יתרונות וחסרונות של 5 חומרים פופולריים לשיש למטבח

משטחי השיש ממלאים תפקיד מכריע בהצבת מצב הרוח במטבח. יש להם גם תפקיד פונקציונלי מכיוון שהם משמשים כמשטח עבודה מתאים לבישול, לאפייה, להכנה ולצרכים אחרים שלך. משטחי עבודה כאלה במטבח יכולים להתבצע עם חומרים רבים. כל אחד מהם עובד עבור הגדרות פנים שונות, ויש לו סט משלו של יתרונות וחסרונות. הנה מבט על 5 בחירות פופולריות למשטחי מטבח.

• גרניט

גרניט הוא אולי החומר הנפוץ ביותר עבור משטחי מטבח. המראה המנומר הזה של גרניט מציג מערך יפה של צבעים ודוגמאות שעובד רק נושאים מסורתיים ומעבר. כל פיסת גרניט היא ייחודית, אז אתה גם מביא את הבלעדיות הזו למטבח שלך כשאתה בוחר בחומר זה. בנוסף, ניתזים, חתכים, חתכים, סימני חום וכו' אינם מופיעים על משטחים כאלה, ומכאן, בלאי פחות נראה על משטחי גרניט. בצד החיסרון, גרניט צריך להיות אטום היטב כדי למנוע כתמים. החומר גם כבד במיוחד, כך שניתן להרכיבו רק על ארונות חזקים ויציבים.

• שיש

שיש הוא חומר שנראה ומרגיש עשיר בכל סביבה פנימית. המשטח הזוהר והווריד הייחודי שלו הופכים אותו לבחירה ללא תחרות עבור בתים מסורתיים. האלגנטיות שמשדרת משטח השיש שאין כמותה לאף אבן אחרת. הוא סובל חום היטב, ומכאן שהוא בחירה מתאימה לצרכי מאפה ואפייה. עם זאת, השיש יוצר כתמים בקלות, גם כשהוא אטום. הוא גם יוצר סדקים ושבבים בקלות. כתוצאה מכך, זה הופך פחות הגיוני להשתמש בשיש בכל משטח השיש במטבח – רוב בעלי הבית מגבילים את השימוש בשיש לשטח מוגבל.

• אבץ

המתכת הזו שנראית במטבח מסחרי מועדפת כעת גם בבתי מגורים. החומר המיושן הזה הוא בחירה טובה עבור אלה שאוהבים משטחי דלפק מתכתיים. לאבץ מראה רך ומאט, ומפתח פטינה עשירה עם הזמן, ושימוש יתר. החומר הוא גם ניתנת לבישול, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לפרט. התכונות האנטי-מיקרוביאליות של אבץ מוסיפות גם למשיכה של מתכת זו במשטחי עבודה במטבח. ניתן לנקות אבץ בקלות בעזרת החלקה של מטלית ניקוי ונוזל עדין. המתכת לעומת זאת, יקרה. הוא מפתח שריטות וסימני חום בקלות, מה שעלול לקלקל את המראה של השיש. חומצות ונוזלים יכולים גם להגיב עם המשטח ולהשאיר סימנים לא רצויים על משטח העבודה.

• למינציה

משטחי למינציה עשויים מתערובת של נייר, שרפים ולוחות חלקיקים שהתמזגו זה לזה. זה היה בחירה פופולרית במשך עשרות שנים, גם בגלל העלות הנמוכה בהרבה. משטחי למינציה היום הם מסוגננים כמו משטחי עבודה העשויים מכל חומר אחר. עיצובים משופרים רבים מחקים אבנים בפועל, עץ וחומרים יקרים אחרים, אך ניתן להתאים אותם בחלק קטן מהעלות של המקור. למינציה קלה גם לניקוי ולתחזוקה, וניתן להתאים אותה גם על ארונות קלים. מצד שני, חומר זה מועד לשריטות, כוויות וכמה כתמים. כמו כן, השכבה שעושה את הלמינציה יכולה להתקלף לאורך זמן ושימוש. למינציה גם לא עובדת עם כיור מתחת לתלייה, ויכול להיות קשה לתקן או להחליף אם ניזוק.

• בלוק עץ/קצבים

משטחי עץ הם תוספת קלאסית לחללי המטבח. הם תמיד שומרים על טריותם, והם אידיאליים עבור מטבחים בסגנון כפרי, כפרי וקוטג'. התחושה החמימה והטבעית של גווני העץ מזמינה בחללי המטבח. גם אם מתפתחות שריטות, אתה יכול לשפשף אותן, או להשאיר אותן כפי שהן עבור המראה הלבוש בחנות. בצד החיסרון, העץ מתרחב ומתכווץ עם חשיפה ללחות וחום. זה יכול גם להתעקם או להיסדק אם לא מטפלים בו כראוי. יש לשמן את הבלוק גם כדי למלא שריטות וכדי לשמור על השיש מוגן היטב.

בנוסף לאמור לעיל, אתה יכול להשתמש באבן סבון, אבן מהונדסת, זכוכית ממוחזרת, פיוטר וחומרים רבים אחרים על השיש במטבח שלך.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.