עבודת יד מבאלי: 4 סוגי עץ בשימוש נפוץ בריהוט ובאמנות העץ האינדונזית

כאשר אמן מחליט ליצור יצירה חדשה, אחת ההחלטות הראשונות שהוא מקבל היא באיזה חומר הוא ישתמש? אנו רואים עיצובים ודפוסים מורכבים ארוגים וחתוכים לעץ ואבן. באלי, בהיותה המקור העיקרי לגילופי עץ, עושה הרבה סתתים. הם חוצים גוש עץ ללא לאות כדי ליצור את היצירות היפות שיש לנו היום. אחד הפריטים הראשונים שהם צריכים להשיג הוא החומרים. לעתים קרובות יותר, הם משתמשים בחומרים זולים בעלותם. בדרך כלל, עצים כפי שהם נמצאים בשפע על האי. לאיזה עצים הם מושיטים יד? באילו עצים הם משתמשים כדי ליצור את האמנות שלהם? בואו נסתכל בקצרה על 4 עצים עיקריים שנמצאים בשימוש תדיר בגילופי עץ באלינזי, ונראה כמה מהמאפיינים הייחודיים שלהם, ואת היתרונות של גילוף עם סוגי עצים שונים אלה.

לעץ הראשון יש את העץ הנפוץ ביותר לגילופים בבאלי. זה ידוע על ידי המקומיים בתור 'אלבסיה' או 'בלאלו'. (אלביזיה פלקטה) זהו עץ לבן ורך. ישנן סיבות רבות מדוע משתמשים בה לעתים קרובות כל כך. הוא יליד אינדונזיה. ככזה, הוא גדל בצורה ניכרת לגובה מדהים של 130 רגל. עכשיו זה לא משהו מיוחד מדי. נמצאו כמה עצי סקויה שגובהם 380 רגל, אבל כשחושבים כמה מהר האלבסיה גדלה, ברור למדי מדוע הוא המין המועדף במטעים באינדונזיה. זה יכול לגדול לגובה של 30 רגל תוך שנתיים בלבד. זה אסטרונומי! הוא מחזיק בתואר הרשמי כ"עץ הצומח ביותר בעולם ". מכיוון שהוא מגדל כל כך מהיר, חקלאים אינדונזים הצליחו להתפרנס מהעץ הזה לבדו, ולשתול אותם בכל מקום שהם יכולים. עץ הליבה משמש לייצור רהיטים, דלתות ודיקט. הוא גם עמיד בפני טרמיטים. בגולדן סאן עשינו בדיקה עם אחד החלקים שלנו והשארנו אותו ליד מיטת טרמיטים למשך שבוע, ולמרבה ההפתעה הוא לא ניזוק מהטרמיטים. מסיבות אלה, רוב הגילופים שלנו עשויים עץ אלבזיה הכל יכול.

העץ הבא ידוע בשם "תנין" או עץ סאטן. (Zanthoxylum Rhetsa) אתה יכול לראות למה זה נקרא עץ תנין. כמה מתושבי הכפר נבהלו בעבר על ידי עץ תנין שצף במורד הזרם, מכיוון שהוא נראה כמו גב של תנין. די מצחיק! =) זהו עץ לבן, קשה יחסית. גילוף עם עץ זה נותן גימור חלק מאוד. כל כך חלק שזה נראה כמו שנהב.

ממשיכים הלאה, יש לנו את ה"סואר" או עץ הגשם. (אלביזיה סמאן) לעץ הזה יש עץ חום וקשה. זהו עץ חופה רחב עם פריסה סימטרית גדולה. הוא ידוע כעץ הגשם מכיוון שעליו מתקפלים בגשם וכשהשמש שוקעת. הוא מגיע לגובה של 82 רגל וכמעט 120 רגל קוטר. העץ כבד למדי, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור תומכים לבית. גילופי עץ באלי המשתמשים בעץ זה הם בצבע כהה ויש להם משקל משמעותי. זהו עץ מועדף על יבואנים מחוץ לאזור הטרופי מכיוון שגרגיריו המשתלבים משתלבים מונעים מהעץ להיסדק כאשר מכניסים אותו לאקלים יבש יותר. אם אתה גר במדבר או בטקסס, עליך לבחור בעץ הזה.

לבסוף, יש לנו את "ווארו" או היביסקוס אפור. (Hibiscus Tiliaceus) העץ הוא לבן מעורבב עם אפור בהיר. עץ זה עושה לעתים קרובות גילופים דו-גווניים ייחודיים. ככל שהוא מזדקן האפור הופך לירוק נותן לו מראה ארצי. העצים האלה קצרים מאוד, מגיעים לגובה זעום של 32 רגל. לקליפת העץ החיצונית יש סיבים קשים המשמשים לייצור חבל. יש לו את התכונה הייחודית להיות חזק יותר כשהוא רטוב. לכן הוא משמש בדרך כלל לאיטום ספינות. זהו עץ הרהיטים האיכותי ביותר. אם אתה רוצה לקבל את היצירה שלך בחוץ, אני ממליץ להשיג עץ "waru". כך אתה לא צריך לדאוג ללחות באוויר.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.