הדברת טרמיטים וטרמיטים – כיצד למנוע מעבודות בעייתיות להפוך לסיוטים

לטרמיטים יש תפקיד מאוד שימושי בסביבה שלנו, אבל כשהם פולשים ותוקפים את הבית שלכם, הם יכולים להפוך לאויב שנוא, מקור לכאב לב וחרדה. לכל בעיה יש פתרון, ואין צורך בשום עבודה שתהפוך לסיוט. עם זאת, ישנן פרקטיקות מסוימות בענף ההדברה שיש לאמץ עבור כל הבדיקות והטיפולים, וכמה מפעילים "משתמטים" שיש להימנע מהם כמו המגיפה!

באוסטרליה, בית אחד מכל שלושה ייפגע בשלב מסוים מטרמיטים, דבר שכיח יותר מנזק שנגרם משריפה, סערה ושיטפונות גם יחד. מאמר זה יבחן כיצד למנוע התקפת טרמיטים, דרכי בדיקה, הגנה, בקרה וטיפול.

הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים מזיקים כרוכה בזיהוי המין, איתור הקן ובחירת שיטות ההדברה הטובות ביותר. שילוב של ביצוע בדיקות בנייה סדירות ומוסמכות באזורים המועדים לטרמיטים, שימוש בעצים עמידים או מטופלים באופן טבעי בבניינים, והתקנת מחסומי אדמה כימיים ופיזיקליים סביב מבנים נחוץ כדי למנוע בעיות נוספות.

בבתים בקרבת מקום עשויים להיות קיני טרמיטים בקרבת מקום בעצים, בגדמים ובתת-קרקע, אך הם עשויים שלא להכיל מיני מזיקים. כאשר הם עושים זאת, זה צריך להיות המוקד העיקרי של טכנאי הדברת טרמיטים לאתר ולטפל באזורים אלה לפני יישום הגנה כלשהי. לעתים קרובות מדי הטכנאי "יעץ" לבעל הבית המודאג כי הטרמיטים עשויים להיות "בכל מקום בטווח של 100 מטרים" מהנכס ואי אפשר לזהות בדיוק מאיפה הם מגיעים.

לדעתי, אם אתה אפילו לא מנסה לברר את מקור הבעיה, הסיכוי שלך להשתלט על הבעיה צונח בצורה דרמטית. גם אם הבית מוקף בשיחים צפופים, אני חושב שזה בהחלט שווה את הזמן וההוצאות של קידוח ניסוי וטיפול בכל העצים והגדמים המקיפים את הנכס ברדיוס של 50-100 מטר, כי שם נובעות רוב הנגיעות. אם זה אומר לקדוח 40-60 עצים או לחקור את כל הבתים שמסביב, האם זה לא הרבה יותר טוב מאשר התעלמות ממקור אפשרי של נגיעות?

רוב חברות ההדברה לא יעשו את המאמץ הנוסף הזה, וינסו לשכנע את הלקוח שטכניקת הפיתיון או מערכת מחסום הקרקע שלהם נועדה להגן על ביתכם בכל הנסיבות. אל תאמין להם! חקירות ובדיקות טובות יותר מובילות להגנה וטיפולים טובים יותר של טרמיטים. ההיגיון הישר היחיד שלו לעשות את כל המאמצים כדי לגלות את מקור המתקפה.

בדיקת טרמיטים של מיני מזיקים

זיהוי טרמיטים בסידני אוסטרליה הוא מיוחד ביותר ומדברי מזיקים צריכים לבדוק ביסודיות את כל אזורי הנכס לפני תחילת הגנה או טיפול. זה עשוי להתבצע עם הציוד הבא:

פנס עם אור בהיר

זה חיוני ונורות קריפטון נותנות את האור הטוב ביותר ללפידים הקיימים כיום. לפידי לד, פנסי ראש ופנסים הם כלי הבדיקה מהדור הבא ויש להשתמש בהם כשהם יוצאים לשוק.

