דרכים לעושר עם פנג שואי

כשהתחלתי את הטור הזה, אחת הנושאים המוקדמים ביותר שהתייחסתי אליהם הייתה התפיסה השגויה של רוב האנשים לגבי פנג שואי ועושר. אם יש שני דברים בעולם הזה שיכולים לגרום לאנשים לנסות כל דבר, זה כסף ואהבה. הפנג שואי, למרבה הצער, שימש כאמצעי למכור לאנשים כל מיני פריטים, בשם לעזור להם לרכוש יותר מהאחד ולמצוא את השני.

אז השבוע, אני רוצה לדבר על המשמעות של 'עושר' בפנג שואי הקלאסי, ומה הרציונל מאחורי פרקטיקות נפוצות מסוימות שהפכו קשורות ל'שיפור העושר'. על ידי הבנת היסודות הבסיסיים הללו והערכת הפילוסופיה של הפנג שואי, אני מקווה שאנשים יוכלו להבין כיצד להגיב כאשר הם מתמודדים עם תביעה משפרת עושר 'פנג שואי', או מציעים נוסחת 'עושר' קסומה.

חשבו על צ'י תוסס, לא על עושר

המילה 'עושר' קצת התגנבה לאוצר המילים הטכני של הפנג שואי. מתרגלי פנג שואי משתמשים בו כצורה קצרה כדי להסביר את התוצאה של שימוש באנרגיות או מגזרים מסוימים בנכס. במקום לקבל את כל הטכניקות, הם חתכו למרדף. איפשהו בדרך, המושג 'מגזר עושר' צץ. כפי שאמרתי במאמר הקודם שלי בנושא זה, הפנג שואי לא ממש באף אחת מהקלאסיקות מדבר ישירות על 'עושר' או 'כסף'. אז נוסחת קסם של פנג שואי להרוויח כסף היא משהו שבהחלט אמור לגרום לך לשאול שאלות במקום להגיע לארנק שלך.

מה אם כן מדברות הקלאסיקות כמו Di Li Bian Zheng? הם מדברים על 'צ'י משגשג' (או וואנג צ'י) ואמצעים לזהות היכן שוכן צ'י משגשג. הם מדברים על טכניקות ושיטות לאיסוף הצ'י, והימנעות או הפיכת Sha Qi שלילי.

ספר הקבורה (אחת הקלאסיקות העתיקות ביותר על פנג שואי), מאת Kuo Pu, החוקר את העקרונות המרכזיים של הפנג שואי, אומר שהצ'י מתאסף בגבולות המים ומפוזר ברוח. זה לא אומר, MONEY מופיע בכל מקום שיש אקווריום. לא כתוב, הכניסו 8 דגי זהב לאקווריום ותקבלו בירושה של אלף/מיליון דולר. זה לא אומר שום דבר על ספינות זהב, חתולי חתלתולים מנופפים בכפות מעל הקופות ובניית מזרקה בחצר האחורית שלך.

השגת ה-Qi התוססת

פנג שואי, כמו מדעי המטאפיזיים הסיניים רבים, הוא אחד מאותם פרקטיקות שבהן מורכבות ופשטות מוטמעות זו בתוך זו. אתה צריך להבין את היסודות כדי להעריך את הנוסחאות המורכבות. אבל יחד עם זאת, לשדוד נוסחאות ולהצליח לדקלם אותן בעל פה, מבלי להבין את היסודות של הפנג שואי, גם לא מועילות. לכן ספרי נוסחאות אינם התשובה ליישום מוצלח של פנג שואי, כי ללא הבנה של היסודות, הנוסחה היא רק חבורה של מספרים. מתכון לעוגיות לא הגיוני במיוחד לאדם שלא יודע לאפות.

