עובדות על ארבעת סוגי בתי הפנג שואי העיקריים

תלמידי פנג שואי קלאסי לומדים על ארבעת סוגי הבתים העיקריים במהלך הימים הראשונים של ההוראה. הבית האלהס מתוארים במשיכות מכחול רחבות. שניים מתוך הארבעה תומכים בבריאות ובמערכות יחסים ושניים לא. שניים מתוך הארבעה תומכים במזל כלכלי ושניים האחרים לא. אבל לשים דגש רב מדי על ארבע הקטגוריות הללו של סוגי בתים, זה כמו לשפוט ספר לפי הכריכה שלו או ציור לפי המסגרת שלו.

במאה ה-20, ארבעת סוגי הבתים הללו קיבלו תיאורים קליטים, שתורגמו ממונחים סיניים לא מילוליים יותר, לפיהם יש לנו סוג בית אחד שסומן כעת "טוב לאנשים/טוב לכסף" (המכונה Wang Shan Wang Shui). סוג הבית ההפוך בדיוק מכונה "הפוך", כמו בהפוך של הבית הטוב ביותר. לאחר מכן יש את שני סוגי הבתים המעורבים, כאשר האחד נחשב "טוב לאנשים/רע לכסף (ישיבה כפולה) והשני "טוב לכסף/רע לאנשים" (Double Facing).

במציאות, אנו יודעים שהחיים מסובכים יותר, ובכל זאת כולנו מכירים מישהו עשיר, אך לא בריא או עשיר אך מאוד אומלל. אנו מכירים גם אנשים חזקים פיזית ונפשית, עם בני משפחה אוהבים וידידות קרובה, אבל אולי מאבקים כלכליים כרוניים.

אז קל להניח שארבעת הבית הגדולים האלה "אישיות" להטיל את השפעתם על הדיירים כדי ליצור אי-התאמות אמיתיות אלו. בלימוד Xuan Kong Fei Xing, יש למעשה 144 טבלאות בתים שונות, אבל את 144 "תרשימי הכוכבים המעופפים" הללו ניתן לקבץ לארבע הקטגוריות העיקריות. קטגוריות אלו נקבעות על סמך מתי נבנה הבית ולאיזה כיוון הוא יושב או פונה, כך שזה לא כמו לראות בית עם מאפיינים פיזיים מסוימים שיהיו כל כך ברורים.

אחד הדברים הכי מתסכלים שאני נתקל בהם לעתים קרובות הוא לקוח פוטנציאלי שרוצה שאסייע להם בחיפוש בתים והם שמעו על הבית הזה "טוב לאנשים/טוב לכסף" והם רוצים לגור רק בסוג הבית הזה ולא אחרים. זוהי דרך קוצר ראייה לצאת לציד בתים שכן מה שנחשב כפנג שואי טוב בסך הכל מבוסס על הרבה קריטריונים שאינם נקבעים רק על סמך כיוון הבית או שנת בנייתו. למעשה, יש כל כך הרבה מקרים שבהם פריסת תוכנית קומה לוקה בחסר, עד שהיא פוגעת ברצינות או עוקפת את האופי של מה שנקרא הבית הטוב ביותר מבין ארבע הקטגוריות העיקריות הללו.

לדוגמה, היה לי לקוח אחד שהבית שלו נחשב ל"וואנג שאן וואנג שואי" (סוג בית טוב לאנשים/טוב לכסף). בינתיים, תוכנית הרצפה בפועל הוכיחה שחדרי השינה, הכניסה והמשרד הביתי היו בחלקים הגרועים ביותר. של הבית. כדי לחזור מעט, יש להבין כי לאף בית על פני כדור הארץ אין כל אזורים חיוביים מטבעם. בממוצע, ישנם כארבעה מתוך סך כל שמונה אזורי הכיוון הבסיסיים בכל מבנה שנחשבים טובים או גרועים מהאחרים. הנה דוגמה ספציפית: עבור בית אשר נבנה בשנת 1985 ופונה דרומה בין 160-170 מעלות, המיקומים הטובים ביותר (בתרשים הכוכבים המעופפים) יהיו בגזרות הצפון מערב, הצפוני, הצפון מזרחי והמזרחי. הכיוונים האחרים (מערב, דרום מערב, דרום מזרח ודרום) אינם חיוביים מטבעם בתקופה הנוכחית עבור סוג הבית הספציפי הזה.

אז בשלב זה, אפילו לא למדנו את תוכנית הרצפה. אנחנו רק משערים לגבי ההשפעות החיוביות ביותר עבור הבית האחד, בהיותנו אחד מ-144 טבלאות הכוכבים המעופפים הכוללים שיש לקחת בחשבון.

