חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה נותן את הטון והציפיות לשאר הבית, וזה יכול להוסיף או לגרוע מהמשיכה. פתחי הכניסה היו חשובים עוד מימי היוונים. לדברי ג'סי נווינס מאוניברסיטת Coastal Carolina, "עבור היוונים הקדמונים דלתות נחשבו קדושות ומוקפות באמונות טפלות. עד כדי כך שלדלתות ולחלקים המורכבים היו אלוהויות משלהם. עבור היוונים דלת לא הייתה רק דרך להיכנס לבניין , אבל מקום קדוש עצמו ראוי לכבוד העליון".

שמירה על דלתות, משקופים וספי מראה נהדר בזמן שהבית בבנייה או שיפוץ היא חשובה, ועכשיו היא קלה מתמיד. במהלך הבנייה יעברו קבלנים בפתח עם חומרים וציוד הדרושים לפרויקט הבנייה. כל מעבר מסתכן בשריטה או בשקע בכניסה לבית. הגנה זמנית צריכה להיות במקום לפני תחילת הבנייה וצריכה לכלול הגנה על כל היבטי הכניסה.

ניתן להגן על דלתות באמצעות מגני דלתות מקרטון זמניים הזמינים ממגוון יצרנים. מספר מגינים עשויים לא רק מקרטון ממוחזר, אלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר ולמחזר לחלוטין, מה שהופך את המגנים הללו לירוקים באמת. המגן הראשון לשיווק והפופולרי ביותר הוא DoorGuard. זהו מוצר ירוק באמת המשתמש בקרטון ממוחזר להגנה על הדלת עם גומיות טבעיות להצמדה. מגן פופולרי נוסף הוא המוצר 1-2-3 Doorshield. מגן זה אינו ניתן למיחזור מכיוון שהוא משתמש בסקוטש מפלסטיק עבור הצמדת הדלת. מגנים גדולים אלו נרכשים לרוב בכמויות משטחים לשימוש בפרויקטים מסחריים רבים אולם הם זמינים גם בכמויות קטנות יותר.

משקופי דלת נבולים או נשרטים לעתים קרובות במהלך הבנייה. ישנם מספר סוגי הגנה זמינים הנצמדים למעטפת הדלת ומגנים על המשקוף. מגינים אלה יכולים להיות עשויים מפלסטיק או קרטון יצוק. מיגון פלסטיק יצוק מראש עובד היטב עבור משקופים עם רוחב מעטפת דלת סטנדרטי. עבור משקופים גדולים יותר ישנם מספר מגיני משקוף עוטפים שפועלים באופן דומה אך אינם יצוקים לגודל מעטפת מדויק. מגנים לשימוש חוזר אלו מספקים הגנה מצוינת, אולם הם מגני המשקוף היקרים ביותר בשוק. פחות יקרים, מגיני קרטון עוטפים את המשקופים בצורה דומה ועולים הרבה פחות מעמיתיהם מפלסטיק. אלה זמינים ממגוון רחב של יצרנים, ניתנים לרכישה מקוונת או גם בחנויות לציוד בנייה.

רוב ספי דלת הכניסה מיוצרים ממתכת או שילוב של מתכת ועץ. לספי מתכת יש לרוב ציפוי אנודייז שחור שנשרט בקלות או שקע. ספי עץ יכולים להיות מוכתמים, שריטות ושקעים גם כן. חלק מהיצרנים ייצרו כעת כיסויי פלסטיק כדי להגן על מידות הסף המדויקות שלהם וכוללים את הכיסויים עם יחידת הדלת השלמה. ישנם מגנים מעוצבים אחרים הזמינים מספקים מקוונים של מוצרי הגנה זמניים. יש גם מגוון סרטים שניתן להשתמש בהם להגנת סף. נכון לעכשיו, הסרט הטוב ביותר בשוק, T-X268, הוא סרט מיוחד המשלב כימיקלים UV גם בסרט וגם בדבק כך שהוא לא יתפרק באור אולטרה סגול. ישנן קלטות נוספות זמינות להגנה על אדן, כולל אלו העשויות עם פוליוויניל כלוריד כחול.

העלות להגנה על דלתות, משקופים וספים שווה את ההשקעה הקטנה. העלות הממוצעת למגן דלת קרטון, מגן משקוף אחד מקרטון וסרט לסף היא פחות מ-25.00 עלות החלפת דלת בלבד יכולה לנוע בין כמה מאות דולרים לכמה אלפי דולרים. בנוסף, מגני דלתות ומגני משקופים רבים ניתנים לשימוש חוזר כך שהעלות לטווח ארוך להגנה נמוכה עוד יותר.

קבלנים מנוסים מכירים בחשיבות ההגנה על דלתות הכניסה, המשקופים והספים. פעולה זו היא דרך מצוינת להגביר את שביעות רצון הלקוחות ולצמצם את הנזק באתר העבודה למינימום. שמירה על מראה כניסה נהדר במהלך בנייה ושיפוץ היא כעת קלה וחסכונית מאי פעם.

About admin

Check Also

דלתות UPVC – בעיות נפוצות וכיצד לרפא אותן

דלתות UPVC הן ללא ספק סוג הדלת הנפוץ ביותר בשימוש ברחבי בריטניה כיום. לעתים קרובות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.