הבנת ריהוט עתיק של לואי ה-15

היסטוריית תקופה:

לואי ה-15 היה נכדו של המלך לואי ה-14 ושלט בצרפת בין השנים 1715 ו-1774. הוא ידוע בעיקר בשל היותו אחד המלכים הלא פופולריים של צרפת. בתקופת שלטונו, הוא הצליח להרגיז כמעט כל קבוצה חברתית בארצו, אך באופן מפתיע, בדרכו הבלעדית, שההפרדה מעמו הובילה לכך שריהוט עתיק של תקופת לואי ה-15 היה אחד מהרהיטים הצרפתיים המבוקשים ביותר בארץ עוֹלָם.

בשל חוסר האיזון של ארצו, הרהיטים הנותרים של לואי ה-15 נתפסים כאוצר גדול המבשר על תקופה של תסיסה ציבורית חמורה בצרפת ומסמל את הנחישות של אנשיה בכללותה, אך בפרט, אצל מעצבי הרהיטים שלה. המשיכו לעורר השראה, ליצור ולספק מורשת של רהיטים יפהפיים, מורכבים ומפורטים שנשארו עד היום סגנון עיצוב נחשק.

על כל הדברים שהשתבשו בתקופת שלטונו של לואי ה -15 כמלך צרפת, דבר שאי אפשר להכחיש הוא האיכות המפורטת של הרהיטים שעלו מהתקופה האפלה הזו בהיסטוריה של צרפת כדי לשמש ראש במשהו הפוך, גם אלגנטי וגם זורם, בתקופה של סבל עגום.

מה הופך את רהיטי לואי ה-15 לרהיטי לואי ה-15?

ישנם מספר מאפייני עיצוב מובהקים המבטאים סגנון עיצוב זה. זה די נפוץ לשמוע או לראות רהיטים המתוארים בצורה לא נכונה כמו לואי ה -15, כאשר למעשה הם לואי ה -14. מה שמפריד בין השניים הוא למעשה די ייחודי, ואני אפרט אותם להלן.

ריהוט לואי ה-15 הוא:

 • מעוצב בצורה עקומה יותר
 • צורות וצורות זורמים בחופשיות
 • לא עשוי עם קווים ישרים, חתכים ישרים או כל דבר שנראה זוויתי
 • מגולף בצורה מורכבת ולכאורה מפורטת עד אינסוף
 • צבוע ביד
 • קונכיות נוטות להוות את נקודות המיקוד של כל עיצוב
 • סמל לרומנטיקה, חושניות ואהבה
 • קליל וחינני

ריהוט לואי ה-15 לא:

 • מסתמכת על נוכחות כדי להצהיר על טענתה, כגון ריהוט גותי
 • עשוי בחיתוכים ישרים
 • גדול, מגושם או זוויתי
 • חזק וגברי
 • מכונה צבועה
 • חיתוך מכונה

תגלו שריהוט לואי ה-14 הוא הפוך בסגנון לגמרי ללואי ה-15, והיכן שרשמתי את הנקודות לעיל שאינן קשורות ללואי ה-15, תוכלו למצוא את אותם מאפיינים שקיימים ברהיטי לואי ה-14, למשל. , היא תהיה זוויתית יותר ופחות חיננית, יותר משולב עם חוזק סטייל גברי מאשר חבטת חיננית ורומנטית כפי שניתן לראות ברהיטי לואי ה-15. זוהי טעות נפוצה מאוד, ככל הנראה בשל קווי הדמיון בשם, אבל זה חיוני בעת זיהוי הרהיטים העתיקים שלך כדי לתקן את התקופות שכן באופן לא מפתיע, זה יכול לגרום לכאוס עבור הקונה במכירה פומבית!

הבעיה הבאה שאני נוטה לראות לעתים קרובות למדי בתחום שלי היא החמצת העתקים כמקוריים.

זיהוי ריהוט עתיק אמיתי של לואי ה-15

כן, עד כמה שזה עצוב, תמיד יהיו בינינו כאלה שירגישו צורך לייצג עתיקות למטרות רווח אישי על ידי מכירת עותקים או העתקים. ברכישת עתיקות, במיוחד באינטרנט, הקפד להשתמש במשווק מכובד, כגון LJR Windwake & Sons, או מוכר המתמחה בסגנון הרצוי לך, במקרה זה, מומחה לריהוט עתיק של לואי ה-15. חשוב מאוד להיות קפדני לחלוטין כאשר קונים עתיקות באינטרנט באתרי מכירות פומביות או בסוחרים, אך למרבה המזל, יש לי כמה טיפים טובים כיצד לוודא שהריהוט שאתה קונה הוא הדבר האמיתי.

