ניקוי ציוד מטבח מסחרי

הו לא… מטבח לא מלוכלך!

נתקלתי באנשים רבים המודאגים מהכלים ומהמכשירים הכבדים שלהם במערכי המטבח המסחריים שלהם, מכיוון שהם אינם מסוגלים לעקוב אחר לוח הניקוי המתאים למטבחים כאלה. זה נכון במיוחד עבור רוב היחידות בתקופת העומס, במיוחד בסוף השנה, במיוחד בהודו כאשר כל החגיגות והחגיגות מסודרות זו אחר זו.

כשאני אומר מטבח מלוכלך, זו לא רק הסביבה; זה קשור לפונקציונליות של הציוד ולמצבו הכללי שנותנים למטבח את זהותו האמיתית.

כולנו יודעים שניקיון יומי הוא הדרך היחידה לשמור על סדר, תפעולי, אבל אם זה לא המקרה עם המטבח שלך, אתה צריך לסמוך על תזמון תרגיל ניקיון, כמעט כמו הכשרה חובה שהחברה רוצה שהעובד שלהם יעבור דרך. אם מחלקת משק הבית שלך יכולה לדבוק בניקיון אביב של חדרים, למה אתה לא יכול לעשות זאת עבור המטבחים?

יש יותר מסיבה אחת לבצע ניקיון שוטף של המטבח, אשר ניתן לפרט באופן הבא:

א שמירה על סביבת המטבח

ב. אחזקת כלי המטבח ומכשירי החשמל

ג. שמירה על סביבת העבודה.

האם כיסיתי את כל הנקודות? כן, בהחלט. כי בתוך שלוש הנקודות הללו טמונה הצלחתו של מטבח מסחרי במסעדה או במלון.

עובדה היא שאם שלושת הנקודות הללו נשמרות כל הזמן על ידי מחלקת התחזוקה של המלון, או צוות המטבח, לא יגיעו נסיבות בלתי צפויות כמו התקלות בציוד, קצרים, צריכת חשמל מופרזת וכו'. .

בסביבת 24×7, מטבחים במפעלים מסחריים כמעט ולא מוצאים תקופת מנוחה ולכן דורשים זהירות יתרה. נסו לחלק את המטבח למקטעים (בדרך כלל הפריסה עצמה פועלת כחלוקה, אזור רטוב, אזור יבש, מבערים, צ'ילרים וכו'). זה אידיאלי לבחור אזור אחד בכל זמן מסוים (עדיף שעת לילה, כאשר העומס/עומס נמוך) כדי להתרכז בניקוי שלו. כבר למחרת בחר אזור אחר, אולי. מחזור זה של ניקוי נמרץ מוביל רבות בשמירה על ציוד וכלי מטבח, לא מאפשר לשומן ולכלוך להתיישב עליהם.

חשוב מאוד לוודא שציוד המטבח תמיד יהיה במצב העבודה הטוב ביותר. ניקוי לא רק מגדיל את חיי כל הציוד, אלא גם מגדיל את ערך המכירה החוזרת שלהם. זה חיוני שכן בעוד כמה שנים אתה עשוי לחשוב על שדרוג הציוד שלך. במקרה כזה עדיף לקבל את ערך המכירה החוזר הטוב ביותר.

לכן הנקודה הישירה כאן היא לגבי "ציוד עבודה מטופח" שלחברות "צריך" להיות.

ציוד לא אטרקטיבי הוא אלו שאינם עקביים בביצועיהם, ולוח זמנים לא סדיר של ניקיון וחוסר דגש על תחזוקה שנתית הם בדרך כלל הסיבות לתוצאה. במקרה כזה, אף אחד לא ירצה לתבוע את הבעלות על מוצרים כאלה. נכון? לכן, עדיף לשמור על לוח זמנים ניקוי תקופתי כחלק מסגלים. זה כמו להקנות הרגל. וזה לא קשה להשיג בכלל, אם אתה מחליט לקבל את זה מלכתחילה עם רצון להצליח.

למרבה המזל, חברות רבות מנסות לבנות את ה-SOP התפעולי של מטבחים תוך התחשבות בתחזוקה כמטרה רלוונטית שיש להשיג. כך הם הצליחו להשיג פונקציונליות (יעילות) של ציוד ישן בשווה לציוד הטוב/חדש במטבחים.

יחד עם זאת, קיום חוזה תחזוקה שנתי (AMC) עם חברה מבוססת עושה דרך ארוכה בהבטחת תנאי עבודה תקינים של ציוד מטבח.

זכור, ציוד מתוחזק תמיד יהיה הצעה טובה עבורך בעתיד. לא רק שהעלות התפעולית שלך תהיה נמוכה יותר, היא תהיה מוערכת בצד גבוה יותר (ערך מכירה חוזרת) כאשר אתה מתכנן לבטל אותם.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.