עיצוב הבית 101: רהיטי עץ

בית חלומות לא יהיה שלם ללא ריהוט מתאים, ומומלצת מאוד הוצאה על ריהוט עץ איכותי ואסתטי. למרות שזה די יקר, זה עמיד לאורך זמן וקל לטפל בו, ובכך הופך אותו להשקעה ראויה.

אוקספורד מגדירה רהיטים כ"ציוד נייד גדול, כגון שולחנות וכיסאות, המשמשים להכנת בית, משרד או חלל אחר מתאים למגורים או לעבודה". פשוט, המטרה היא להפוך את החיים לקלים ונוחים. עץ הוא פריט עיקרי ביצירה ועיצוב רהיטים. זהו גורם גדול בקביעת החוזק והיופי של המוצר הסופי. תפוקות של אומנים ועובדי עץ יכולות להיות עשויות מרהיט עץ רך או עץ קשה.

באופן כללי, עץ קשה יותר מעץ רך. עם זאת, זה לא נכון כל הזמן שכן ההבחנה העיקרית לא הייתה ברמת החוזק או הקשיות של העץ אלא באופן ייצור העץ. עץ קשה הוא אנגיוספרם, המתרבה דרך הפרחים ואילו עץ רך הוא ג'מנוספרם, המתרבה באמצעות זרעים. לעצים קשים יש מבנים מורכבים יותר בהשוואה לעץ רך. זה יכול להיות מאופיין בנוכחות של נקבוביות. מלבד ייצור רהיטים, הפרקט משמש גם כדלק.

מעניין לציין שכאשר אתה לומד עיצוב רהיטים, תגלה שדרך אחת להסביר את ההיסטוריה של הרהיטים היא לקטלג אותם על פי סוג העץ הדומיננטי בזמן מסוים וכל שלושת הקיבוצים המזוהים הם זני עץ – עידן האלון, עידן הוולנט ועידן המהגוני והסטינווד. זה רק מוכיח שריהוט עץ קשה יכול להתעלות מעל הזמן. העיצוב עשוי להשתנות אך המרכיב החיוני הוא תמיד אותו דבר.

דוגמאות למיני עץ המשמשים לייצור רהיטי עץ הם אפר, ליבנה, דובדבן, מהגוני, מייפל, אלון, צפצפה, טיק ואגוז. אלה שעשויים מאפר יהיו ככל הנראה בצבע חום חיוור ואילו למהגוני יהיה גוון חום אדמדם עד אדום עמוק. צפצפה היא די רכה יותר מזנים אחרים של עץ קשה. בין מיני העץ הזמינים, אלון הוא העץ המשמש ביותר.

אומנים יכולים ליצור את רהיטי הפרקט הטובים ביותר לדירתכם אך עדיין עלינו להבטיח כי ישמור על יופיו הטבעי. הנה כמה טכניקות מומלצות להגדלת תוחלת החיים של רהיטי הפרקט שלך:

1. השתמשו בפוליש ווקס מתאים כדי לעזור לעץ להתאקלם בסביבתו. עץ טרי מכיל הרבה מים ולחברות עצים לוקח הרבה זמן להבטיח שהעץ יתייבש כראוי על ידי שמירה על כמות מסוימת של לחות הדרושה לעץ לנשום. שימוש בשעווה המתאימה תזין את העץ ויעזור לו לשמור על יופיו הטבעי. מומלץ למרוח את השעווה מיד לאחר קבלת רהיטי הפרקט ולאחר מכן לחזור על התהליך כל שלושה חודשים. זכרו להשתמש בפוליש המתאים ולא רק להשתמש בכל ממס או חומר ניקוי שכן הוא עלול לפגוע בריהוט הפרקט.

2. השתמש במיטות, מפה, תחתיות וכדומה כדי להגן על משטח רהיטי הפרקט מפני נשפך. יש לנקות נזילות ולנקות את המשטח במטלית רכה ולחה מיד על מנת שלא יראו סימנים מיותרים במשטח.

3. לבסוף, שים לב למיקום בו תמקם את רהיטי הפרקט שלך. אור שמש ישיר וחשיפה לפתחי חימום ומיזוג גורמות לדהייה בגימור.

רהיטי עץ נותנים את התמורה האופטימלית לכספכם. עם טיפול נאות, הם יחזיקו מעמד לדורות.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.