משהו על עץ הודי וריהוט הודי

לא הרבה אנשים מודעים לכך שהודו מייצרת רהיטי עץ מהטובים בעולם. למעשה, למדינה יש היסטוריה ארוכה וצבעונית בכל הנוגע לריהוט עץ. בעוד רהיטים המיוצרים בהודו זכו להערכה כמעט מכל חלקי העולם, לעתים רחוקות אנו נתקלים במישהו שמודע למסורת ולהיסטוריה של הרהיטים ההודיים.

ייצור רהיטי עץ נהוג בהודו מאז 1336 לספירה. אלו היו למעשה האימפריות והמלכים מדרום הודו שפטרונו על המלאכה. פריטי עץ בני מאה מעידים על כך. העובדים זכו להערכה רבה על ידי בני המלוכה מכיוון שמלאכת גילוף העץ נחשבה יותר לאמנות ומסחר ולהודו יש היסטוריה של פטרונות על אמנות ובעלי מלאכה. כתוצאה מכך, ניתן למצוא רהיטי עץ ומלאכות עץ בכל מקום בהודו. מלבד פריטי הריהוט הסטנדרטיים והרגילים, ניתן למצוא דלתות עץ, קירות, עמודים וכו' גם בפינה הנידחת של הארץ, שלא לדבר על המבנים המודרניים והמקדשים העתיקים והאדריכלות המעידים על האומנות.

ישנן השלכות חשובות שונות של ביצוע אומנות עץ בהודו. למען האמת, רהיטים הודיים ופריטי עץ אחרים מושפעים מאוד מהאמנות והספרות של המדינה. עץ הובנה נמצא בשימוש נרחב בייצור רהיטים הודיים, במיוחד בדרום ובקרב משפחות מלוכה. בצפון הארץ עץ האגוז היה יותר באופנה. ניתן לשמר פולקלור ואגדות על עץ במשך מאות שנים כמו בהודו, רהיטים מועברים בדרך כלל לדורות.

בעלי מלאכה הודים ידועים בהמרת עץ לרהיטים מדהימים. לרוב, עץ המצוי במקום משמש לייצור מסכים, שולחנות, קופסאות, מגשים, צעצועים, פמוטים וחפצים דקורטיביים אחרים. העץ שנמצא בשימוש נרחב בייצור פריטי ריהוט הודיים כולל עץ טיק, סנדל, ורד ואפילו קוקוס. עץ סנדל בפרט, נחשב לרוב על ידי ההודים כמתנת האל בגלל עמידותו והניחוח שהוא פולט.

למרות ההתקדמות האדירה בתחום הטכנולוגיה, הריהוט ההודי עדיין מגולף מכלים מסורתיים. לא הרבה מכונה משמשת בייצור שלהם. זה עזר לחלקי העץ לשמור על מוצאם האתני. מכיוון שפריטי הרהיטים עשויים בעבודת יד, הם מהווים סמל לאלגנטיות ועמידות. זה גם הופך כל פריט ריהוט הודי לייחודי.

זמינות קלה של עץ איכותי הייתה הסיבה העיקרית מאחורי התפשטות ייצור הרהיטים בהודו. עם זאת, לאחרונה הממשלה קבעה נורמות מחמירות על כריתת עצים. זה הביא למחיר הגבוה של ריהוט הודי. עצים מורשים לגדול לשימוש מסחרי, אם כי חיתוך חסר הבחנה שלהם הופסק.

לכל רהיט המיוצר בחלק מסוים של הודו יש מאפיינים משלו. לדוגמה, ציורים צבעוניים מעטרים לעתים קרובות את הרהיטים המיוצרים במדינות המערב. אלה המיוצרים בדרום, לעומת זאת, הם נוי יותר באופיים.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.