושגשוג לאמריקה. ג'ון קנדי ​​הופך לנשיא, אדם טס לחלל, וזה נראה כמו תקופה שבה הכל אפשרי. ג'יו פונטי וקרלו די קרלי הוסיפו חושניות לרהיטים שלא נראו מאז שיא הארט נובו. התיישנות מתוכננת נראתה כמו רעיון טוב וריהוט חד פעמי היה השיגעון. ג'ו קולומבו בנה כיסא מגלילים מכוסים מקצף פוליאוריטן שאפשר לפרק ולהכניס לשקית תרמיל. Wendell Castle יצרה כיסא מפלסטיק יצוק לבן שנראה כמו טירת חול עם רק שקע במרכז לשבת בו.

הפלסטיק החדש אפשר לרהיטים להתעצב בכל צורות שאפשר להעלות על הדעת, וכמה בלתי נתפסות. מקומות כמו הסופרסטודיו וארכיזום הגיבו לעודף בכך שהפכו את מה שהם כינו אנטי-עיצוב… רהיטים למסורבלים לשימוש וגם למכוערים למראה.

אבל עבור רוב המעצבים, הצורה באה בעקבות הפונקציה והם התרחבו על המראה המפוזר של המודרניסטים. להשפעה היפנית של מבנים פשוטים, הם הוסיפו צבעים נועזים, בדים נמתחים ודיקט יצוק. השימוש באלומיניום הרב-תכליתי השפיע על עיצוב הרהיטים. כשם שהפנאי הפך לחלק חשוב יותר מהתרבות האמריקאית, כך החלו מעצבים ליצור כיסאות המיועדים לשכיבה. חוסר הפורמליות שלטה והקווים נמתחו ועברו לצורות אורגניות שזמינות רק על ידי החומרים החדשים.

כמו עבודתם המרכזית של צ'ארלס וריי איימס, ג'ורג' נלסון בחברת הרהיטים הרמן מילר המריא בסגנון הדורש "עמידות, אחדות, יושרה ובלתי נמנעת". אמריקה, בגלל שהיא יכלה להתאושש מהר כל כך מההרס של מלחמת העולם השנייה, הובילה את הדרך.

כמו כן, מדינות סקנדינביה הושפעו הרבה פחות מהמלחמה ולכן הן יכלו להתחיל בייצור הרבה יותר מהר משאר אירופה. הנס וגנר עיצב את הכיסא שלו מדגם JH 501 שהפך לפופולרי כל כך שהוא נקרא בפשטות The Chair. House Beautiful הכריז עליו ככיסא היפה ביותר בעולם. זה היה הכיסא ששימש לישיבה בדיון הטלוויזיוני בין JFK לריצ'רד ניקסון.

אחד ההיבטים היותר מעניינים של ריהוט סקנדינבי היה השימוש בעץ טיק. ילידי מדינות שפת האוקיינוס ​​השקט, תרגילים צבאיים גדולים פינו חלקים עצומים של יער בתאילנד ובפיליפינים ולכן טיק הפך לשופע וזול. פין ג'והל היה אמן בעיצוב עץ טיק לרהיט בצורה חופשית.

פריטים לוהטים נוספים היו כיסא הטיפה של ארן ג'ייקובסן, עם מעטפת הפוליאוריתן שלו בקצף מרופד עור ועומד על רגלי צינור מצופות נחושת. כיסא ה-3107 שלו היה כל כך פופולרי עד שעד סוף המאה ה-20, 6 מיליון מהם נמכרו.

אחד הקטעים המוזרים של הזמן היה כיסא UP5 של Gaetano Pesce. הוא היה עשוי מקצף פוליאוריטן בצפיפות גבוהה ומצופה בניילון מתיחה. לאחר מכן הוא הונח בתא ואקום וצומץ ל-10% מגודלו המקורי ונארז בין שתי יריעות פלסטיק אטומות בחום. כשהגעת הביתה ופתחת את התיק, האוויר היה חודר פנימה בחזרה והכיסא ישוב למלוא גודלו וצורתו.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.