כשמדובר בשימוש בפנג שואי כדי לשפר הזדמנויות עושר, ראשית, עלינו להבין את סוג הצ'י שיכול לקדם הזדמנויות עושר. בפנג שואי, עלינו לאתר את ה'צ'י המשגשג'. לאדם ההדיוט הממוצע, זה נקרא בדרך כלל 'יאנג צ'י'. עם זאת, מתרגלי פנג שואי מתייחסים אליו בשמו הטכני יותר, 'צ'י משגשג' או 'ואנג צ'י'(בסינית) מכיוון שניתן לסווג את הצ'י ל-5 סוגים של צ'י, בהתאם לזמן שלו וברמה המקצועית, הוא חשוב לדעת בדיוק באיזה סוג של צ'י ובאיזה שלב של עמידה הוא נמצא.

אני חייב להפריך את התפיסה ש'צ'י משגשג' יכול להיות איכשהו 'ליצור'. אתה לא יכול 'ליצור' צ'י משגשג על ידי הפיכת אזור ליותר 'יאנג', נניח על ידי הצבת נורות אדומות או אורות בהירים באזור מסוים. ה-Qi חייב להיות בעל איכות Prosperous מלכתחילה, בהתבסס על פרק הזמן. זכרו, בפנג שואי מדובר במה שטבעי, ושורר בסביבה שאנו מעוניינים בה, לא במלאכותי או מעשה ידי אדם. בכל מקרה, אתה לא יכול פשוט להחליט שאתה רוצה שהדלת הקדמית שלך תהיה במקום שבו נמצא הצ'י המשגשג ולנסות לאלץ את המצב. מיקומו של הצ'י המשגשג אינו מוכתב על ידי נוחות, אלא על ידי מפת הצ'י, כפי שנגזר מהחישובים. שם המשחק הוא לעבוד עם מה שיש לך, מבלי שתצטרך לבצע שינויים אסתטיים יקרים ומיותר בבית שלך שיבהירו שאתה מנסה 'פנג שואי' את המקום!

מיקומו של הצ'י המשגשג נקבע בשתי שיטות: באמצעות חישובים המבוססים על כיוון הנכס, כגון Eight Mansions או Xuan Kong Flying Stars ובאמצעות הערכה של מאפיינים סביבתיים טבעיים. בדרך כלל, נעשה שימוש בשיטות מבוססות חישוב עבור פנג שואי פנימי ושיטת התצפית על מאפיינים סביבתיים, הידועה בשם Forms, משמשת עבור פנג שואי חיצוני.

כך למשל, אנו רוצים לאתר את הצ'י המשגשג בבית שפונה לכיוון דרום 2. הצ'י המשגשג של הבית ממוקם במקום שבו נמצאת עמדת Facing Star #8. לכל בית כמובן יהיה מיקום צ'י משגשג משלו ותפקידו של המתרגל הוא לאתר את אזור הצ'י המשגשג הזה.

מכיוון שהמיקום של הצ'י המשגשג שונה, בהתבסס על מפת הצ'י של הנכס, כפי שנגזרת מהחישובים, זו טעות לחשוב שיש 'כיוון עושר' אוניברסלי סטנדרטי לכל אחד. אין – זה תלוי בכיוון הבית שלך. כעת, אולי תשים לב שלא כולם שגרים באותה שורה כמוך (עם בתים שפונים לאותו כיוון!) הם עשירים ועשירים באותה מידה. בהקשר של הפנג שואי, עדיין יש לקחת בחשבון את הצורות החיצוניות. אבל יש גם את ההקשר של הגורל – אדם שגר בבית עם כיוון מותאם אישית לגורל שלו בהחלט יהיה יתרון על פני זה של אדם עם בית שפחות מתאים ל-BaZi שלו.

לאחר זיהוי המיקום של הצ'י המשגשג, יש להפעיל את הצ'י. איתור חדר פעילות (כגון חדר הטלוויזיה או הסלון) במגזר זה היא אחת הדרכים לעורר את הצ'י המשגשג במקום. הצבת דלת ראשית במיקום ה-Prosperous Qi היא גם סוג של הפעלת ה-Prosperous Qi לאזור מתאים. לפעמים, למטרות הפעלת הצ'י, יועצי פנג שואי ממליצים ללקוחות למקם מים במקומות מסוימים. זה אך ורק כדי להפעיל את ה-Qi. אין לזה שום קשר למים עצמם או לדגים במים, אלא לאיכות היאנג של המים. מים, גם כשהם דוממים, תמיד נעים כי המולקולות ממשיכות לנוע. הדגים רק עוזרים לשמור על המים פעילים וגם מספקים מראה אסתטי.

