הפונקציות הבסיסיות של רהיטים

בכל גיל, רהיטים מיוצרים לאותן מטרות בסיסיות. שולחנות, שולחנות ושולחן עבודה מספקים מקום לעבודה או לסעודה. ארונות, מארזים ושידות בנויים לאחסון. מיטות, טרקלינים, ספות, כיסאות וספסלים מיועדים למנוחה. יש לנו היום רהיטים לכל סיטואציה שאפשר להעלות על הדעת, החל מכיסא גבוה לתינוק ועד לשולחן משרדי מפלדה. הם נעים בין ספות מרופדות רכות דמויות כרית ועד שולחנות אלגנטיים של מתכת וזכוכית.

רהיטים בנויים כדי להפוך את חייהם של אנשים לקלים ונוחים יותר. תעשיית הרהיטים מחלקת אותם לקבוצות רחבות. אחת הדרכים לקיבוץ רהיטים היא לפי היכן ואיך משתמשים בהם. רהיטים שנמצאים בשימוש בבית מהווים עוד קבוצה גדולה. וגם זה יכול להיות מסווג לפי הסגנון שלו.

מוצרי מארז הם חלקים המספקים אחסון פנימי, כגון שולחנות כתיבה, מגירות, ארונות ומדפי ספרים. מונח זה מיושם במקור על רהיטי עץ אך כולל כיום רהיטים העשויים ממתכת, פלסטיק וחומרים אחרים. למרות שהתפקיד העיקרי של מוצרי כיסוי הוא לארגן פריטי בית שונים, רהיטים אלה מותקנים גם בתוך בתים כעיצוב נוסף. זה תורם רבות לאווירה הכללית של הבית.

ריהוט מרופד מרופד ומכוסה בבד, עור או ויניל. בדרך כלל יש לו ארבעה חלקים בסיסיים: המסגרת, הבסיס התומך, הכרית או הריפוד והכיסוי החיצוני. הבדים נעים מאריגת סל ועד קטיפות קטיפה וקורדרוי.

ריהוט מוסדי מתוכנן ונבנה עבור מבני ציבור, בתי חולים, בתי מלון, מוטלים, בתי אבות ותיאטראות. פריטים כאלה נראים בסיסיים יותר, רחוק מעיצובים מהותיים שרואים בבתים. רהיטים אלה נראים פשוטים יותר אך נקיים. דוגמאות לכך הן מושבים חצי שוכבים הנראים בבתי קולנוע, מיטות שכיבה בבתי חולים ומיטות בבתי מלון ובתי חולים.

בינתיים, ריהוט עסקי כולל שולחנות כתיבה, ארונות תיוק, יחידות אחסון ואפילו להחזקת מחשבים וציוד אחר לעיבוד נתונים. אלה נראים כמובן בתוך בניינים המאכלסים משרדים רבים, ובמפעלים עסקיים אחרים כמו מסעדה, קניון או חנויות אחרות. חלק מהרהיטים העסקיים ניתנים להתאמה אישית כך שיישאו את שם החברה.

ריהוט לבית משמש לחדרי שינה, סלון וחדרי אוכל. פריטים אלה קטנים יותר מרהיט עסקי, יותר לשימוש אישי בלבד. ריהוט לבית הוא כנראה סט הריהוט המגוון ביותר. מגוון העיצובים הוא אינסופי כדי להתאים לבתים ספציפיים.

ריהוט מזדמן חל על מגוון רחב של שולחנות, ארונות, מחלקי חדרים, יחידות מדפים, שעוני סבא ואביזרים אחרים. אלה משמשים לרוב במהלך חגיגות, מסיבות או אירועים חברתיים אחרים. שולחנות וכיסאות כאלה עשויים מחומרים קלים לנשיאה בקלות.

ריהוט לנוער כולל את כל פריטי התינוק, כמו עריסות, וכיסאות גבוהים וכן רהיטים מעוצבים ונבנים במידות קטנות יותר לילדים בגילאים שונים. בדרך כלל ניתן להבדיל בקלות בין הצבעים הבהירים מאוד, העיצובים המונפשים והגדלים הקטנים שלהם בהשוואה לפריטים רגילים.

ריהוט מזדמן הוא כל כיסאות, שולחנות וחפצים אחרים שניתן להשתמש בהם בפנים או בחוץ, בפטיו ובמדשאות. רוב רהיטי הקז'ואל עשויים מפלסטיק (מונובלוקים) או מעץ. משקלם קל יחסית מאחרים בהשוואה, ולכן קל יותר להזיז ולסחוב אותם. אלו הם גם הרהיטים שהובאו במהלך טיולים בחוץ.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.