עזרה, אני מפחד – בדיוק קראתי את דו"ח בדק הבית שלי – האם הבית מתפרק?

אוי אלוהים… צינורות דולפים, רעפי קירוי פגומים, התנור לא עובד כמו שצריך, יש בעיות חשמל, הסיפון צריך טיפול….גהש…מה אני עושה עכשיו? האם הבית הזה, הבית שהתאהבתי בו עמוקות, מתפרק?

טוב…אולי כך ואולי לא. אין בית בנוי בצורה מושלמת או מתוחזק בצורה מושלמת…לפחות, מעולם לא בדקתי דבר כזה ואני גם לא מצפה שאעשה זאת אי פעם. עם זאת, היו בטוחים שישנם בתים בחוץ שהם פשוט במצב גרוע מאוד. עם זאת, רוב הסיכויים שהנושאים שזוהו בדוח בדק בית הם נושאים אופייניים לבית בכל גיל נתון או מסוים. אמנם זה לא תמיד המקרה, אך סביר להניח שניתן לתקן את הבעיות. כמעט כל דבר ניתן לתיקון. פריטים חמורים עוד יותר כגון בעיות מבניות, חדירת מים ונזקים כתוצאה מכך, מערכות חימום ומיזוג אוויר שצריך להחליף וכו ', ניתנות לתיקון. לאחר זיהוי בעיות, ללא קשר לחומרתן, זה הופך לעניין של האם הם עומדים להתוקן או לא, איך ועל ידי מי הם עשויים להתוקן, כמה תיקונים אלה הולכים לעלות ואיזה צד עומד להיות אחראי כלכלית על התיקונים האלה.

ראשית… ולדעתי… הפרטים של מהי בדק בית, ושל האופן שבו דו"ח בדק בית משמש בדרך כלל בעסקת נדל"ן, היו צריכים להיות מוסברים במלואם לקונה על ידי סוכן הנדל"ן שלו לפני כן. לתקופת הבדיקה. לאחר מכן, בתחילת בדק הבית, על מפקח הבית להסביר ללקוח למה הוא יכול לצפות מבודק הבית, ומדוח בדק הבית. דו"ח בדק הבית, ושוב לדעתי הצנועה עד כה, לא צריך להיחשב כרשימה הכוללת לשימוש כדי לנצח את הצד המוכר על הראש והכתפיים. סביר להניח שיהיו… כמעט בוודאות יהיו… פריטים בדו"ח שאמנם נדרשים לדווח עליהם על פי התקנים החלים על בדק הבית, אך עשויים שלא להיכנס לתחום הצעת הנדל"ן לרכישה יצירת קשר כפריטים אשר ניתן לבקש תיקון על ידי המוכר. קביעה זו, או פרשנות, מוטב להשאיר לסוכן נדל"ן או לעו"ד. הנושאים המזוהים בדוח, בכללם, הם מידע…מידע הנמסר כחלק מהבסיס שעליו ניתן לקבל החלטת רכישה מושכלת. בגלל זה עשית בדיקה מלכתחילה, נכון? שילמת עבור הערכה מקצועית של הבית כדי לקבל החלטת רכישה מושכלת יותר.

שנית…קחו חצי צעד אחורה, קחו נשימה עמוקה או שתיים וקראו שוב את הדוח. אני מבטיח שהעולם לא הגיע אל קיצו כתוצאה מהדוח. אם יש הרבה פריטים בודדים שיש לקחת בחשבון, נסה לפרט נושאים אלה לפי סדר חשיבותם עבורך. הדוח עשוי לסווג את הנושאים במידה מסוימת, אך מפקח הבית אינו יכול להחליט איזו חשיבות עליך לייחס לכל פריט נתון. גם המפקח לא צריך לייעץ לך אם עליך לרכוש את הבית או לא; ייעוץ או הדרכה כאלה הם פשוט מחוץ לתחום של בדק בית. יש שתי שאלות שאני, אישית, מעולם לא עניתי עליהן. הראשון הוא "האם היית קונה את הבית הזה?" והשני הוא "איך היית מדרג את הבית הזה בסולם של 1–10?" יש יותר מדי שפקח בית פשוט לא יודע כדי שיוכל לענות על שאלות כאלה. בטח, הם יודעים הרבה על המצב הפיזי של הבית עד לסיום הבדיקה, אבל זה רק חלק מהמשוואה. הם לא יודעים כמה שווה הבית, הם לא יודעים את המצב הפיננסי של הלקוח, והם לא יודעים מה עשויים להיות ההסדרים הפיננסיים. אני מציע גם שהם לא ירצו לדעת.

שלישית… מתחילים לאסוף מידע נוסף. מידע…מידע מדויק…והידע שנרכש כתוצאה מכך הם החברים היקרים ביותר שלכם. אתה צריך לשייך ערך דולר לתיקונים הדרושים. האם התיקונים ידרשו הערכה מבנית על ידי מהנדס מקצועי מורשה? האם התיקונים הדרושים הם כאלו שידרשו יישום על ידי קבלן כללי מורשה? האם ניתן לתקן כל אחד מהפריטים על ידי שיפוצניק המתמחה בתיקונים כלליים? חפש וקבל הערכות מהקבלנים שיבצעו את התיקונים. השתמש בכל המשאבים העומדים לרשותך כדי להשיג מידע ולקבל החלטות נכונות. סוכן הנדל"ן המנוסה והמקצועי שלך, בהנחה ששמרת על השירות הזה, נמצא בעמדה מצוינת לסייע לך במאמץ זה. לסוכן הנדל"ן המקצועי הטיפוסי עומד לרשותו שפע עצום של ידע ומשאבים כיצד להתמודד עם התכנים והנושאים של דו"ח בדק בית. זה חלק ממה שהם עושים בייצוג לקוחותיהם במהלך עסקת נדל"ן.

הצלחתך בעסקת הנדל"ן שלך תלויה לפחות באופן חלקי באיסוף מידע מתאים, בעיבוד מידע זה ובקבלת החלטות מושכלות המבוססות על מידע זה. לעשות זאת בצורה רגועה, ישירה וישירה…עם כמה שפחות רגש מעורב ככל האפשר… סביר להניח שתתרום לתוצאה חיובית.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.