המידות של מטבח ממוצע

הכל על המטבח

המטבח הוא בעצם החלק הזה של הבית שבו מכינים את הדבר האהוב על כמעט כולם בכדור הארץ – אוכל! במטבח מכינים, מבשלים, מצופים מנות, ואז מוגשים לחדר האוכל או לאזור.

כדי שמטבח באמת יוכל למלא את ייעודו, עליו להיות בעל המידות הנכונות. כשאומרים מידות, מתכוונים בעצם לגודל, כלומר לרוחב, לאורך ולקוטר ולהרכב או למרכיבי המטבח. המטבח גם צריך להיות בדיוק המרחב המתאים כדי שאנשים יוכלו לנוע מהר יותר וקל יותר.

על מימדי המטבח הממוצעים

המטבח הממוצע בבית מגורים מודד בדרך כלל בסביבות 300 רגל מרובע, או חדר או חלל שיש להם מימד של 30 רגל על ​​10 רגל. ייתכן גם שלחלל זה יהיו מידות שוות מכל הצדדים, כך שייתן לנו מטבח באורך של 15 רגל וברוחב באותה מידה גם כן. מדידות אלה יספיקו כדי לשמור על תנועה מהירה וחלקה במטבח.

בינתיים, אם חדר לא יהיה מאובטח לשימוש כמטבח, אפשר לבחור בפתרונות חדשניים יותר וחוסכי מקום, כמו עיצוב מטבחים. עיצובי מטבחים הם בעצם מה שבוחרים לעשות כאשר אזור המטבח, כלומר המקום בו מכינים ומבשלים את האוכל, ימוקם ממש על פינת האוכל. כך נאמר, נוכל לומר כאן שהמטבח ופינת האוכל יחלקו את אותו החלל.

ישנם חמישה סוגים של עיצובי מטבח שבעל בית יוכל לעשות בהם שימוש. אלה הם הקובץ הבודד, הקובץ הכפול, הבלוק או האי, עיצובי המטבח בצורת L וצורת U. המטבח הבודד, הידוע גם כמטבח המטבח החד-כיווני, הוא בעצם אזור מטבח שמקושר לקיר. המטבח הכפול, לעומת זאת, נקרא גם כמטבח המטבח הדו כיווני שבו אלמנטים של המטבח מחולקים לשתי שורות. בדרך כלל, זה העיצוב שמשתמשים בו אם שולחן האוכל יוצב ממש במרכז החדר. הגוש או סוג האי של המטבח, לעומת זאת, הוא וריאציה של המטבח הבודד, שבו כל אלמנטי המטבח נמצאים בקו אחד, אך הם ממוקמים לא מול הקיר אלא במרכז השטח. זה מועסק בדרך כלל כאשר אין יותר מדי מקום באזור המגורים וזה רק דירה קטנה או יחידת דירות.

לעומת זאת, המטבחים בצורת L וצורת U, הם הפתרון החדשני והחסכוני ביותר, שכן זרימת העבודה נוטה להיות חלקה כאן.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.