עיצוב המטבח שלך לפי התקציב שלך

"איך זה עולה כל כך הרבה?" זו בטח אחת השאלות שאני שומע הכי הרבה כשאני מגיש הצעות מחיר עבור ארונות מטבח לבעלי בתים. למרות שנכון שניתן לעצב פרזול להיות בתקציב נמוך, בטווח בינוני או ברמה גבוהה, יש כל כך הרבה גורמים מעורבים שיכולים בקלות לדחוף פרויקט תקציב נמוך מתוכנן לטווח מחירים גבוה יותר.

המקום להתחיל בעיצוב ארונות מטבח בתקציב ספציפי הוא דלתות. יש יותר אפשרויות דלת זמינות ממה שרוב האנשים מבינים, וכל אפשרות תשפיע על התקציב הכולל שלך. מהפחות יקר ליקר, סגנונות דלתות זמינים כדלקמן:

1) מלמין. אלה הן דלתות סומק (ללא לוחות או פרטי פרופיל), והן זמינות במגוון רחב של צבעים ודוגמאות, החל מצבעים אחידים ועד עץ חיקוי, ועוד אינספור אחרים. לדלתות החדשות יותר "מלמין מותוך תרמו" יש שכבה דקה מאוד של נייר מלמין המיושמת על דלת בסגנון פאנל מצע. הם לא יקרים ולא עמידים במיוחד. אין להשתמש בהם בקרבת מקורות מים או חום, או במקום שבו תידרש כביסה תכופה.

2) ציפוי עץ. מדובר בדלתות סמוקות העשויות בשכבת עץ דקה מעל חומר מצע. ליבנה, מייפל, אלון ואפר נמצאים כולם באותו טווח מחירים, בעוד שכל עץ אקזוטי או נדיר יותר (מהגוני, דובדבן, אגוז…) יעלה את העלות. אלה נמצאים לעתים קרובות במטבחים בסגנון מודרני.

3) מסגרת עץ עם לוחות פורניר. לדלתות אלו מסגרות עשויות עץ מלא, ולוחות סומק שקועים העשויים מצע מצופה פורניר. סגנון נפוץ בקרב סוג זה של דלתות הוא שייקר. זן העץ שייבחר ישפיע על המחיר.

4) לרבד פלסטיק. דומה מאוד לדלתות מלמין, אך באיכות גבוהה יותר ועמידות הרבה יותר. מגוון רחב יותר של דוגמאות וצבעים זמין. למינציה יש ליבה חומה כהה, ולכן בהתאם לצבע הרבד הנבחר, ייתכן שתראו קווים חומים כהים בכל המפרקים – בכל קצה של כל דלת וכן הלאה.

5) מסגרת עץ עם לוחות עץ. לאלה יש מסגרות ולוחות העשויים מעץ מלא. לפאנל יש בדרך כלל פירוט מוגבה. אלה נמצאים לעתים קרובות במטבחים בסגנון מסורתי. שוב, בחירת העץ משפיעה על המחיר.

6) מסגרת צבועה בעץ או לכה עם לוחות מחומר אחר. לדלתות אלו יש מסגרות עץ, או צבועות לכה, וחומר נוסף המשמש ללוח. החומר האחר יכול להיות כל דבר, וחומר אחר זה ישפיע רבות על העלות. חומרי הפאנל הנפוצים כוללים זכוכית, גימורים צבועים, למינציה מפלסטיק, מתכת (מחוררת, מוברשת, מרוקעת וכו'), שעם ואפילו חיפויי קירות (כגון בד דשא) המיושמים על מצע.

7) תרמופלסטי. דלתות אלו אינן מיוצרות על ידי הנצרן הממוצע; הם מיוצרים במפעל. תרמופלסטיים מגיעים במגוון צבעים וגימורים, אך הנפוצים ביותר הם עדיין הלבן המבריק, וחיקוי העץ. עמיד יותר ומושך יותר ממלמין. בערך באותו טווח מחירים כמו דלתות עץ. חלק מהיצרנים מפרסמים כעת "מלמין תרמו מאוחה" – היזהרו כי השניים אינם זהים כלל.

8) לכה צבועה. דלתות אלו הן בדרך כלל MDF צבועה בלכה, אך עבודת הלכה היא זו שמייקרת את העלות מכיוון שמעורב בכך יותר עבודה וציוד צביעה מיוחד. לא מדובר בארונות "צבועים". לכה נמרח בצורה של ספריי, מעל פריימר מרוסס, ולא נראים כלל סימני מברשת או אי סדרים אחרים. אם תבחרו בגימור מיוחד, כמו זיגוג, העלות עולה קצת יותר.

9) נירוסטה. בדרך כלל דלתות אלה אינן מיוצרות על ידי חנות של שיפנית, אלא הן קבלנות משנה לחנות מתכת. הם, ללא ספק, היקרים ביותר מבין אפשרויות הדלת שלך.

