מדוע שסתום הפחתת לחץ הדוד שלי דולף?

במהלך בדיקה שנערכה לאחרונה טפטפו מים מצינור ההארכה שבצד הדוד אל הרצפה. צנרת זו הייתה מחוברת לשסתום שחרור לחץ או בטיחות דולף. בעיה די שכיחה זו היא למעשה דבר טוב יחסית ושומרת עליך ועל משפחתך מפני כשל פוטנציאלי של הדוד שלך. לפני התקנת המכשירים הללו לא היה נדיר לשמוע על פיצוצי דוודים שפוצעים את דיירי הבית.

אבל למה זה דולף עכשיו? כדי לענות על שאלה זו, חשוב להבין כיצד פועלת מערכת החימום שלכם. מערכת החימום שלך מפיצה מים חמים בכל הבית שלך. כשהמים מתחממים ומקוררים על ידי הדוד, המים מתרחבים ועולים בלחץ. על מנת להגביל את הלחץ של מערכת החימום מערכת חימום המים החמים כוללת אמצעי בטיחות שונים על מנת להבטיח שהבית שלכם בטוח.

המכשיר הראשון והחשוב ביותר בדוד שלך הוא שסתום הלחץ או הבטיחות. לחץ ההפעלה הסטנדרטי של מערכת דוודים ביתית הוא 12 psi. אם מסיבה כלשהי הלחץ של הדוד עולה מעבר ללחץ ההפעלה הבטוח (נקודת ההגדרה של שסתום שחרור הלחץ) השסתום ייפתח. מצב לחץ יתר זה נגרם ככל הנראה ממיכל הרחבה כושל. כאשר מערכת דוודים אינה מאפשרת התרחבות תרמית מספקת של המים במערכת, לחץ המערכת עולה מעבר לנקודת הקביעה של שסתום הלחץ. דליפה של שסתום שחרור הלחץ עקב מצב זה היא בדרך כלל מחזורית מכיוון שטמפרטורת הדוד מתחממת ומתקררת. ישנן שתי סיבות אפשריות לתופעה זו.

סיבה טיפוסית היא שהלחץ הקר של מערכת מי הדוד גבוה מנקודת ההגדרה של מיכל ההרחבה, אשר מתוכננים בדרך כלל עם נקודת קבע של 12psi. עם זאת, כאשר שסתום ההזנה למערכת הדוד גבוה מנקודת ההגדרה הזו, שלפוחית ​​מיכל ההרחבה נדחסת לפני שהדוד מתחיל לפעול. לאחר הפעלת הדוד והמים מחוממים, לא ניתן להכיל התרחבות תרמית לאחר מכן בשלפוחית ​​השתן הדחוסה. ייתכן שיידרש שינוי בלחץ הפנימי של מיכל ההרחבה ו/או הפחתת נקודת ההגדרה של שסתום הפחתת הלחץ.

סיבה פוטנציאלית שנייה היא דליפה או כשל ממשי של שלפוחית ​​מיכל ההרחבה. בתרחיש זה מיכל ההרחבה אינו מספק עוד התרחבות תרמית של המים במערכת שכן המיכל כולו מלא במים.

גורמים אחרים לדליפה של שסתום שחרור לחץ יכולים להיות בגלל הגיל וההידרדרות של השסתום עצמו. במקרה זה מומלץ להחליף את השסתום. העבודה צריכה להתבצע תמיד על ידי קבלן אינסטלציה מוסמך.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.