דלת האנגר – מדריך לבניית דלתות האנגר למטוסים

מדריך בנייה של דלתות האנגר

לפני בניית דלת האנגר, תחילה עמוד להעריך את המצב הנוכחי של שדה התעופה או הצי, את פעולתו ואת כדאיות בניית דלת האנגר חדשה. זה כולל הכשרת הביקוש והדרישות להאנגרים למטוסים, הערכת הסביבה בה מבוצע הפרויקט וסיוע למקבלי החלטות מרכזיים והיכרות עם דרישות ה-FAA והתקנות המסדירות את פיתוח שדה התעופה והבנייה. של האנגרים למטוסים.

לפני שתמשיך הלאה, זהה את אנשי המפתח שיכולים לעזור. אנשים אלה יכולים לכלול:

  • מנהלי שדות תעופה
  • נציגי העירייה
  • מהנדסי שדות תעופה
  • יועצי שדות תעופה
  • הארגון המקומי של ה-EAA
  • בעל האנגרים אחר

מחקר הוא המפתח

התחל עם בדיקה של רשימת ההמתנה של האנגר המטוסים. אם לשדה תעופה אין כזה, קבע את השטח הדרוש להאנגר. התחבר עם אלה שמגלים עניין, למד על המחויבות והתוכניות שלהם לעתיד, וכמה הם מוכנים להוציא. זה מחקר שוק. האם הלקוח מתעניין במקומות אחרים? יש אנשים ששמותיהם מופיעים ברשימות המתנה מרובות ברחבי המדינה. האם ללקוח יש מטוס כרגע? להחליט על זה קודם כדי להכשיר את האנשים האלה, זה חייב להיות מאומת.

דרך נוספת לאמוד את העניין של אנשים ברשימת המתנה בהאנגר היא לבקש תרומה כספית עבור כל רישום.

סוג ההאנגר תלוי בדיירים ומה הכי טוב בשדה התעופה. לדוגמה, סככות T משתלבות מושכות דיירים מכיוון שהן מציעות את ההגנה הטובה ביותר על מזג האוויר עבור תמורה מינימלית אפשרית. סככות קופות בדרך כלל מושכות בעלים עם יותר כסף ומטוסים גדולים יותר. סככות אלו לרוב יקרות יותר לבנייה, אך הן גם מייצרות הכנסות משמעותיות וצריכות לקחת הרבה יותר זמן. סככות קופסאות יכולות גם לספק שטיפת מכוניות, חדר ישיבות או חדר לתיקונים ותיקונים של בניית דלתות האנגר.

תכנון הוא המפתח

בניית דלתות האנגר הקפידו לדבר עם דיירים מקומיים, מנהל שדה התעופה, EAA מקומי וכו'.

אלמנטים שיש לקחת בחשבון

החיפוש אחר הסביבה בה רוצים לבנות הוא כנראה המרכיב החשוב ביותר שאפשר להתעלם ממנו. תומכי שדות התעופה מאמינים לרוב שהפיתוח יהיה קל ומוצלח כאשר הביקוש לשטח בהאנגרים למטוסים גבוה. לא תמיד! לפני שמחפשים מימון חפשו את כל הפריטים בשדה התעופה. אלמנטים אלה כוללים:

תמיכה לבעלי שדות תעופה: בין אם זה נמל תעופה פרטי או ציבורי, עזרה ותמיכה הדרושים כדי להצליח. אנשי מפתח להגיע למנהל שדה התעופה, למחלקת התכנון ולחברי העיר או המחוז. אם קיימת עמלת שדה תעופה, אנא צור איתם קשר!

תומכי הקהילה: אם הקהילה לא תתמוך בפרויקט, זה יהיה הרבה יותר קשה. אם שדה התעופה היה טוב לקהילה בעבר, תרגיש בנוח איתם. אל תקבל את זה פשוט כי רעיונות אינם מכילים תלונות מהקהילה וקבל תמיכה. בדוק עם פורומים מקוונים, עיתונים מקומיים ותושבים מקומיים כדי לגלות מה אנשים חושבים על תוכניות.

תוכנית האב של נמל התעופה: לשדה התעופה צריך להיות תוכנית אב עדכנית שאושרה על ידי ה-FAA, ולהראות את יכולתו של שדה התעופה להתפתח ואת התוכניות להשלמה. זה גם מציג ערכת פריסה של נמל תעופה. חשוב שפרויקט האנגר מטוסים יודגש בתוכנית ניהול זו בשלב התכנון.

ייעוד או שימוש בקרקע: לשדה התעופה או לעיר תהיה תוכנית שממנה לפתח שדה תעופה משלה. חלק מהאזורים יהיו זמינים להאנגרים למטוסים, אחרים לפיתוח מסחרי, גז, שילובים וכו'. חלקם צריכים להיות רשומים כהרשאות וצריכים להיות נקיים מכל פיתוח או עיצוב. אם עדיין אין אזור לפיתוח האנגר, פנה למנהל שדה התעופה. AOPA יהיה גם איש קשר שימושי – דבר עם מחלקת הרעש והקרקע.

תקני עיצוב: תקני עיצוב אינם חלים על אף שדה תעופה. בשדות תעופה מסוימים יהיו אדריכלים ומשרדי הנדסה מועדפים עבור פרויקטים של האנגר מטוסים. חברות אלו יידעו את הגודל, הצורה, העיצוב, סגנונות הדלת וכו'. קבל מידע ליצירת קשר מ-AeroDoors בשלב מוקדם מאוד כדי לוודא שהבחירה הנכונה של הדלת נעשית. למנהל שדה התעופה עשויה להיות רשימה של "סוכנויות עיצוב מועדפות".

תמיכת דיירים: למרות שרשימת ההמתנה בהאנגר של המטוס יכולה לחכות לסיום הפיתוח, ייתכן שאחרים לא יפגינו את אותה התלהבות. לדוגמה, מפתח האנגר קיים בשדה התעופה יכול לראות בו איום. חשוב לקבוע את התחרות ולבקש חוות דעת של אחרים. ראשית, מוט יודע איזו תמיכה נדרשת כדי להתגבר על התחרות.

זמינות מימון: הכנסות שדה התעופה הקיימות יהיו מקור המימון העיקרי. דוגמאות כוללות תעופה ממלכתית, איגרות חוב עירוניות או הלוואות פרטיות. תסתכל על התוכנית לשיפור שדה התעופה של ה-FAA.

About admin

Check Also

חשיבות הגנת הדלת, המשקוף והסף הזמניים במהלך בנייה ושיפוץ

הכניסה הקדמית הכוללת את הדלת, המשקופים והסף הוא נקודת המוקד של בית הלקוח שלך. זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.