מאחורי דלתות סגורות – ביקורת ספרים

על פני השטח, נראה שלגרייס וג'ק יש את הנישואים המושלמים והם מסורים זה לזה לחלוטין. ג'ק הוא עורך דין מצליח המגן על נשים מוכות, בעוד שגרייס היא עקרת הבית הקטנה והמושלמת עם האגודל הירוק וכישורי הבישול שמתחרים בגורדון רמזי. אבל מאחורי דלתות סגורות הדברים אינם תמיד כפי שהם נראים. גרייס וג'ק, באופן חשוד, לעולם אינם נפרדים ונראה שג'ק תמיד מחזיק את ידו על המרפק או הגב שלה, אפשר לראות בזה סימן לחיבה, אבל האם זה יכול להיות יותר? למה החבר של גרייס לא רואה אותה בלי ג'ק. אילו סודות יכולים הזוג הזה להסתיר מאחורי דלתות סגורות?

כל הזמן ראיתי את הספר הזה בחנויות, ב-Goodreads, והמלצתי על ידי חברים במועדון הספרים שלי. לבסוף הרמתי אותו והתרפקתי למיטה עם החתולים הספרותיים וזללתי את הספר הזה. כל השאר דעך, בקושי שמעתי הודעות טקסט או אפילו את המוזיקה שניגנתי. הלכתי לאיבוד בסיפור הזה, לא יכולתי לקבל מספיק. כל מה שקראתי באינטרנט סיקרן אותי מלכתחילה ואז ברגע שהתחלתי את זה עלה על הציפיות שלי.

הייתי קצת עייף לקרוא אותו כי לא הייתי בטוח אם תהיה התעללות ממשית וזה משהו שלפעמים אני מתקשה להתמודד עם זה, אבל עם כל הביקורות הנלהבות, החלטתי לראות עד כמה הספר הזה אפל. אני יכול לומר בכנות שאין התעללות פיזית מוחלטת, זה הכל פסיכולוגי. ג'ק ניזון מהפחד ומהציפייה למה שיקרה אחר כך, ומהריגוש של ניסיונות בריחה והעמידה פנים שהוא הבעל המושלם לאישה המושלמת בידיעה מה מסתתר בבית המושלם שלו.

לפריז יש את היכולת למשוך את הקוראים כבר מתחילת הסיפור. הכתיבה של פריז פנטסטית ויש כל כך הרבה ציטוטים ורגעים שגורמים לקורא לצחוק על אף שמדובר ברומן רציני למדי, כמו הטענות של מילי שלא אהבה את "ג'ורג' קוני" (ג'ורג' קלוני) הנה כמה דוגמאות של פריז ' כותב מתוך הספר:

"אנחנו יורדים למטה ובמסדרון, הוא לוקח את המעיל שלי מהארון ומחזיק אותו פתוח בזמן שאני מחליק לתוכו את הידיים. בנסיעה החוצה, הוא מחזיק לי את דלת המכונית ומחכה עד שאכנס. סוגר את זה מאחורי, אני לא יכול שלא לחשוב שחבל שהוא ממזר כל כך סדיסט, כי יש לו נימוסים נפלאים".

"ואחר כך, כשהוא שתה את קול הפחד שלה ונשם את ריחו, רצה שיוכל לשמור אותה שם לנצח"

לפריז יש דרך מצוינת להשתמש במילים שלה כדי לתאר כל רגש, כל חוש, כל אינטראקציה ופרט קטן. היא לא חסכה דבר עם הרומן הזה ושום דבר אינו מידע מילוי. הוא חוזר הלוך ושוב בין הווה לעבר, אך הוא לא מתעסק עם ההמשכיות של הרומן וקל לעקוב אחריו ולהתעדכן במתרחש ומתי. אני אוהב את האינטליגנציה של לא רק גרייס, אלא גם של מילי. אהבתי לראות דמות עם מוגבלות חמורה כמו תסמונת דאון מוצגת כאינטליגנטית ביותר ומסוגלת להרבה דברים. אני חושב שזה משהו שאנחנו צריכים לראות לעתים קרובות יותר כדי לעזור להביא את המודעות לסטריאוטיפים הנוראים. והסוף אלוהים, זה באמת הופך את הספר.

עד כה זה כנראה הספר הטוב ביותר שקראתי השנה, ואני ממליץ עליו בחום לכל מי שמחפש את הספר האחד הנהדר הזה לקריאה. אני לא יכול לחכות לשים את ידי על עוד אחד מספריה.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.