דרקון ונמר בתרבות הסינית ופנג שואי

לפי האסטרולוגיה הסינית, הדרקון והנמר הם בני לוויה מחמיאים בצורה יוצאת דופן. אנשים אוהבים לפעמים לשלב את שני היצורים השמימיים האלה כדי ליצור או לייצג את סמל היין-יאנג, למרות שחלק מהסינים יעדיפו את השילוב בין הדרקון לעוף החול כדי לסמל את היין יאנג. גם הנמר וגם הדרקון זוכים לכבוד רב בתרבות הסינית. ועד היום, יש הרבה תמונות של דרקונים ונמרים שמזווגים על קירות מקדשים.

בשילוב עם הדרקון, הנמר מייצג את אנרגיית היין (כאשר מוצג לבד ללא הדרקון, הוא מסמל את אנרגיית היאנג). החיה חסרת הפחד הזו תמיד ייצגה את התכונות הראויות להערצה של כוח ואומץ. בפנג שואי, הנמר שולט בכיוון המערב והיסוד שלו הוא מתכת. הנמר הלבן השולט בחלקים המערביים של כל בית נחשב לחיית יין.

הדרקון מייצג את אנרגיית היאנג. זה נחשב לסמל של מזל ומזל על ידי אנשים סינים. בסין, חיה מיתית זו מסמלת גם את הקיסר (במיוחד את הדרקון בעל חמש הטפרים) או את הזכר. בפנג שואי, הדרקון שולט בכיוון המזרח (שמנוגד ישירות לנמר) והאלמנט שלו הוא עץ. המזרח הוא מיקומה של השמש העולה, מקום זה נחשב למיקום יאנגי ולכן הדרקון (במיוחד הדרקון הירוק) מופיע בתור היאנגית ביותר מכל חיות הפנג שואי. אם אתם מתכננים לגדל צמח, אז הנה המקום המתאים המומלץ על ידי מתרגלי פנג שואי.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.