דוגר שנשמע טרמיטים

מוט פיברגלס עם כדור פלסטיק קטן בקצהו. הוא נועד לרוץ לאורך לוחות עוקפות, עצים במיקום גבוה יותר ועצים חשופים אחרים. כאשר הוא עובר על פני עץ שורצי טרמיטים, הטון משתנה, מה שמצביע על עץ חלול.

מד לחות

הוא נועד לקלוט תכולת לחות גבוהה בקירות ובעץ. טרמיטים מעלים לחות מהאדמה ואל הקירות והעץ.

מכשיר מעקב למיקרוגל Termatrac Termatrac הוא פיתוח פורץ דרך בזיהוי בדיקת מבנים של טרמיטים, הומצא ופותח באוסטרליה תוך שימוש בטכנולוגיה דומה לרדאר, Termatrac הוא התשובה המרגשת לגילוי טרמיטים דרך עץ, לוח גבס, לבנים או בנייה ללא הפרעה ל חומר הבניין או פעילות הטרמיטים. ללא קידוח, דפיקה או דחיפה, Termatrac היא התשובה לגילוי טרמיטים ללא עריקת טרמיטים! עם טרמטרק, בעל המקצוע מזיקים נהנה מהיתרון של זיהוי מדויק ושקט נפשי ללקוח.

חותך קופסאות וקלטת

אם נמצא עץ נגוע בטרמיטים, אנו עשויים לחתוך אותו בסכין "סטנלי" ולחשוף את פנים העץ, לזהות את מיני הטרמיטים ואז לאטום אותו בחזרה עם סרט כדי לא להפריע לטרמיטים.

מכשיר האזנה

זה מקשיב לקולות טרמיטים בחלק הפנימי של הקירות. עם זאת, אם תקיש על הקיר עם היד ותרים את האוזן אל הקיר תוכל לשמוע את הטרמיטים החיילים מתקשרים על ידי הקשה על הלסת התחתונה שלהם על העצים.

בדק בית

בדק בית לאיתור טרמיטים ידוע בסידני אוסטרליה כבדיקת מבנה וכולל דוח מזיקים ודו"ח בנייה. זה כולל בדיקה ויזואלית יסודית של רצפת המשנה, חלל הגג הפנימי, החיצוני ואזורים אחרים של הנכס. בית ממוצע לוקח בין שעה לשעתיים להשלים. העלות נעה בין $160-$360 תלוי בגודל הבית והגישה. זה כולל מס GST

הדוח מורכב ממספר עמודים המפרטים את תחומי הדאגה ומה לעשות כדי לתקן בעיות. תמונות דיגיטליות זמינות על פי בקשה. אנא זכרו שדוח בדיקת טרמיטים נועד לזהות טרמיטים בשלב מוקדם כדי להפחית את כמות הנזק לביתכם. זה לא עוצר טרמיטים. מומלץ מאוד לבצע דו"ח בדיקת טרמיטים לפחות אחת לשנים עשר חודשים וכל שלושה עד שישה חודשים באזורים בסיכון גבוה.

הערה: אין ביטוח משק בית שמכסה אותך על נזקי טרמיטים.

דו"ח טרמיטים בעיקרו של דבר, דו"ח בדיקת מבנה של טרמיטים נועד:

1. איתור נזקים ישנים וטרמיטים פעילים.

2. נותן לך את אלמנט הסיכון להדבקה.

3. נותן לך טיפים להפחתת הסיכויים להידבקות טרמיטים.

4. נותן לנו מספיק מידע כדי לצטט אותך באופן מדויק על טיפול בטרמיטים ולהשתמש בשיטה המתאימה ביותר.

5. מזהה מינים של טרמיטים ו(הכי חשוב)

6. מחנך אותך על טרמיטים.

