האם אי מתאים למטבח שלך?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאני מקבל כמעצב היא -האם אני יכול להתאים אי למטבח שלי?

חלפו הימים שבהם המטבחים היו מוקד הבישול וכאן כדי להישאר, לפחות לזמן רב, הגרסה המודרנית של המטבח שהפכה לא רק לחלל בישול אלא למרכז למפגשים חברתיים ובידור. כדי לאזן כל פונקציה שמטבח משרת כעת מעצבים פנו לאי המטבח, מה שהופך אותו לסוס העבודה החדש של המטבח.

האיים הם רב תפקודיים ומציעים לבעלי בתים אזורי עבודה נוספים, שטח אחסון ומרחב בידור/חברתי. לאחרונה אי המטבח אפילו הפך לרהיט העיקרי לסעודה. עם כל כך הרבה פונקציות, אין פלא שהאי במטבח הפך לאלמנט עיצובי פופולרי כל כך בבית.

אבל האם אי מתאים למטבח שלכם ובנוסף האם יש לכם את המקום עבורו?

נתחיל בהסתכלות על תצורות האיים השונות ודרישות השטח עבור כל אחת מהן.

אי העבודה- הטבחים עונים לתפקוד ולמטרה עם הבונוס הנוסף של אחסון גישה קלה מוגברת לפריטים יומיומיים או אחסון עמוק פעם אחת במכשירי ירח כחול.

הפונקציה של איי העבודה היא לתת לבעל הבית מקום שמיש יותר עבור הכנה ומשימות יומיומיות המתרחשות במטבח. עבור אופים, האי העבודה בנוי לרוב עם משטח שיש או קוורץ כדי להקל על הכנת הבצק. עבור שפים וטבחים מתחילים, אי העבודה מציע כמות גדולה של מדה רבועים ליצירת מנות מרובות בו-זמנית עם הנוחות של משימות המתרחשות במיקום מרכזי.

האי העבודה יעיל ביותר אם מתקיימים אישורי NKBA לדרכי הליכה, אולם אלו הן הנחיות בלבד ואינן חלק מקודי IRC כלשהם.

בעת תכנון אי העבודה שלך, עליך לקבוע תחילה אם המטבח שלך הוא מטבח אחד או שניים. במילים אחרות כמה אנשים בכל פעם יבצעו את הבישול? עבור רוב האנשים, גם אם יש מספר טבחים, הם נוטים להיצמד להנחיות למטבח של אדם אחד. הנחיה זו דורשת מינימום 42 אינץ 'למעברי העבודה ו -36 אינץ' לשביל ההליכה.

במטבח של שני טבחים מעברי העבודה מוגדלים ל -48 אינץ 'בעוד שהשביל נשאר על 36 אינץ'.

אי נוסף שנשאר פופולרי ביותר הוא האי המעוצב כמרכז החברתי של המטבח. באי זה משלבים מעצבים כסאות בר לישיבה נוספת ומפגשים חברתיים. מעוצב כהלכה האי הזה יהפוך במהרה למקום לבלות בו, להכין שיעורי בית, להתרועע ולהתעדכן ביום. כל זאת למרות שהוא עדיין מתפקד כאי עבודה ומציע אחסון מטרתו העיקרית היא לקרב אנשים.

עבור האי הזה המרווחים במעבר העבודה נשארים זהים אולם יש לחשוב על הליכה בדרכים לאחר שילוב של שרפרפים או מקומות ישיבה בעיצוב.

האגודה הלאומית למטבח ואמבטיה (NKBA) ממליצה על מרווח של 44 אינץ' עבור דרך ההליכה שבה מצויים שרפרפים. עם זאת 36 אינץ' מותר אך רק משאיר מרווח לאדם לעבור.

אם הצואה אינה במסלול הליכה מתקבל מרווח של 32 אינץ'.

עיצוב אי נוסף שהופך פופולרי יותר ויותר הוא האי המיועד לתפקד גם כחלל עבודה וגם שולחן המטבח של הבית. רעיון עיצובי זה עובד היטב בחללים קטנים יותר שבהם קשה להכיל גם את האי וגם את שולחן המטבח. במערך זה על המעצב להקדיש תשומת לב רבה להוספת מספיק מקומות ישיבה שיתאימו לצרכי המשתמשים ולגודל משפחתם.

כל הנחיות ה-NKBA שנדונו קודם לכן מיושמות על האי הזה, אך מחשבה נוספת על מקומות ישיבה חשובה כדי להבטיח שהאי מתפקד כהלכה ומאפשר לבעל הבית להשתמש בחלל כמתוכנן.

לאיי שולחן חשוב לשים לב לקריטריונים הישיבה הבאים. עבור דלפק שגובהו 36 אינץ', אפשר 24 אינץ' רוחב x 15 אינץ' עומק לאדם יושב.

אם אתה מתכנן להעלות קטע מדלפק האיים שלך, כל ההנחיות נשארות זהות למעט עומק השטח הדרוש שיורד ל-12 אינץ'.

עיצוב אי שיתאים לחלל שלך ידרוש תכנון והקפדה של הנחיות. אבל עם הפריסה הנכונה והמרווחים, אי למטבח יכול להפוך לאחד החללים המשומשים ביותר בבית.

About admin

Check Also

כיורי מטבח: מיון, שירות ועוד

כדי להתרחק מחווית ניקוז יש לשים לב בעת התקנה זהה שכן זהו אזור המטבח שיצטרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.