מה עושה יועץ הנדסת אש?

יועצים ממקדים את תשומת לבם בהתנהגויות אנושיות המתרחשות במהלך שריפה. יועץ הנדסת האש יסייע בהקמת סביבה עמידה בה ניתן לפנות בבטחה את כל האנשים בנוכחות השריפה. להיות יועץ דורש מידה עצומה של משמעת. על היועצים לחבוש מגוון כובעים על מנת לבצע את עבודתם כראוי.

יועצים אלו אחראים על קביעת פרוטוקול גילוי אש תקין, סיוע בהגנה אקטיבית, מיגון אש פסיבי, קביעת פרוטוקולי פינוי וסיוע בהפחתת עשן וניהולו. תחומים נוספים שיועצים מסייעים בהם הם מודלים של שריפות, תוכניות מניעה וביצוע ניתוח סיכונים של המיקום שהם בודקים.

הקמת פרוטוקול גילוי אש בנכס שלך

ישנן דרכים נפוצות רבות לזיהוי שריפה. מבוגרים רבים מכירים את המוצרים השונים שבהם הם יכולים להשתמש כדי להתריע על שריפה שמתבשלת. גלאי אש הם חלקי ציוד מיוחדים שנועדו לזהות תופעות אש. התקנים מיועדים לקלוט עשן, גז, נורות אולטרה סגולות וחום.

גלאי עשן הם אחד מסוגי המוצרים הפופולריים ביותר לגילוי אש הזמינים לקהל הרחב. גלאי עשן אלו בדירות, משמשים כפריטים עצמאיים. כאשר הם קולטים ריח של עשן, הגלאי ישמיע אזעקה המודיע לכל מי שנמצא בסביבה הקרובה שיש תופעות שריפה. בבניינים מסחריים, מכשירי גילוי אש מעוצבים בדרך כלל במערכת אזעקת אש שלמה.

המערכת תשלב מספר מכשירים המיועדים לזהות תופעות אש. המכשירים האוטומטיים שנפרסים בדרך כלל על ידי עסקים ארגוניים יכולים להיות אחד או יותר מהבאים: גלאי עשן, גלאי חום, גלאי אש וגז או גלאי להבה. ברור, זה מבוסס על העדפת בעלי הבניין איזה סוג של גלאי הם רוצים להעסיק.

סיוע בהגנת אש אקטיבית

מיגון אש אקטיבי שונה בהשוואה למיגון אש פסיבי. עם מיגון אש אקטיבי, ישנן מערכות ופריטים מסוימים המחייבים תנועה ותגובה למכשירים כדי לעבוד. ישנן חמש קטגוריות שונות של מיגון אש אקטיבי.

קטגוריות אלו כוללות: כיבוי אש, מערכות ספרינקלרים, גילוי אש, מניעת שריפות היפוקסיות ובנייה ותחזוקה. סקירות כיבוי על הדרכים השונות שבהן ניתן לכבות שריפות. ישנן שתי דרכים, או באמצעות התערבות ידנית או אוטומטית בפני עצמן. מערכות ספרינקלרים הן מכשיר שניתן להשתמש בו כדי למנוע התפשטות של שריפות. פריטי זיהוי הם גלאי העשן הבסיסיים שלך.

סיוע מיגון אש פסיבי

בעבודה עם יועץ הנדסת אש, בעלי מבנים יקבלו סיוע מיגון אש פסיבי לצד סיוע אקטיבי של אש. שני הפרוטוקולים הללו חשובים ויש להפעילם למען בטיחות הבניין בו מתגורר גוף מסחרי. מיגון אש פסיבי חשוב בכל הנוגע להגנה על מבנים וקידום בטיחות אש בתוך המבנה.

מיגון אש פסיבי שונה מהגנה אקטיבית בגישה הנרחבת שהוא נוקט. מיגון אש פסיבי מתמקד בבלימת שריפות והאטת התפשטותן באמצעות ניצול המבנה כמחסום. בדגם מסוג זה, הקירות, הרצפות והדלתות של המבנה יצוידו בחומרים עמידים בפני אש.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים מעכבי אש שניתן להשתמש בהם בבניין כדי למנוע התפשטות של שריפה, אם היא תתרחש. חלק מהדברים שניתן לשלב בתכנון הבניין כדי להגן עליו מפני התפשטות שריפות כוללים: זכוכית וקירות עמידים בפני אש, מעצורי אש, תעלות שומן, מתחמים מיוחדים ומפרידי תפוסה. יועץ הנדסת האש יהיה אחראי לתקשורת ולעבודה עם אדריכלים כדי להבטיח שהפרוטוקולים הפאסיביים המתאימים ייקבעו.

קביעת פרוטוקולי פינוי

אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים נפגעים בכל פעם שיש שריפה בבניין היא בגלל שהם נכנסים לפאניקה. כשאתה לא מצליח לתכנן, אתה מתכנן להיכשל. יועץ הנדסת כיבוי אש יעבוד עם בעלי עסקים ומבנים על מנת לקבוע פרוטוקולי פינוי מתאימים למרכז שלהם. חיוני שבמקרה שאכן תתרחש שריפה, האנשים בבניין ידעו מה לעשות.

פאניקה יכולה רק להחמיר את המצב. לכן, חשוב שיהיו פרוטוקולי פינוי נאותים. יש להדגיש את יציאות החירום, ולהודיע ​​לאנשים לאן ללכת. כמו כן, יש להתקין מעליות אש לאורך החלק החיצוני של הבניין כדי לעזור לאנשים שנמצאים במפלסים גבוהים יותר להימלט מהאזור בבטחה.

שליטה וניהול התפשטות העשן

רוב המבוגרים מודעים לכך שבנסיבות רבות שבהן פורצת שריפה, השריפה היא לא מה שפוגע באנשים בנוכחותה, אלא העשן. שאיפת עשן עלולה לגרום לאדם להתאכזב ולהתעלף. במצבים קשים, אדם שנחשף לשריפה יתעלף בגלל הצטברות עשן, ולא יוכל להתפנות מהבניין בהצלחה.

א יועץ הנדסת אש יכול לעזור לבעלי בניינים ועסקים לשלוט ולנהל כיצד עשן מתפשט בתוך הבניין שלהם. זהו מרכיב חיוני לכל תוכנית גילוי אש המופעלת. במהלך העבודה עם יועצים בעלי עסקים יקבלו מידע על הצעדים הנכונים שיש לנקוט כדי לסלק עשן בבניין שלהם, בין אם באמצעות מערכות אוורור או אמצעים אחרים.

מהי המטרה של יועץ הנדסת אש?

להחזיק בניין או עסק משלך הוא הישג מדהים. חשוב שהבניין שבבעלותך ופועל מתוכו יהיה בטוח לכל מי שנכנס לחצרים שלו. זו הסיבה שחיוני שרופא מומחה, כגון יועץ, יגיע ויבצע ניתוח סיכונים ויוודא כי נוקטים ופועלים לפי פרוטוקולי בטיחות אש נאותים.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.