טרמיטים מזיקים חשובים מבחינה כלכלית

מתוך 258 מיני הטרמיטים המתוארים באוסטרליה, רק כמה מינים פוגעים בעץ מדאיגים אותנו. חמש המשפחות הכוללות את מיני המזיקים הנפוצים ביותר באוסטרליה הן:

1. Mastotermitidae (זן מזיק אחד – טרמיט ענק, Mastrotermes darwinensis)

2. Kalotermitidae (מספר מיני מזיקים של 'טרמיטים מעץ יבש', כולל ה-Cryptotermes brevis שהובאו)

3. Termopsidae (זן מזיק אחד – טרמיט דמפווד, Porotermes adamsoni)

4. Rhinotermitidae (7 מיני מזיקים, כולל Coptotermes acinaciformes)

5. טרמיטידים (5 מיני מזיקים, כולל Nasutitermes walkeri)

לטרמיט הענק (Mastotermes darwinensis) יש את הפוטנציאל הגדול ביותר להרס. עם זאת, הוא מוגבל לאזורים הטרופיים של צפון אוסטרליה. הוא תוקף כל עץ במגע עם הקרקע כולל שיחים ועצים, כמו גם נייר, עור, בגדים וחומרים אחרים. זהו מין פרימיטיבי בעל גוף גדול שבדרך כלל יוצר מושבות קטנות ואין לו מעמד פועלים אמיתי.

טרמיט עץ יבש ממערב הודו

טרמיט העץ היבש המערב-הודי (Cryptotermes brevis) נחשב למזיק הטרמיטים הגרוע ביותר בעולם מכיוון שהוא יכול לאכול אפילו חפצי עץ קטנים מאוד עם מעט סימני נזק חיצוניים, יכול להשתלט במהירות על מיני טרמיטים מקומיים, יכול לשרוד בהרבה תנאים יבשים, והוא מועבר בקלות. אם הוא נמצא, יש לדווח על כך לרשות הממשלתית הרלוונטית. הוא נמצא בבריסביין ובסידני, כמו גם באזורים אחרים במספר הזדמנויות.

המינים ההרסניים ביותר

עם זאת המין ההרסני ביותר באוסטרליה הוא Coptotermes acinaciformes. הוא מופץ ברחבי היבשת ומשתמש בגדמי עצים, עצים חיים, חללים מתחת לבניינים ואפילו קירות כאתרי קינון. מאתר הקן ניתן לתקוף כל מבנה עץ ברדיוס של 100 מטר באמצעות מנהרות תת קרקעיות. למרות שבדרך כלל הם זקוקים למגע עם אדמה, כמה קנים ממין טרמיטים זה אפילו נמצאו כמה קומות למעלה בבניינים בעיר או במעבורות.

מין נפוץ המקנן בשיח החוף של סידני הוא Nasutitermes walkeri. הוא יוצר קנים עגולים בצורת כדור, הנמצאים בשפע במיוחד בשנים שלאחר שריפות שיחים גדולות (כיוון שהוא מקנן בעיקר בעצים לחוצים). הוא יכול גם לפגוע בגדרות, עמודים ועצים על הקרקע, אך לעיתים רחוקות הוא תוקף מבנים. למין זה יש את החיילים הגדולים ביותר (עד 6 מ"מ אורך) של הסוג Nasutitermes, עם ראש הנוס האופייני.

פרברים בסיכון גבוה

הדברת טרמיטים בסידני, אוסטרליה חשובה במיוחד בפרברים בסיכון גבוה אלה:

גבעת הטירה

ווינסטון הילס

Dural Baulkham Hills

צרפתים ווהרונגה

Forest Manly Epping

קרלינגפורד לייכהרדט

אנו נותנים שירות לכל האזורים הללו, כמו גם ערי הבירה של אוסטרליה בריסביין, גולד קוסט, מלבורן, קנברה, אדלייד, פרת', הובארט ודרווין.

זכור, אם תמלא אחר כל העצות במאמר זה, בחירת מומחה טרמיטים מוסמך אשר מודע ומבצע בדיקות, הגנה וטיפולים מתאימים של טרמיטים יסייעו למנוע מעבודה בעייתית להפוך לסיוט.

About admin

Check Also

מהם המפתחות לטיפול בבית שלך?

בין אם אתה מקווה להישאר, ולחיות, בבית המגורים הנוכחי שלך, הרבה אל העתיד, או, שוקל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.