טיפים לפנג שואי – כיצד ארבע חיות השמיים יכולות לעזור לך למשוך שפע לחיים שלך

הצבתם של ארבע החיות השמימיות כדי לקדם ולעודד צ'י חיובי הם עקרונות מפתח בפנג שואי של בית ספר צורה, השיטה המוקדמת והמסורתית ביותר של הפנג שואי. בית ספר זה לפנג שואי מתמקד בצורות קרקע בסביבה הקרובה כדי לזהות מיקום טוב ורע עבור הבתים שלנו. במהלך מאות השנים האחרונות השימוש בצורות קרקע בפנג שואי הפך פחות פופולרי, במיוחד במערב. בערים המודרניות שלנו אנשים רבים מרגישים שהשימוש בצורות אדמה אינו רלוונטי יותר ולכן פנינו לדרכים שונות לקידום אנרגיה חיובית בבתינו. עם זאת, חבל לזרוק את הרעיונות הישנים לחלוטין כאשר אנו מוצאים שיטות חדשות ולכן במאמר זה אני הולך להסתכל על מה אנו יכולים ללמוד מאמני הפנג שואי העתיקים ומארבעת החיות השמימיות.

ב-Form School פנג שואי בבית אשר מלא בצ'י חיובי צריך להיות ארבע החיות השמימיות בכל אחת מארבע נקודות המצפן העיקריות מחוץ לבית שלך. ארבעת בעלי החיים השמימיים, הדרקון הירוק, הפניקס האדומה, הנמר הלבן והצב השחור מיוצגים על ידי צורות וצורות אדמה בסביבה המקיפה בית.

בואו נסתכל על כל אחת מבעלי החיים האלה בנפרד:

הראשון מבין ארבע החיות השמימיות הוא הדרקון הירוק. בתור הראשון מבין החיות, הדרקון הירוק יושב ממזרח לבית, שם זורחת השמש. מייצג את האביב הדרקון הירוק מביא עושר ורווחה לבית. ב- Form School Feng Shui הדרקון הירוק מיוצג על ידי גבעה נמוכה ממזרח לביתך.

בחזית הבית נמצאת הפניקס האדומה. הפניקס האדום פונה דרומה לכיוון השמש ומייצג אש וקיץ. הפניקס האדום מביא תהילה, הצלחה והזדמנויות חדשות לבית שלך. הסביבה בחזית הבית צריכה להיות שטוחה, או לטבול מעט ולקבל קו אנרגיה הזורם דרכה שבעבר היה נהר או נחל אך יכול לכלול כעת כביש או שביל.

בעודנו עוקבים אחר תנועת השמש, ממערב לבית יושב הנמר הלבן. הנמר הלבן מייצג את הסתיו. הנמר הלבן מיוצג על ידי גבעה נמוכה ממערב לביתך. הנמר הלבן מונע ממזל לברוח מהבית ולכן חשוב מאוד שלא תהיה לך קרקע המשתפלת מהבית בצד זה של הבית.

לבסוף, בחלק האחורי של הבית, פונה צפונה הצב השחור המייצג את החורף. הצב השחור מיוצג על ידי הר גבוה המעניק הגנה חזקה, תמיכה ויציבות לבית.

כשחושבים היום על מיקום בית, מושם פחות דגש על הכיוונים של ארבע החיות השמימיות ויותר דגש על איך הבית שלך יושב בסביבתו. כשמסתכלים על איך הבית שלך יושב, אני תמיד מוצא שעדיף קודם כל לשקול איך אתה יושב בכורסה. אם אתה יושב על כורסה אתה מוגן היטב בגב, יש לך תמיכה בצדדים ויש לך שטח פתוח בחזיתך. עכשיו תחשוב על הבית שלך יושב על הכיסא. כך הבית שלכם צריך לשבת בסביבתו, מוגן מאחור, נתמך בצדדים ועם נוף פתוח מלפנים. בסביבה המודרנית שלנו, במיוחד אם אתה גר בעיירה או עיר לא קל למצוא צורות קרקע טבעיות כדי לספק את התמיכה והמזל הטוב בסביבה שלנו. עם זאת, אנו יכולים ליצור צורות, צורות ומבנים משלנו כדי לספק לנו את אותה הגנה ורווחה שהמאסטרים הקדומים של הפנג שואי חיפשו כשתרגלו לראשונה פנג שואי.

