נכס בבעלות בנק – מדריך לרכישת נדל"ן מוזל

נכס בבעלות בנק הוא דרך מצוינת לרכוש נדל"ן במחירים מוזלים. עיקולים בבנקים מורכבים מבתי מגורים, נכסים מסחריים וקרקעות פנויות. בין אם מחפשים בית ראשון, בית נופש, נכס להשקעה או נדל"ן עסקי, נכסים בבעלות בנק עשויים להיות הפתרון המושלם.

על מנת לרכוש נכס בבעלות הבנק, על הרוכשים להציג הצעות דרך החטיבה להפחתת הפסדים של הבנק או מתווכים שהוקצו. כאשר בנקים שולטים במספר עיקולים, הם משתמשים לעתים קרובות בסוכני נדל"ן מקומיים כדי לרשום ולהציג נכסים ולהציג הצעות. קונים צריכים להיות מודעים לכך שבנקים כמעט ולא חורגים מהמחיר המבוקש, אלא אם כן מתגלים תיקונים נרחבים במהלך בדיקות הנכס.

הבנקים סובלים לעתים קרובות מכה כלכלית קשה במהלך תהליך העיקול. ההפסד הממוצע לכל נכס מעוקל מוערך ב-60,000 דולר. המטרה העיקרית של הבנקים היא להחזיר את עיקר ההפסדים בעת מכירת נכסים שהוחזרו. על הקונים לתכנן להציע את המחיר המבוקש המלא או מעט מתחת.

רוב עיקולי הנדל"ן דורשים תיקונים. זה נכון במיוחד לגבי בתי מגורים. למרבה הצער, בעלי בתים מעוקלים לעתים קרובות מתנקמים במלווים על ידי גרימת נזק לרכוש. זה לא נדיר למצוא מכשירי חשמל מוסרים; ריצוף וקירות הושחתו או הושחתו; או חלונות שבורים ואביזרי אינסטלציה.

מחירי הנדל"ן מבוססים על שווי שוק עדכני ומותאמים בהתאם לתיקונים הנדרשים. על הקונים לעשות בדיקת נאותות על ידי קבלת שמאות נכס ובדק בית. ניתן לנהל משא ומתן על מחיר הרכישה באמצעות תיקונים שהתגלו במהלך בדיקת הבית ולא נרשמו במסמכים מקוריים.

הנכס בבעלות הבנק מתומחר בדרך כלל לפחות 10 אחוזים משווי השוק. עם זאת, קיימות אפשרויות המאפשרות לרוכשים לקבל הנחות נוספות. הראשון כרוך ברכישת בתים דרך תוכנית המשכנתאות בנתיב הבית של פאני מיי.

תוכנית מימון משכנתא בחסות ממשלתית זו מציעה מגוון רחב של נכסי עיקול מוזלים. רבים מהבתים למכירה ממוקמים באזורים עדים לשיעור עיקול גבוה מהממוצע ועשויים להיות זכאים למענקי תוכנית ייצוב שכונות המוצעים באמצעות HUD.

פאני מיי הקימה את Home Path כדי לחסל את המלאי הארצי של עיקולי בנקים על ידי הצעת אפשרויות מימון מיוחדות. דרך הבית יכולה להיות בחירה טובה עבור קונים עם אשראי גרוע ולמי שאינם יכולים להרשות לעצמם דרישות מקדמות הקשורות להלוואות משכנתא דיור קונבנציונאליות.

Home Path דורש תשלום מקדמה של לפחות 3 אחוזים ומאפשר ללווים לקבל סיוע בתשלום ממקורות חיצוניים; אשר אסור בעת קבלת מימון באמצעות מלווים קונבנציונאליים. פרטי התוכנית ורישומי נכסי עיקול מסופקים ב-HomePath.com.

דרך נוספת לקנות נכס בבעלות הבנק בתעריפים מוזלים היא על ידי חיפוש משקיעי נדל"ן שרוכשים תיקי בנק. כאשר משקיעים רוכשים נכסי עיקול בכמויות גדולות הם משיגים תמחור סיטונאי שמותיר להם מקום לרווח תוך מכירת נדל"ן מתחת לשווי השוק.

אחרון חביב, קונים צריכים לשקול לחפש נכס בבעלות הבנק שנמצא בשוק 60 יום או יותר. הבנקים ינהלו לעתים משא ומתן על מחירים כאשר הנדל"ן קם או כאשר אף אחד לא מגיש הצעה.

שימוש במענקים בשיתוף עם עיקולים של פאני מיי או נדל"ן סיטונאי יכול למקסם עוד יותר את החיסכון והחזר ההשקעה. מי שלוקח זמן לחקור אפשרויות ולהתחנך לגבי התהליך יכול לחסוך למעלה מ-30 אחוז או יותר.

עדיף לקבל מידע ממממני משכנתאות ידועים וסוכנויות ממשלתיות או עורכי דין ומשקיעים בתחום הנדל"ן המתמחים בקנייה ומכירה של נכסי עיקול בבעלות הבנק.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.