כל מה שאתה רוצה לדעת על דלתות נפוחות בעייתיות

דלתות עשויות עץ נוטות לתפקד באופן לא מתאים בכל עונה. אתה יכול לצפות מהם להתכווץ במהלך החורף, להתרחב במהלך הקיץ ולספוג לחות כדי להתנפח במהלך מונסונים או אם אתה גר באזור לח. מתוך מצבים אלו, הדלתות הנפוחות הן הקשות ביותר להתמודדות. אלה הופכים לדביקים, לא נסגרים בקלות ואפילו קשה יותר להיפתח. אם אתם כבר מתמודדים עם הבעיה או עומדים להתקין דלת עץ חדשה, הנה דיון שימושי שאתם צריכים לעבור.

נקיטת אמצעי זהירות

בכל פעם שאתם מתקינים דלת חדשה, ודאו שהיא מטופלת באיטום חיצוני איכותי. יש צורך בציפוי של מינימום 3 שכבות איטום. שימו לב לבסיס וגם לקצוות הדלת שכן גם הם דורשים ציפויים ולא רק חזית ואחורי הדלת. מומחים ממליצים גם לבצע את ההליך פעם אחת בכל 12-18 חודשים.

בדיקה סדירה עשויה גם לסייע לכם להימנע מנפיחות הדלתות. לדוגמה, עליך לוודא שהדלת לא השיגה סדקים מהמקום שבו היא עלולה להיות מועדת ללחות. אם זה קורה, השתמש בפריימר או בצבע למילוי הסדקים. הצבע עשוי גם להישחק לאורך הקצוות ולגרום לגושים שעלולים גם להוביל לדביקות. בודקים ומקלפים אותם.

לחות היא לא הסיבה היחידה

למרות שזוהי הלחות רוב הזמן, עשויות להיות סיבות אחרות התורמות לנושא. ראשית, הצירים והברגים עלולים להשתחרר עקב פתיחה וסגירה חוזרת ונשנית. בדוק את אותו הדבר ותקן אותם. ייתכן שתצטרך גם להחליף את הברגים כדי שיתאימו לחורים הגדולים. לאחר מכן, הדלת או משקוף הדלת עלולים להתיישר לא נכון לאורך זמן. יהיה עליך להתקשר למומחה כדי לפתור את הבעיה.

כמה צעדים פשוטים לנקוט

תוכל לנסות לפתור את הבעיה בעזרת מייבש שיער או אקדח חום. עם זאת, וודאו שאתם שומרים על המרחק הנכון או שאתם עלולים בסופו של דבר לשרוף את העץ. אתה יכול גם להוסיף מרווחים לצירי הדלת מכיוון שהם גורמים לדלת להטות מעט ולהתאים למסגרת בצורה מושלמת. במקרים ספורים, מריחת חומר סיכה על האזור הדביק גם מועילה. אם אין לך אחד ביד, אתה יכול גם לנסות לשפשף שעווה או סבון.

מה לעשות אם שום דבר לא עובד?

נייר זכוכית הוא תרופה שימושית במיוחד לדלתות נפוחות ודביקות. שיוף את האזור לאורך הקצוות ומתחת לדלת, מכיוון שבדרך כלל זה פותר את הבעיה. ייתכן שתצטרך גם להסיר את הדלת כדי לבצע משימה זו. להתקשר למומחה זה מה שאתה צריך לעשות בשביל זה. אם הבעיה חשוכת מרפא, המומחה עשוי להציע החלפת הדלת.

עדיף לשים לב ברגע שאתה מבחין בבעיה למקרה שתרצה להימנע מהוצאות נוספות על תיקון.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.