האם רפדים מסורתיים צריכים להשתמש בהדקים או מהדקים בעת ריפוד מחדש של רהיטים עתיקים?

השאלה האם רפדים מסורתיים צריכים להשתמש בהדקים או מהדקים בעת ריפוד מחדש של רהיטים עתיקים נידונה לעתים קרובות, ולעתים קרובות, בוויכוח עז. אז מה הם שני הצדדים של הטיעון הזה?

אלה שנמצאים איתנים במחנה טאק טוענים שכל ריפוד מחדש צריך להיות אותנטי ונכון להיסטוריה של הרהיט. הם טוענים שחומרי סיכות הם המצאה מודרנית ואין להשתמש בהם על רהיטים ישנים, שכן הדבר גורם לשילוב אומלל של תקופות שונות. חלקם אף טוענים ששימוש בסיכות יהרוס את הרהיטים. עבורם מצות נתפסות במקרה הטוב כבלתי מתקבלות על הדעת, במקרה הרע ככמעט חילול הקודש.

אותם רפדים הנמצאים במחנה סטייפל טוענים כי אחת הסיבות העיקריות לשימוש בסיכות הינה הגנה על מסגרות העץ של הרהיטים, שכן מצרכים גורמים הרבה פחות נזק למסגרות. ללא ספק נעצים יוצרים חור הרבה יותר גדול בעץ מאשר מהדקים. מהדקים יוצרים שני חורים קטנים. המהדקים המקצוענים גם טוענים שהכנסת מהדק היא מכה אחת לרהיט והסיכות היא הבית, כאשר הדק מצריך מספר מכות פטיש כדי להפיל אותו הביתה. עבור רהיטים שבירים ככל שפחות מכה יותר טוב. כמו כן, נטען כי מכיוון שאקדח ההידוק ממוקם במקומו לפני ירי מהדק, אין פגיעה בעץ התצוגה.

אני חושב שלשני הצדדים של הטיעון הזה יש ערך ושהמצב האידיאלי הוא שילוב משמח של נקודות חן וסיכות. בעבודה שלי אני כן משתמש בשניהם; אם כי לא תמיד על אותו רהיט.

מהדקים הם למעשה לא כל כך מודרניים. הפטנט הראשון על מהדק הוענק ב-7 באוגוסט 1866 עבור מכשיר בשם Novelty Paper Fastner. מכשיר זה אפשר להטעין מצרך יחיד והוא שימש בעיקר לכריכת ניירות או ספרים, אך שימש גם על שטיחים, רהיטים וקופסאות. עם זאת, התיעוד המוקדם ביותר של סיכות הוא מצרפת במאה ה-18. הם פותחו לשימושו של מלך צרפת לואי ה-14 וכל מצרך נשא את שמו!

מהדקים לא נוצרו במקור במיוחד לשימוש בריפוד, אך למסחר בריפוד יש מסורת של 'שאילת' חומרים ממקצועות אחרים. למשל Calico, שהוא בד מולבן המשמש לעתים קרובות בריפוד. במקור זה היה בד שהובא לבריטניה מקליקוט, הודו על ידי חברת המסחר של מזרח הודו לשימוש בסחר בבגדים. מהר מאוד רפדים ראו את התועלת של הבד הזה למקצוע שלהם, ולכן Calico הפכה לחלק בסיסי בריפוד.

במונחים פרקטיים, לרוב, אקדח סיכות בעל חוטם ארוך יציב בהצלחה מהדק באזור צפוף מאוד שבו הדק ופטיש פשוט לא יעבדו. לאחרונה התבקשתי לרפד מחדש כיסא ויקטוריאני שמעקה ההצמדה שלו היה במצב כל כך גרוע, שהתשובה היחידה הייתה להשתמש בסיכות או לבנות מחדש את מסילת ההצמדה.

חסרון אחד של סיכות סיכות היא שהם נוטים להיות מטרד להסיר בעת הפשטת רהיט. לעתים קרובות הם נצמדים ומשאירים פיסת מצרך קטנה שנותרה ברהיטים. עם זאת, ניתן להכות את זה בצורה שטוחה, מה שלא יגרום להשפעה רעה. בדרך כלל ניתן להסיר את הסיכות ביד עם מסיר סיכות וצבת. זה מועיל למסגרת מכיוון שאין חבטות כפי שיש בעת שימוש באיזמל קורע ופטיש כדי להסיר נעצים ישנים. אם אתה מקפיד על מיקום המהדקים אז אפשר להסיר אותם מבלי לגרום נזק לעץ התצוגה.

לטאקים עדיין יש מקום מאוד שווה בתחום הריפודים. אני חושב שנכון לנסות להשתמש בנעצים על רהיטים ישנים ו/משמעותיים מאוד.

מנקודת מבט מסחרית, אם כי סיכות מאיץ מאוד את עבודתו של רפד ובסופו של יום אנחנו מנהלים עסק. אם זה מסתכם בבחירה, הייתי מעדיף להשתמש בסיכות מאשר להפחית את איכות המלית או הרצועה שלי.

נקודה אחרונה שיש לקחת בחשבון היא שכאשר מרפדים מחדש כל רהיט אל לנו לנסות להסתיר את העובדה שהעבודה נעשתה במאה ה-21. אחרי הכל מדובר בשלב נוסף בחייו של הרהיט ועם הזמן הוא גם יהפוך לחלק מההיסטוריה שלו.

About admin

Check Also

הגורמים החשובים ביותר לבחירת ריהוט משרדי מנהלים

בין אם אתם מנהלים עסק משלכם מהבית או מבניין משרדים, כדאי לשקול השקעה בריהוט משרדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.