ייצור ריהוט מקסיקני Equipale

ניתן לאתר את ייצור הרהיטים המקסיקניים של Equipale לתקופות טרום-היספניות. הוא נחשב לאובייקט מסוג דתי והוא מייצג מעמד חברתי.

ריהוט אקוויפלס מקסיקני ייחודי עדיין מיוצר בדרך המסורתית. הם עדיין מיוצרים עם 'פאלו דה לה רוסה' זהה לשקילים המקוריים. העץ נחתך בירח מלא כי מאמינים שהעץ הוא הקשה ביותר אז. רהיטי Equipales עשויים מעור, עץ ו"ixtle" הנגזרת של הקקטוס.

משפחות ייצרו אקוופלס מאז היומן, השמון האצטקי לימד את טכניקת ה"אקוויפאלרה" של האלים למתיישבים הראשונים. כיום Equipales קושר את העבר המיתי לאייקון תרבותי מודרני.

באופן מסורתי, המסגרת של האקוופל מחוברת עם ixtle, סוג של סיבים צמחיים שהוסר מהקקטוס המגווי. גם המושב קשור בסיב זה. הליך ההכנה והסחרור של הקסטל נלמד מאבותיהם: מופק בקזנגה, שוטף, מיובש, ברבילה ומסתובב. קנים ועור מחוברים על ה-maguey fiver. עור חזיר מועדף בדרך כלל מכיוון שהוא נקבובי ומאפשר לאוויר להסתובב.

ריהוט Equipal עשוי עור יכול להחזיק מעמד עד עשרים שנה או יותר:

  • המבנה מתחיל בסורג של סדים מוצלבים. אלה מחובצים בחלק העליון והתחתון לחתיכות עץ כפופות. צורה בסיסית זו הופכת את הכסא קל אך גמיש ומסוגל לעמוד בשימוש קשה. סדי העץ מפוצלים באופן מסורתי, אך כעת נחתכים בעזרת מסור פס; פחות בזבוז בדרך זו. החלקים החסרים לסדים עשויים ומעצבים בעזרת מצ'טה וסכין חיתוך לרצועות מחודדות עם חריצים בשני הקצוות לקשירה
  • הבסיס הוא חתיכה דקה (3/8 אינץ' x 3 אינץ') של עץ כפוף בצורת "O" או "D"
  • מסגרת המושב היא באותה צורה אך ערבה כפופה. הסדים חוצים זה את זה ומרופצים בחלק העליון והתחתון בחוט
  • הקשירה הזו מודבקת עם דבק שחור שהיה בעבר מסטיק צמחי, אך בימינו עשוי להיות אספלט או אפילו ספריי. המושב כולל שלוש שכבות. הראשון עשוי עם אריגה אקראית של סיבי מגואי לולאה סביב מסגרת מושב העץ. מעל זה מניחים מושב קלוע של מקל ששוטח. על גבי אלה, חתיכת עור ספוג נמתחת ותפורה או מהודקת לשפת המושב המתכופף.
    • הגב עשוי על ידי קשירת מוטות ערבה למסגרת המושב וכיפוף חלקי ערבה על התומכים לזרוע ומשענת רציפה. חתיכת עור נוספת נמתחת סביב הגב הזה ומעל הזרועות ותפורה או מהודקת
    • לאחר ייבוש העור נמתח בחוזקה על החור, ומעניק לו מראה מזמין ונוח, בניגוד לסדי העץ המחוספסים יותר למטה. בכיסאות במחירים גבוהים יותר, המושב והגב עמוסים בקצף כדי להעניק לכיסא מראה ותחושה מרופדים
    • המיומנות האמיתית מגיעה בהרכבה, קשירה ומסמר של החלקים.

המבנה המשוכלל ביותר הזה נעשה רק עם הכלים הפשוטים ביותר, מצ'טה, סכין ופטיש. ישנן גרסאות חדשות שכן המעצבים והיצרנים המקסיקניים עובדים קשה כדי להתאים לכל טעם ברהיטים המקסיקניים של Equipale.

Equipale FurniturE כולל כסאות חביות מעור חזיר, שולחנות קצה, שולחנות בר, שולחנות קפה, כסאות טווס, כסאות חביות ילדים, שרפרפים מרובעים, שולחנות מלבניים, כסאות בר, ספות ועוד הרבה יותר. אל תהסס לפנות אלי בכל עת שאתה צריך או רוצה. אני תמיד יותר מאשמח לעזור.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.