כאשר יש לך את סוג הצ'י הנכון בהישג יד, אז אתה צריך לאסוף את הצ'י הזה. אין טעם להחזיק את העושר במיקום הנכון בטבלת הכוכב המעופף, או לאתר את המגזר של צ'י משגשג, אם הצ'י לא יכול לאסוף. זה המקום שבו צורת הקרקע של הסביבה, והצורות הפנימיות של הנכס, עושים את כל ההבדל. היבט חשוב ביותר באוסף צ'י הוא היכל Bright Hall או מינג טאנג טוב כפי שהוא ידוע בסינית.

Bright Hall הוא לא מסדרון עם הרבה אורות. זה גם לא קיים בגלל שהמרפסת שלך מוארת היטב או שיש לך נברשת 100 נורות בבית שלך. אם זה מה זה Bright Hall, כל החנויות שמוכרות אורות היו מטביעות אותו! במקום זאת, Bright Hall הוא אזור רחב מרווח ופתוח המאפשר לצ'י להתיישב ולאסוף. באופן אידיאלי, לנכס צריך להיות שלושה אולמות בהירים, במקביל לעיקרון של Three Divide, Three Harmony (תצורת San Fen San He).

יש את זה, לעשות את זה ולשמור על זה

להרוויח יותר כסף ולהשיג יותר הזדמנויות עושר זה לא רק מקרה של תיקון הפנג שואי שלך. קוד הגורל האישי שלך נכנס למשוואה גם כן. פנג שואי לא יכול לתקן או לתת לך את מה שאין לך (בגורל שלך) מלכתחילה. לכן, ייתכן שתצטרך ליישר מחדש או למתן את המטרות שלך, להתאים את נקודת המבט שלך, לשנות את הגישה שלך ולראות כיצד פנג שואי יכול לעזור לך, במסגרת הנתיב שהגורל קבע עבורך. לפעמים זה אומר שיש ציפיות ריאליות. לפעמים, זה אומר להיות מוכנים לקשיים או להיות מוכנים להתמודד עם אתגרים מסוימים. לפעמים, זה אומר להתאים את התזמון של התוכניות שלך.

אני יכול להוסיף, להיות עשיר לא אומר שיש לך עושר גדול. זה אומר שיש לך את היכולת להרוויח כסף, ולשמור אותו מספיק זמן כדי ליהנות ממנו. וגם היכן שיש לאנשים את היכולת והייעוד לעושר רב, זה לא מבטיח שהם אכן יתעשרו, או ימלאו את ייעודם.

כן, קראת נכון. יש אנשים שלא ממשים את ייעודם!

טבלת גורל עשויה להראות יכולת עצומה לעושר או הזדמנות לעושר, אך היא לא תהפוך למציאות אם האדם אינו מוכן לעשות את מה שנדרש כדי להשיג את ייעודו. באזי אומר לך שאתה יכול להיות עשיר, אבל לא תמיד הוא גם אומר, זה יבוא בקלות. אין קיצורי דרך בחיים!

למה ביל גייטס עדיין הולך לעבודה כל יום? האם היותו האיש העשיר ביותר באסיה עצר את לי קה שינג להמשיך ולחפש הזדמנויות עסקיות? הגורל הוא רק חלק אחד מהמשוואה. להיות מוכן לקחת את הסיכון, להקריב, להתמודד עם האתגרים – זה המרכיב השני. יש אנשים שיש להם גורל שדורש קושי, הקרבה אישית גדולה, אפילו לעבור פשיטת רגל, גירושין, מערכות יחסים רעות, קשרים משפחתיים מרים, לפני שהם יכולים לצאת לראות את סיר הזהב בקצה הקשת הפתגמית.

About admin

Check Also

פנג שואי בארון – להוציא את השלדים

בפנג שואי, לארונות יש חשיבות רבה כמו סלון או חדר שינה. הם אינם אזורים נסתרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.