אז עם הבית הזה, שהיה אמור להיות כל כך טוב, שללקוח היו בעיות כלכליות תמידיות, צרות זוגיות, בעיות עם ילדיו, בעיות משפטיות, בעיות בכליות לבעל ואישה, כמו גם פריצה רצינית שבה הם איבדו חפצי ערך בסך 100,000.00 $. אז, לא הייתי קורא לזה בית "טוב לאנשים/טוב לכסף". לעומת זאת, יש לי לקוח שנהנה מתהילה עולמית כשחקן בטלוויזיה ובקולנוע ובכל זאת הוא חי בסוג בית "הפוך", שאמור להיות "רע לאנשים ורע לכסף". יש לו חיי בית מאושרים והוא מצליח למדי בקריירה שלו שנמשכה יותר מ-30 שנה. אז איך זה אפשרי? ובכן, מלבד הגורל אשר רוכב על הפנג שואי, האיש הזה במקרה שוכן באופן טבעי בחלקים החיוביים ביותר של ביתו במקום בחלקים השליליים ביותר. חדר השינה והמשרד שלו והכניסה הנוחה לדלת האחורית תומכים לחלוטין במזל הטוב שלו. זו הסיבה שאני לפעמים מתחנן מלקוחותיי שיספקו לי תכנית קומה כשהם מצודים בתים. כל כך הרבה אנשים מקבלים את הרושם המוטעה שכל מה שאני צריך זה כתובת, לחפש את השנה שנבנתה ואת קריאת המצפן באינטרנט. ללא תכנית קומה ללימוד, כ-80% מהמידע חסר או מבוסס על הערכות.

אז עכשיו אני מקווה שהבנתי היטב שארבעת סוגי הבתים העיקריים אינם יכולים ואינם יכולים לחזות בדיוק איזה סוג של מזל או חוסר מזל עלולים לחוות הדיירים. יש לשתף את סוג הבית הבסיסי עם תכנית הקומה הייחודית, והבנה של זרימת צ'י, השפעת הסביבה החיצונית המיידית ואף התאמה אישית עם הבית על בסיס נתוני הלידה ועיסוקם של הדיירים.

העובדה הפחות ידועה לגבי ארבעת סגנונות הבתים העיקריים עדיין חומקת מתרגלים ארוכים. והעובדה החשובה היא שארבעת סוגי הבתים אינם שומרים על מעמדם לנצח. מתרגלים רבים מניחים "פעם בית הפוך, תמיד בית הפוך". והם מניחים את אותו גורל עבור שלושת סוגי הבתים האחרים. אבל זה למעשה, טכנית לא כך. מה שקבע את ארבעת סוגי הבתים העיקריים מלכתחילה מבוסס על קריטריונים רלוונטיים לתקופה שבה נבנה בית. ברגע שבית עובר את תקופת הבנייה שלו, הוא מוותר על התואר שלו כאחד מארבעת סוגי הבתים העיקריים.

לדוגמה, תקופה 5 הייתה מ-1944 עד 1963. עבור בתים שנבנו במהלך אותו עידן 20 שנה, הם מכונים בתים מתקופה 5. עם זאת, הם כבר לא סוג הבית של Wang Shan Wang Shui, Reversed, Double Sitting או Double Facing שהם היו במקור. בכל עידן 20 שנה, ישנם שישה עשר סוגי בתים שונים המבוססים רק על אוריינטציה ואז הם מתקבצים עוד יותר לארבעת סוגי הבתים העיקריים. עם זאת, לאחר 1964, אותם בתים מתקופה 5 חדלו להיות מוגדרים על פי ההגדרות הללו. בתקופה 8, שהיא משנת 2004 עד 2023, יש לנו בתים שנבנו במהלך זמן זה, אשר מסווגים נכון כאחד מארבעת סוגי הבתים, אך תנאים אלה יסתיימו בשנת 2024 כאשר תקופה 9 תתחיל. באותה נקודת זמן, רק בתים מתקופה 9 יהיו זכאים לאחד מארבעת סוגי הבתים העיקריים. בתים מכל התקופות האחרות פטורים. יש לנו 9 תקופות שכל אחת נמשכת 20 שנה. המשמעות היא שרוב הבתים אינם אחד מארבעת סוגי הבתים העיקריים, למרות שזה נשמע כמו קטגוריה שכולם ייכנסו אליה.

הייתי חלק מקבוצה גדולה של מתרגלים שלא לימדו בתחילה את כל ההשלכות של סיווגי הבתים האלה. הרגלים ישנים מתים קשות וייתכן שיחלוף זמן רב עד שהלימוד יתוקנן עד כדי כך שלכל בית ספר קלאסי או מורה בודד תהיה הבנה ניואנסית וטכנית יותר מבחינה טכנית של ארבעת סוגי הבתים העיקריים, משך הזמן וההשפעה הכוללת שלהם. עד אז, אנשים רבים מפספסים לקנות או להחכיר בתים נהדרים מכיוון שיש להם סוג של ראיית מנהרות פנג שואי, כאילו הבית שנקרא "וואנג שאן וואנג שואי" הוא כל סוגי הבתים שאפשר לחפש. הַחוּצָה. לא כל כך. זה יכול להיות כמו אדם שמרגיש שהוא יכול לתפקד ולהיות מאושר רק בעיר אחת בעולם. אנחנו יודעים שזה לא יכול להיות נכון, אבל זו רק דוגמה אחת מיני רבות שבהן אנשים שופטים נכסים על סמך מעט מדי מידע.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.