יצירת פנג שואי טוב בחדר התינוק

ההתארגנות לתינוק חדש דורשת הרבה מחשבה ותכנון החל מאילו חיתולים התינוק ילבש ועד לקישוט וסידור חדר התינוק. ההורים של היום רוצים ליצור מקלט עבור הקטן שלהם שיעזור לתינוק להרגיש מנחם וטיפוח, כמו גם להיות מגורה מספיק כדי שהם ישגשגו. יותר ויותר ההורים חורגים מחדרי "הנושא" המתואמים המסורתיים כדי להבטיח לתינוק סביבה בריאה על ידי שילוב פנג שואי.

הפנג שואי, השיטה הסינית לסידור ומיקום, המשמשת לעתים קרובות כל כך בעסקים ובבתים עושה את דרכה כעת לחדר הילדים, וגם לא בכדי. הפנג שואי מציע כי על ידי סידור ויישור החדר בצורה נכונה, האנרגיה תזרום טוב יותר בחדר וכי כל מי שגר בחדר ישגשג וישגשג טוב יותר מאשר אם האנרגיה היא החדר לא היה נכון או לא זרם בצורה חלקה. מובן שאף אחד לא צריך לשגשג ולשגשג יותר מתינוק.

כדי למקסם את האנרגיה בחדר התינוק, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון, כגון מיקום החדר, בטיחות, צבעים וסידור הרהיטים. שימוש בפנג שואי בחדר הילדים יעזור להפוך את התינוקות לפחות עצבניים, שירגישו יותר בנוח בסביבתם, ושיהיו בריאים ופורחים. מה צריך כדי להשיג זאת? מעקב אחר כמה שיקולים בסיסיים יעזור גם לתינוק וגם להורים ליצור חדר שישמח את שניהם.

בחר מיקום טוב לחדר השינה של התינוק. לתינוק חדש צריך להיות חדר שינה שאינו מעל מוסך או שיש לו שטח ריק מתחת. חדר השינה גם לא צריך להיות ממוקם במקום שבו יש רעש מוגזם שעלול למנוע מהתינוק לישון, כמו קרוב לסלון שבו הטלוויזיה דולקת, או קרוב לרחוב רועש או שכן.

מיקום המיטה חשוב. המיטה לא צריכה להיות מול חלון או להיות בקו ישר עם הדלת. שים את התינוק על קיר מוצק כשראש העריסה צמוד לקיר, ולא לאורך. וודא שהתינוק אינו ישן או מונח על קיר אלכסוני. אלה לוחצים על התינוק. הימנע מהצבת התינוק על קיר המשותף לחדר אמבטיה, שירותים, מחסן או חדר שירות.

בחר בצבעים מרגיעים. ילדים נהנים מצבעים עזים באזורי משחק, אך אם משתמשים בהם בחדר תינוקות, תינוקות יכולים לקבל גירוי יתר עד כדי כך שהם לא נחים היטב. מכיוון ששינה עמוקה אצל תינוקות הכרחית לגדילה בריאה, הקפידו לבחור צבעים רגועים ומושתקים. לבנים מצוינים לילדים, אך הימנעו מערכת צבעי שחור ולבן כי יש יותר מדי ניגודיות. בחר לוחות צבעים קרובים זה לזה והרמוניים, כגון ירוק וכחול, לבן ובז', או ורוד וצהוב.

צור תנועה רכה בחדר. חדר שהוא מדי עדיין הופך לעצור וזה לא מועיל לגדילת הילד. כדי ליצור אנרגיה ותנועה טובה אך רכה, תלו מוביילים קרוב לחלון כדי לנוע בעדינות ברוח ולשמור על מוזיקה רכה בחדר. אתה יכול גם למקם מאוורר קטן על שידה שהופעלה נמוכה כדי לשמור על תנועת האוויר בחדר. הימנע מלהניח את התינוק מתחת למאוורר תקרה שכן אלה משבשים את אנרגיית הגוף שלו.

שימו לב לחפצים מחודדים. וודאו שאין פינות קשות משידות או שולחנות החתלה המצביעים על ראשו או גופו של התינוק. העבר אותם לחלק אחר של החדר שבו הם לא מכוונים לכיוון המיטה.

בחר מוטיבים עיצוביים בזהירות. ודא שלעיצובים אין נקודות קשות, כגון חצים, צלבים, יהלומים או משולשים. עיצובי טבע מצוינים ומקדמים צמיחה. יש לבחור בעיצובים של בעלי חיים גם בקפידה. אין לבחור בחיות אכזריות או תוקפניות, גם כשהן מיועדות לחדר תינוק. חלקם מצויים בעיצובים של מוטיב ג'ונגל וכוללים אריות, נמרים, דובים וזוחלים. מוטיבים עם דגים הם בסדר כל עוד הנושא המימי אינו דומיננטי מדי. אחרת, עלולות להתפתח בעיות בדרכי הנשימה, הריאות, האף או הכליות.

שמור על תאורה מאוזנת. במהלך היום, האור בחדר התינוק לא צריך להיות בהיר מדי או כהה מדי. התקינו תריסים הניתנים להורדה או הרמה לפי הצורך כדי לשמור על רמת תאורה נעימה בחדר. אם החדר מואר מדי, התינוק לא ינוח עמוק. אם יהיה עמום מדי, החדר יהיה "יין" מדי והתינוק עלול לא לשגשג או לסבול מבעיות נשימה.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.