טיפים לבחירת חברת בדק בית מושלמת

רכישת בית חדש היא השקעה גדולה. לפני שאתם משקיעים את הכסף שהרווחתם בקניית בית שחלמתם עליו, חשוב שתבדקו כל היבט שלו. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר הוא בדיקת כל הבית לפני שאתם חותמים על חוזה כלשהו בתהליך רכישת הבית.

ענף בדק הבית מלא בבודקי בית מוכשרים. ישנן עשרות חברות בדק בית המציעות שירותי בדק בית אמינים ללקוחותיהן. אך לצד זמינותם של בודקי בית מקצועיים, ענף בדק הבית נגוע גם בחברות הונאה שקוראות לעצמן בודקי בית מוסמכים. לכן, חובה לסנן ולהכשיר חברה לפני שכירת שירותי הבדיקה שלה.

ישנם מספר דברים שעליך לזכור בעת בחירת בוחן ביתי טוב לבדיקת הבית החדש שלך. כמה מהם הוזכרו להלן:

ניסיון– יש לשקול לשכור את שירותיו של בעל מקצוע המבצע לפחות 300 בדיקות בשנה. בודקי בתים בעלי ניסיון של יותר שנים הם הנחשקים ביותר לתפקיד בדק הבית.

יֶדַע– חברת בדק הבית שתבחר חייבת להיות בעלת ידע מספיק כדי להבין כל מערכת בבית. אנשי מקצוע בעלי תואר רלוונטי בתחום ההנדסה או האדריכלות נחשבים הטובים ביותר לעבודת הערכת בית. אנשי מקצוע העוסקים בבנייה כללית נחשבים גם לאידיאליים לתפקיד פקחי בתים.

תדמית– כאשר אתה מתמודד עם חברה מקצועית, חשוב לציין את המוניטין של החברה וגם של הפקח שיבצע את עבודת הבדיקה לבית שלך. עליך תמיד לבקש מהחברה השכורה שלך לשלוח לך מפקח בעל הכשרה וידועה לבדיקת ביתך.

קבלת דוחות רלוונטיים– וודא שחברת בדיקת הבית השכיר שלך מספקת לך דוח המכסה את כל היבטי הבדיקה. הבדיקה של הבית החדש שלכם חייבת לכלול דו"ח חתום המתאר איזו בדיקה בוצעה וכן יכלול את תנאי הפריטים שנבדקו. ישנם מספר שמאי בית המספקים רשימת בדיקה של פריטים שהם בודקים. מצד שני, ישנם אנשי מקצוע המספקים תיאור בכתב של כל הפריטים שנבדקים.

עלות הבדיקה – לפני שאתם שוכרים את שירותיה של חברת בדק בית מקצועית, עליכם לבקש מהם גם לתת לכם אומדן לגבי העלות הכוללת הכרוכה בבדיקת הבית. ברגע שתקבלו הערכה, תוכלו להשוות אותה עם חברות אחרות לפני שתעסיק חברה מסוימת.

עליכם לקחת בחשבון את כל הנקודות הנ"ל כי בסופו של דבר, הידע והניסיון של בוחן הבית הם שחשובים מאוד בעבודת בדק הבית.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.