האם מכירה לפי הבעלים (FSBO) יכולה להיות מוצלחת?

הניסיון למכור את הבית שלך היום, בעצמך, הוא במקרה הטוב קרב עלייה. הבנת המורכבות של השוק, תמחור הבית, תזמון, אתגרי שיווק, בטיחות, סוגיות משפטיות וניווט ב-TRID החדש, כל אלה מציירים תרחיש מעניין ומאתגר עבור ה-"למכירה על ידי הבעלים" (FSBO).

מכירת ביתך בעצמך בשוק של היום דומה לזכייה במשחק אליפות ללא מאמן. האם ניתן לעשות זאת? יִתָכֵן. האם זה הכי טוב שאתה יכול לעשות? לא סביר.

לאנשים שרוצים למכור את בתיהם בעצמם יש בדרך כלל את הסיבות האישיות שלהם לעשות זאת. בדרך כלל, זה נתפס כי אחד יחסוך כסף על מכירת הבית שלהם. למרות שזה עשוי להיראות כחשיבה נכונה על פני השטח, ישנן סיבות רבות לכך שזה לא בהכרח נכון, במיוחד היום. נתונים סטטיסטיים בתעשייה מראים שבעל בית בדרך כלל יקבל מחיר מכירה גבוה יותר כאשר הוא משתמש בשירותיו של מתווך מקצועי®.

נתחיל עם ה-TRID. זהו ראשי תיבות של TILA-RESPA Integrated Disclosure rule. בקיצור… זה מחליף את ה-HUD המוכר ברמה חדשה לגמרי של כללים ונהלים מורכבים שישפיעו על העסקה שלכם. אתה והקונה שלך תגיעו פנים אל פנים אל TRID בזמן הסגירה. ההיקף של חקיקה חדשה זו הוא הרבה מעבר להיקף של מאמר זה, אך ישנם משאבי אינטרנט רבים שבהם ניתן לקבל השכלה טובה יותר לגבי הנהלים והדרישות שלו. בנסיבות אידיאליות יותר, המתווך שלך, פקיד הלוואות המשכנתאות ועורך הדין הסגירה מנווטים במים אלה עבורך.

איך FSBOs מסננים קונים פוטנציאליים? בדרך כלל הם לא. רובם כל כך להוטים למכור שהם פותחים את הדלתות שלהם לכל אחד. רוב המוכרים, אם הם שואלים בכלל, לא מבינים את ההבדל בין אישור מראש של הלוואה לאישור מראש. אין להם מושג אם "הקונה הפוטנציאלי" שלהם בכלל מסוגל להבטיח הלוואה מספקת לרכישת ביתם. ייתכן שהם אפילו לא מי שהם אומרים שהם. מתוסכלים, רבים יבזבזו הרבה זמן עם "שוכני חלונות ותומכי צמיגים".

התמודדות עם בדק בית, תכנון יעיל של הבית, הכנת הרושם הראשוני החשוב ביותר באמצעות הצגת המראה החיצוני של הבית וגינון, ולדעת מה לומר לקונים פוטנציאליים, הם לרוב תחומים שמשתקים מכירה. יתר על כן, למעורבות הרגשית של המוכר במכירת ביתו יש פעמים רבות חסרונות מזיקים. למוכר הבית יש בדרך כלל יותר מדי קשר רגשי לביתו מכדי להישאר אובייקטיבי במשא ומתן.

רוב ה-FSBOs לא מבינים את תמחור השוק ולעיתים קרובות מחיר הבית שלהם מוגדר גבוה ממה שהוא אמור להיות. המוכרים נמצאים לעתים קרובות בתפיסה מוטעית שמחיר המכירה של ביתם קשור לצרכים הפיננסיים שלהם או לכמה השקיעו בנכס שלהם. לא כל כך! לעתים קרובות הם יחמיצו את החלון היקר הזה של ארבעה שבועות כאשר הבית יוצג לראשונה לשוק בגלל שגיאות תמחור, תכנון לקוי ובעיות אחרות. קביעת מחיר מכירה מדויק לכניסה לשוק היא מיומנות שאנשי מקצוע מבינים היטב אך חסרים לטירונים.

המוכרים חייבים גם להיות נוחים לתקשר ישירות עם קונים, סוכנים שלהם, עורכי דין, חברות בדק בית, שמאים וחברות הלוואות. אזור זה לבדו חונק את רוב העסקאות. ישנן גם דרכים רבות לעשות טעויות משפטיות. לחוזים יש מועדים ספציפיים שחייבים להיות מנוהלים בצורה יעילה או שהמוכרים יכולים להישמר בהפרת חוזה. א חוזה נדל"ן לקנייה הוא מסמך משפטי המכיל מועדים, הנחיות ספציפיות, סעיפים ומקריות שלעתים קרובות קשה להבין עבור חסרי הכשרה.

מכיוון ש-FSBOs פגיעים ביותר לכל כך הרבה תחומים שיכולים לעצור עסקה, מוכרים רבים מתנסים לראות את המכירה שלהם מתפוררת בזמן או לפני הסגירה בגלל אי ​​ניהול הפרטים המשפטיים של העסקה. למעשה, איגוד המתווכים הלאומי (NAR) אספה נתונים שמראים שפחות מ-10% מכל ה-FSBO's באמת מוכרים את הנכס שלהם בדרך זו. פחות מ-1% מכלל מכירות הבתים הן FSBOs.

אלא אם כן בעל הבית מוכן לחלוטין למציאות של מכירת ביתם בעצמו, רבים עשויים להבין במהירות את הצורך בשותף מקצועי מהימן, Realtor®, שישווק ביעילות את ביתם במגוון מדיומים, ויספק חשיפה מקסימלית, מראה זה לקונים פוטנציאליים, מתאימים היטב, לנהל משא ומתן על חוזה הרכישה, להציע עורכי דין למימון וסגירה, לפקח על הבדיקות, לטפל בכל הניירת המשפטית הדרושה ולפקח על הסגירה. סוכן הרישום שלך יכול לדאוג לכל מה שאתה צריך, מההתחלה ועד הסגירה ולתקשר איתך לאורך כל התהליך.

האם שכירת מתווך מקצועי® שיייצג את האינטרסים שלך היא רעיון טוב? אתה תהיה השופט.

About admin

Check Also

אילו שירותים מגיעים לך מחברת ניקיון אג"ח?

בעולם העמוס של היום, אנשים עוברים כל הזמן ממקום למקום, חלקם בגלל דרישות העבודה שלהם, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.