כשאנחנו עומדים ליד דלת הכניסה שלנו כלפי חוץ, צדי הבית שלנו צריכים לקבל תמיכה מסוימת. תמיכה זו יכולה להינתן על ידי בית אחר, גדר, גדר חיה, שורת עצים או חומת גינה. באופן אידיאלי לא היינו רוצים שהתמיכה הזו תהיה גבוהה מהבית שלנו וגם לא רחוקה מדי.

בחלק האחורי של הבית שלנו אנחנו רוצים להרגיש הגנה מקסימלית. כאן צריך להיות באופן אידיאלי מבנה גבוה המגן על הבית שלנו, ששוב אם אין לך גבעה או הר נוחים בחלק האחורי של הבית שלך יכול להיות עוד בניין, חומה, גדר, שורת עצים או גדר חיה. בחלק האחורי של הבית היינו רוצים שההגנה הזו תהיה בגובה הבית שלנו או קצת יותר גבוהה ולא קרובה מדי כדי שהבית שלנו ירגיש מדוכא.

לבסוף, החלק הקדמי של הבית שלנו צריך להיות אזור פתוח שהוא שטוח או צולל מעט למטה. צריכה להיות צורה כלשהי של קו צ'י שיכול ללבוש צורה של כביש או נהר. אם יש מחסום בין דלת הכניסה לכביש או לנהר, זה אמור להיות נמוך מספיק כדי לראות.

בעולם אידיאלי כך הבית שלנו יושב בחלקו אבל לצערי לא תמיד אנחנו חיים בעולם האידיאלי. אם לביתך אין צורות אדמה טבעיות ואין מעט או בכלל הזדמנות ליצור אותן פיזית, תוכל להשתמש בסמליות. זכור תמיד אם אתה משתמש בסמליות כדי למקם את הפריט בזמן ביצוע חיזוק שלושת הסודות.

באזור הדרקון הירוק לעורר צ'י דרקון על ידי שתילת עץ גבוה או על ידי תליית פעימת רוח מעץ. אם אין לך מקום חיצוני בצד הזה של הבית שלך הוסף משהו עשוי מעץ לצד זה של הבית, או תלה תמונה המשלבת דרקון על הקיר השמאלי הקיצוני של הבית שלך (השמאלי כשאתה מסתכל מחוץ לבית שלך )

באזור הפניקס האדום חשוב שתמריץ את היאנג צ'י על ידי הכנסת תנועה. ניתן לעשות זאת על ידי תליית פעמון רוח מעץ, קריסטל, או על ידי יצירת מאפיין מים נע בחזית. חזית הבית היא גם מקום טוב לחגוג את עוף החול האדום על ידי שתילת פרחים וצמחים אדומים והקמת שולחן ציפורים.

באזור הנמר הלבן חשוב מאוד שהקרקע לא תשתפל הרחק מהבית. אם זה המקרה בסביבתך, תלה פעמון רוח ממתכת, או הצב אורות באזור החיצוני. אם אין לכם חלל חיצוני בצד זה של הבית, תלו תמונה של נמר לבן, הציגו פסל מתכת או תלו מטבעות מתכת על הקיר הימני ביותר של ביתכם (בימין כשאתם מסתכלים מחוץ לביתכם)

באזור של הצב השחור לעורר צ'י צב על ידי הוספת מים או מראות לאזור זה של הבית. לתחושת ההגנה הטובה ביותר וודאו שחלקו האחורי של הבית שלכם פרטי, ואם יש לכם קרקע פתוחה מאחור נסו לוודא שתוכלו ליצור תחושת פרטיות מסוימת. אם אין לכם חלל חיצוני מאחור תלו תמונה המשלבת צב שחור, או תמונה של סצנה הררית על הקיר האחורי הרחוק של ביתכם.

אני מקווה שמצאת מאמר זה כמבוא שימושי לפנג שואי טופס סקול והוא יעודד אותך לחפש את ארבע החיות השמימיות בסביבתך שלך.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.