1. בקש פרטים על אופן יצירת הארון

ודא שאתה מבקש מהמוכר להסביר לך כיצד היצירה נוצרה, וודא שיגרום לו לתאר לך את החיבורים בעץ. אם הם גלויים, וקח בחשבון שנגרות של 'עתיק' לא תיחתך במכונה אלא תהיה למעשה חתוכה ביד, בקש ממנו לתאר לך אותן. רוב הסיכויים שהחיבורים החתוכים ביד יהיו מחוספסים יותר ואולי לא מדויקים כמו חיבורים בחיתוך מכונה, מה שאמור להעיד היטב על מקוריות והעתיקות שאתה קונה הוא למעשה 'עתיק' ולא משהו שהופל מפס ייצור ב. שנזן, סין, 2006.

הדרך הטובה ביותר למצוא חתך היא להסיר תיקו ולהסתכל מקרוב על המקום שבו החלק הקדמי והאחורי של המגירה מהודקים לדפנות המגירה. אם נעשתה חיבור ביד, הוא היה צמוד ויש לו רק כמה חיבורים, והם לא היו דוקא אחידים. אם הזנבים קרובים זה לזה וחתוכים במדויק, הם נחתכו במכונה. זנבי יונים בעבודת יד מעידים כמעט תמיד על יצירה שנעשתה לפני 1860.

2. חפשו פגמים כמו ניקודים וחתכים

דרך מצוינת נוספת לעזור לזהות את תקפותו של רהיט עתיק או בעבודת יד היא לחפש היטב חריצים וחתכים בגב, בצדדים ובתחתית ההגרלה. ניקים וחתכים בדרך כלל מעידים על שימוש בכלי המופעל ביד כדי להטוס, לגלח או לחתוך את העץ. חיתוכים ישרים, מהסוג שמקבלים ממסור ישר, הם גם סימנים טובים ואילו חיתוכים שנראים עגולים במראה פירושם שהחיתוך נעשה עם מסור עגול, שוב לא בשימוש עד לאחר 1860.

3. סימטריה מדויקת? אין סיכוי!

זה כנראה הסימן הקל ביותר של רהיטים מתוצרת מכונה בהשוואה לעבודת יד. אם משהו נראה סימטרי בדיוק, רוב הסיכויים שהוא נחתך על ידי מכונות, אז וודא שאתה מבקש הרבה תמונות של הרהיט שאתה קונה.

4. בקש תיאור מפורט של הסיום

סגנון הגימור הוא גם דרך מצוינת לזהות את הגיל של חתיכת לואי ה-15. גימורים מסוימים היו בשימוש בתקופות שונות וזו דרך מצוינת לזהות את גיל הרהיטים העתיקים שלך. עבור לואי ה-15, הכל צריך להיות צבוע ביד. לעתים קרובות ניתן לזהות ציור ביד על ידי פגמים קלים במשיכות מכחול או בקצוות, למרות שחלק מהטובים ביותר של לואי ה-15 לא יראו סימנים של טעות אנוש, מכיוון שהאיכות הייתה כל כך גבוהה, שתמיד מומלץ לבקש תמונות של כל עבודות הצבע, במיוחד עבור פגמים שכן אלה יכולים למעשה להוסיף לערך של הרהיטים שלך.

5. ודא שהמוכר מסביר את סוג העץ המשמש בייצור

לרוב זוהי שיטה פשוטה למדידת גיל מכיוון שבדרך כלל, ככלל אצבע, כל דבר לפני 1700 היה עשוי מעץ אלון, 1700 ואילך (עידן לואי ה-15 שלנו), מהגוני ואגוז היו העצים הנבחרים. אם זה אורן, זה בדרך כלל מצביע על פריט ריהוט אמריקאי ובדרך כלל מעיד על עבודות מעט זולות יותר. אוצרות לואי ה-15 היקרים והעתיקים באמת יהיו עשויים מעץ מהגוני או אגוז.

סיכום

היזהר תמיד בעת רכישת רהיטים עתיקים אך אם אתה חושב לקנות, וודא שאתה מתחמש במחקר רב ככל האפשר לפני שתשתתף בבתי מכירות פומביות. כמו כן, כדאי מאוד ללכת למכירה פומבית תוך מחשבה על חפץ מסוים. בקרו בימים הפתוחים, רשמו הערות, לכו הביתה וחקרו את מה שראיתם ואז השתתפו במכירות הפומביות עם ידע מחודש על הרכישה שלכם ותמיד, תמיד תשתדלו להוציא מהמוכר כמה שיותר מידע, בין אם קונים באינטרנט או בבית מכירות פומביות.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.