מכיוון שהדפנות המוגמרות חייבות להתאים לדלתות, בחירת הדלת שלך משפיעה על הארון עצמו. אז הארונות לארונות לכה יהיו יקרים יותר מאשר למלמין. לוחות הצד המוגמרים כדי להתאים לכל דלתות עץ מצופים פורניר; עץ מלא לא יהיה יציב בממדים (הוא יתעקם או יתכופף), ויהיה במחיר אסטרונומי. אז אתה צריך לשקול את הפנים של הארונות שלך. התקן הוא מלמין לבן בחלק הפנימי של ארונות, אלא אם כן מתבקש משהו אחר. הבחירה החסכונית ביותר, אם אתה לא אוהב את הרעיון של לבן, היא מלמין שיתאים לדלתות. לא כדאי להשתמש בחומר יקר יותר בתוך הארונות: למה לבזבז כסף על פורניר עץ או לכה שיש סיכוי גבוה יותר להינזק מסירים או כלים שנשפשפו על המשטחים? ולמה לשים חומר יקר יותר שהיית רוצה להגן עליו עם משטחי מדף, כך שלעולם לא תראה את העץ או הלכה בכל מקרה?

השיש הוא המבחר העיקרי המשפיע על המחיר. האמת היא שבאמת יש רק שתי קבוצות מחיר לדלפקים. דלפקי למינציה מפלסטיק הם הבחירה החסכונית, ולא בחירה רעה מכיוון שהם עמידים מאוד וזמינים כעת בכמה טקסטורות ודוגמאות מדהימות, בנוסף ניתן להלביש אותם עם עץ או קצוות משטחים מוצקים. כל חומרי הנגד האחרים נוטים להיות דומים בעלותם – גרניט, משטח מוצק (קוריאן, סילסטון וכו'…), בטון ופלדת אל חלד. משטחי בטון הם די יקרים בגלל העובדה שהם עדיין נדירים יחסית, ולכן פריט מיוחד – אתה לא יכול ללכת לרכוש אותם בשום מקום. משטחי אריחי קרמיקה הם האופציה האמיתית היחידה במחיר בינוני. הם דורשים שימוש באריח באיכות גבוהה, אחרת שבבים וסדקים יהיו בלתי נמנעים. הדיס צריך להיות גם איכותי ובטוח עבור אזורי הכנת מזון, והוא חייב להיות אטום. אין להשתמש בשיש, שנוטה להיות מעט פחות יקר מגרניט, במטבחים, מכיוון שהוא נקבובי ונוטה להכתמה.

מה שאנשים מוצאים הכי מפתיע הוא שגם הטאץ' הסופי יכול להיות יקר מאוד. ידיות וכפתורים נעים במחירים של כ-2 דולר כל אחד עד למעלה מ-30 דולר כל אחד. מטבחים דורשים בדרך כלל כ-25 ידיות, כך שזה יוצר הפרש מחירים של 700 דולר ממש שם. סכום סביר לתכנון עבור ידיות הוא $5 עד $8 כל אחת. ה"באסטר תקציב" הנוסף הוא האביזרים. מדפי תבלינים מובנים, פחי אשפה, מחיצות למגירות, נשלפים וכדומה נוטים להיות יקרים למדי. עם זאת, חלק מהגאדג'טים הללו הם פרקטיים להפליא, אז נסה לקבוע אילו תזדקק ואילו מושכים אותך בעיקר כי הם פשוט תוספות מסודרות.

יש היבט אחד שלעולם לא כדאי להתמצק רק כדי לחסוך כמה דולרים, וזה ההתקנה. התקנה לא מושלמת של אפילו הארונות המיוצרים בצורה הטובה ביותר תגרום לדלתות ומגירות שלא נסגרות כראוי, או שנראות בנויות בצורה לא טובה. כלל אצבע טוב הוא שצריך להתקין כל דבר בהתאמה אישית על ידי המומחה שיצר את הפריט.

פרזול למטבח בגודל ממוצע יכול לעלות בין כ-7,000 דולר עד 30,000 דולר באופן משמעותי. נהוג לומר שמטבח ביתי (כולל מכשירי חשמל, ארונות, ריצוף, תאורה, עבודה ועוד) צריך לעלות כ-15% מערך הבית, כך שמטבח ביתי של 250,000 דולר צריך לעלות כ-37,500 דולר אם אתה רוצה ללכת על פניו. שיטת תקצוב זו. יש לקחת בחשבון כמה דברים עם זה: גודל המטבח משחק תפקיד מרכזי בקביעת התקציב – כמובן שמטבח גדול יותר יהיה יקר יותר לביצוע מחדש מאשר קטן; בית שנבנה בשנות ה-1900 יהיה כנראה יקר יותר לשיפוץ מאשר בית שנבנה בשנות ה-70; ההעדפות שלך ישפיעו על התקציב; וזה נתון שפותח כקו מנחה במידה מסוימת – אין צורך לעקוב אחריו. בהתבסס על פרויקטים שטופלו על ידי Idealspace Design, ראינו שהפרזול (כולל משטחים, ידיות והתקנה) בדרך כלל שווה לכ-30% מתקציב השיפוץ הכולל של מטבח. הנתונים האלה נועדו לעזור לך לפתח רעיון לגבי טווח התקציב שאתה צריך לצפות לו, הם משתנים מאוד מפרויקט אחד למשנהו.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.